Tribute Salon, vi-l recomand

Tribute Salon, vi-l recomand | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

dragelor,
Am avut bafta sa castig un voucher de 350 de ron la www.tributesalon.ro/" target="_blank">TRIBUTE SALON BY GS - in cadrul tombolei Spiritul Craciunului pentru Copii ... si, saptamana trecuta am folosit bonul - atat pentru mine cat si pentra baiatul meu de 12 ani, Andrei.

Am ajuns acolo - in zona de fitze - din Dorobanti si:
- m-a tuns si aranjat dl George Soare - am fost incantata de atentie si rezultat, de produsele folosite ...
- Andrei a cerut sfatul unei domnisoare coafeze - pentru tuns, ea l-a ascultat cu atentie si I-a propus o forma de tuns - cu care el a fost foarte incantat. (Andrei e foarte pretentios si fitzos la tuns)

Atmosfera salonului este super, doamnele coafeze sunt dragute, atente, totul e super curat si frumos.
Am vrut neaparat sa va recomand si voua acest salon - unde voi mai merge cu siguranta!!!

In plus, am fost incantata ca este un salon - prieten al Comunitatii DC - asa ca vi-l recomand cu drag.



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

350 de lei pt doua tunsuri????

In alta ordine de idei cum de-ai reusit sa invoiesti baiatul de la scoala ca in Olanda n-a fost vacanta saptamana trecuta...? :) Te intreb la modul cel mai serios, o prietena de-a mea a trebuit sa-si amane nunta deja aranjata in US pentru ca scoala copilului ei a refuzat sa ii dea 3 zile libere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

- cora, stiu de problemele cu scoala in Olanda, insa noi suntem relocati (temporar) in alta tara acum.
- de asemeni, voucherul a fost pentru suma asta - erau si alte chestii incluse - dar nu le-am solicitat.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

E bine de stiut.
Si chiar nu mi se pare scump in conditiile in care vorbim de un salon din buricul targului, in care lucreaza profesionisti cu produse de calitate.

Cora, la voi cat e un tuns(cu spalat si uscat)intr-o zona buna spre foarte buna ?


Edit- simt nevoia sa argumentez
De doua ori mi-am stricat bunatate de par pentru ca m-am lasat pe mana ´´stilistelor´´ de cartier. Da, era mai ieftin.
Pana am inteles ca daca vreau sa imi iasa fix culoarea cutare, fara sa imi pierd jumatate din podoaba capilara, si daca vreau ca parul meu sa arate ingrijit si sanatos, atunci trebuie sa apelez la cei care chiar stiu ce fac. Si care da, sunt mai scumpi.
Acum desigur ca nu tot ce e scump e si bun. Dar cand iesi foarte multumita de la un stilist( cum a facut desprecopii si Andrei) atunci chiar merita acei 350 de lei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Lady, eu platesc in jur de 23-25 euro pentru un spalat-tuns-uscat. Merg la saloane de coafura obisnuite, unele in centru, altele prin cartiere.
Langa biroul meu este un coafor "de fitze", de-ala cu mobila moderna / futurista. Lista de preturi e pe geam insa n-am retinut decat ca un tuns costa 30 de euro (daca te tunde elevul care face practica), 45 de euro (daca te tunde "vioara a doua") si respectiv 55 de euro (daca te tunde insusi maria sa, Stilistul...).

Pt Romania 350 de lei mi se pare enorm! Ok, prin Dorobanti defileaza de obicei pipitzele care au pus deja mana pe vreunul care s-a imbogatit din tunuri, deci se justifica preturile de genul asta.... Insa eu stiu pensionari care sunt nevoiti sa se descurce cu 750 de lei pe luna, pentru ca atat le e pensia. Le-ar ajunge de 2 tunsuri si-un samponat... :(
In fine, poate ceea ce gandesc eu nu e musai relevant pentru topicul de fata, insa cand aud de "scoruri" de-astea ma gandesc automat la cei cu venituri foarte mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Da, la ´´mariile lor´´ stilistii cam asa sunt preturile.

Iar saloanele astea se adreseaza unui anumit segment al populatiei, a celor cu dare de mana sau a celor innebuniti dupa etichete,(ca mai sunt si din astia) nicidecum pensionarilor cu pensii foarte mici.

Si am inteles ca in pretul acesta erau incluse mai multe servicii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

in voucher scria: spalat, coafat, manichiura, pedichiura, masaj facial si corporal

Nu va grabiti sa judecati un pret fara sa stiti conditiile. Evident, nu este un salon pentru pensionari cu pensii mici. Ma rog, e o lume libera si nu cred ca trebuie sa judecam dupa criteria comuniste preturile. Exista o diferenta intr-un coafor si un salon cu stilist.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Oh, pai daca erau atatea servicii incluse era chiar o super mega oferta voucherul tau!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Pai asta era si smecheria, ca era voucher!

Dar pana la urma sunt bune comentariile si impresiile, ca iti poti lua tepe si in zone centrale si la saloane fitzoase. Numai ca astea sunt pe bani grei! Nu pe 15 lei manichiura si 25 tunsul.

Nu are sens sa ne complexam de preturi, sunt saloane pentru toate buzunarele, depinde de fiecare ce alege.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

deocamdata nu le merge siteul pentru a vedea si noi preturile. eu chiar luni vreau sa merg la un salon dar sincer nu imi convine sa ma duc fara sa stiu macar cat m-ar costa si sa ma trezesc acolo cu ditamai nota de plata...daca tot se respecta ar putea lucra putin macar la capitolul asta...

Mergi la inceput