Buburuze de mart-apr 2013(16)!

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Buna fetele! Ieri am primit caruciorul de la niste prieteni si am intrat putin in panica, chiar daca ma tineam batoasa ca nu am emotii. Incep sa realizez ce mi se intampla.

36+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Neata, burtici!

Eu incep sa ma simt prost cand vad cat de avansate sunteti cu pregatirile. Eu sunt destul de relaxata si tot am impresia ca mai e timp destul. Sper sa nu mi se dovedeasca contrariul .

Vroiam sa va impartasesc o descoperire interesanta: farmacia Bebe Tei, pe bd Lac Tei, in care se gaseste absolut orice pt bebe ( au si site de verificat produsele si stocul existent). E structurat ca un Market cu autoservire si am au de la toate formele de lapte praf, scutece, biberoane, chestii de ingrijire bebe f variate inclusiv pt ingrijire mamici in timpul sarcinii si cu preturile cele mai mici de pe piata. Sotul meu deja a invatat drumul si pana si el e incantat ca sunt toate la un loc.

33+ cu Bebe Bocanila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Ramonika,am sunat la President si mi-au spus ca nu se modifica nici un pret momentan si dc se va modifica ,va fi doar in urma sistarii finantarii de la stat(asta inseamna aprox. 340 euro in plus).
Cum Fmi-ul nu da voie statului sa faca aceasa modificare,nu cred ca avem de ce sa ne facem griji:)


28+cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Curajos tatic. Al meu sot cred ca ar lesina in primele 5 minute. Nici o injectie nu ma pot baza pe el sa imi faca, tot Clexane-ul mi-l fac singura si daca o sa se intinda pielea pe burtica atat de mult incat sa nu mai pot plia o sa trebuiasca sa le fac in picior unde doare mult mai tare, ca in mana ar trebui sa ma ajute el macar sa imi stranga pielea cat infig eu acul si nu poate, i se zburleste toata pielea numai la acest gand.

Am auzit ca la farmacia Tei au super preturi dar n-am ajuns pana acolo niciodata ca e super departe de mine. As fi curioasa sa stiu cat e laptele Topfer Lactana ca dintr-ala m-am decis pana la urma sa ii dau copilei daca o sa aiba nevoie de suplimentare sau ceva. Vad ca cel pentru prematuri e in jur de 48 ron si mai e cel de peste 10 luni care tot cam atat e, la celelalte apare stoc 0.
Am comparat ce contine NAN cu ce contine Lactana si intr-adevar e mai bun Lactana deci va multumesc mult ca mi-ati zis de el.


31+ Anna
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Asa e. Buna farmacia tei. Are multe chestii. Eu mi-am comandat de la pcfarm.ro absorbante de lehuze si scutece eco.La tei nu am vazut de astea, dar au o gramada de chestii.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
33 saptamani+ AMR 7 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Da da VeveMara, ziceam si eu de farmcia Tei ca e super trooper, are preturile cele mai bune si e f bine doatata. Acolo am gasit eu crema Palmer's. Am un prieten care cumpara constant de acolo pt bebe si mi-a zis sa nu mai zic al nimeni ca astia or sa ridice preturile :)))

Am remarcat in ultimele 3 saptamani cred sau poate chiar 4 nu m-am ingrasat decat 1kg....abia astept ziua de maine sa vedem bebelina, sa vad eu ca a prins putere si ca e ok si ca vaginoza nu e un impediment.
Mai nou ma mai dor sanii si picura mai putin, fata de acum o luna.

Bravo mamicilor harnicute, ca s pregatite. Trebuie sa ma pun si eu pe treaba, ca sa am psihicul linistit. Noi ne rugam sa ajungem la timpul potrivit si daca e sa ma mai doara inainte, ca sa fie travaliu mai scurt, sa fie! Doamne ajuta!

O sa sune ciudatel, insa eu m-am gandit ca nu vreau sa vad filmulete de niciun fel(am vazut doar vreo 2 la cursul de Lamaze) asa ca ma abtin sa nu dau click pe linkurile de la tine Emi :P

Va !

Happy31+ cu o buburuza
AMR 9 sa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Eu nu stiam ca exista absorbante pentru lahuze, eu mi-am luat always din acelea pentru noapte ,mi-au fost foarte utile data trecuta.

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 33+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Sunt Mara. Lasa pielea sa respire, sa se aieriseasca. Mai ales daca ai nascut natural cu epiziotomie trebuie ca rana sa se aeriseasca cat mai tare sa se vindece mai repede. La Stanca unde o sa nasc eu nu te prea lasa cu absorbant, fie cu vata si deasupra tifon, ca sa nu se prinda vata de tifon, fie cu tampoane pentru lehuze. Macar primele zile. Apoi poti folosi si tampoane obisnuite. Acuma fiecare cum e obisnuit si ii place mai mult. Da mie plasticul ala de la absorbante, blaeh nu-mi place.
Eu nu mai folosesc absorbante de vreo 2 ani si jumatate. La menstre folosesc un dispozitiv moon cup ii zice de silicon, care se baga inautru si colecteaza sangele, pe care cand te duci la baie il golesti si il speli. Este mult mai comod, mai igienic si mai practic. Nu am ratat nici o zi de iesit cu familia la piscina, nu m-am patat pentru ca eu am menstra foarte abundenta si vara este o incantare pentru ca nu mai simt acel miros urat de la sangele din absorbant.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
33 saptamani+ AMR 7 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Si noi o sa mergem sambata la farmacia Tei sa luam ce ne trebuie. Am in feeling ca bebe va veni pe la jumatatea lunii; ca va fi baietel nu m-am inselat. Sa vedem acum cata dreptate am

36+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mart_apr2013 spune:

Capitol nou

pupici


Cosmi

Mergi la inceput