Calendarul gradinarului vesel (29)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Inbox, ma bucur mult! si da, poti sa scoti linistita sticlele. betele erau de coacaz negru, daca o sa mai vrei, iti dau altele cu alta ocazie.
eu nu am mai pus cannele si daliile, nici nu cred ca mai am unde sa le pun. Iasomia mea e pliiiina de bobocei, abia o astept sa infloreasca.
Am in plan sa fac o rocarie cu plante aromatice, sa vad si cat de repede reusesc eu minunea asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzi.simona spune:

de 2 zile pigulesc la capsuni si inca n-am terminat, asta ca trebuie sa ma ridic mereu sa fug dupa catel ca nu sta neam, si nici legat nu vreau sa-l tin, e mereu in curtile vecine
am mai plantat niste floricele, am inspectat iarasi totul, la lalele in fiecare zi se mai usuca cateva, cred ca nici un sfert din cele vechi nu mai sunt, noroc ca am pua soiuri noi in toamna, da putine...
a inflorit magnolia susan, are niste petale de 10 cm, pare imensa in comparatie cu talia plantei
si acu pe seara am si udat ce am platat, capsunile, via si pomii

spor la treaba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Multumesc, Tala, s-au implinit zilele astea 3 sapt. Problema e ca nu prea am cu ce sa-l tund, noi avem un trimmer, dar parca nu prea merge tuns gazonul cu el... o sa vedem in w-e ce putem face.
Izabela, sa ne arati crinii infloriti, suna bine ce ai achizitionat. Eu tocmai i-am rarit pe cei de o zi caci aveam o tufa super-deasa.
Mira, wow, am vazut pt prima oara floarea de lamai la tine in album. Superba e, chiar nu stiam cum arata! Ce floare este aici? Arata tare bine ca si primolele de altfel. Si piersicul meu a inflorit, e absolut minunat! Fluturii din albumul Mainar sunt de poveste, minunat colorati! In poza mamicile, bruneta esti tu, nu-i asa? :)

Acum am in gradina 50 de fire de rosii scoase cu peturi. Cativa capsuni au inflorit. De asemeni s-au deschis narcisele albe. Gazonul are cca 10 cm, dar e rar.
A crescut frumos leusteanul, are cca o palma inaltime.

Pe unde o mai fi Olympia, nu a mai intrat de ceva vreme pe aici...

Mergi la inceput