Lipsa apetitului sexual...

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Paff

O da,sexul planuit pe zile si ore e cel tare

Faci tabel in excel si dai cu bifa cand s-a rezolvat (divers colorat in functie de gradul de orgasmare, ca sa stie celalalt fara sa ii zici direct daca s-a descurcat sau nu prea ) ... sau mai bine un tabelas pe post-it si lipit pe frigider.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paff spune:

Da,dar pentru ca excelul ne permite,se poate face si o rubrica cu pozitii planuite dinainte ca sa stii cum sa te pregatesti.Daca e nevoie de forta in picioare,poti sa faci cu o saptamana inainte niste genuflexiuni.Sau niste tractiuni..sau niste scheme de gimnastica acrobatica.Eu zic ca duminica seara,pe langa planuirea cumparaturilor,a bugetului sau mai stiu eu a ce,se poate strecura si problema sexului,macar stai linistit si la capitolul acesta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

Ce figuri sunteti, rad ca prostul de se uita colegii la mine ca la urs Mi se pare aiurea sa planifici cand sa faci sex, eu una nu as putea. La noi cand vine cheful, vine (si e prezent aproape zilnic - am scris la inceput lucrul asta). Mai zicem si noi din cand in cand, azi suntem ft obositi, facem maine atunci, dar asa strict pe zile nu cred ca am putea planifica. Dar nu toti oamenii sunt la fel, asa ca fiecare stie cum e mai bine pt el.

O zi faina !

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_flo spune:

Radeti voi, dar e buna programarea. La mine acasa, pe usa frigiderului am pus o figurina cu magnet. Cand figurina este in jumatatea de sus a frigiderului inseamna ca o sa am o noapte frumoasa , in restul timpului magnetul de pe frigider sta in partea de jos a usii. Acesta este semnul nostru secret, departe de privirile celorlalti membri ai familiei. Folosesc metoda de vreo 4 ani, de cand au aparut copiii in viata noastra si programul zilnic este extrem de aglomerat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Aha ...

Vine vremea de se insoara Ion cu Maria. Si stau ei in prima zi la sfat sa zica fiecare ce si cum doreste de la celalalt.
Ion incepe:

- Apai Marie draga daca vin eu sara de la camp si ma vezi cu cloapa pe partea stanga a capului apai sa stii ca mi's tare flamand si degraba sa pui masa sa mananc ca n'am rabdare.

- Bine mai Ioane.

- Apai draga Marie, daca vin eu sara de la camp si ma vezi cu cloapa pe partea aia dreapta a capului apai sa stii ca vreau sa beu ceva ca tare mi'i sete si n-am rabdare.

- Bine mai Ioane

- Apai asta'i tot ce vreu io de la tine amu zi si tu ce si cum vrei sa fie.

- Apai Ioane draga, daca tu vii sara de la camp si ma vezi pe mine ca mi-am desfacut camesa sus la piept, apai sa stii ca vreu degraba sa ma iubesc cu tine si poci tu tine cat vrei tu cloapa si pe stanga si pe dreapta capului ca nu tin sama de ea ci iute sa sari in pat ca n-am rabdare, intelesu-m-ai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Citat:
citat din mesajul lui Paff

O da,sexul planuit pe zile si ore e cel tare

Faci tabel in excel si dai cu bifa cand s-a rezolvat (divers colorat in functie de gradul de orgasmare, ca sa stie celalalt fara sa ii zici direct daca s-a descurcat sau nu prea ) ... sau mai bine un tabelas pe post-it si lipit pe frigider.




'Cos what I feel is the only truth for me

Si post-itul sa fie in forma de inimioara neaparat,da?Sau lasat post-it in functie de satisfactie,pe culori diferite sau forme diferite...exact cum ii clopu`...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

cu cloapa si fara cloapa, pe stanga ori pe dreapta, cu magnetul de frigider in sus sau in jos, cu post it uri puse pe oriunde sau nu, totu-i inutil.daca strumful are senzor de detectat sexul cand e doar idee si apare din neant,de la 5 km distanta sau se trezeste din cel mai lung somn,ca sa vada ce indraznesc sa faca mami si tati.
eu cred ca are acest senzor ,ca e un fel de cip,ca nu stiu de ce, dar indiferent unde e plecat sau de cat a adormit musai apare langa noi sau se trezeste.
mai raman masina,padurea,cortul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

.... ma duc sa beau o cafea. Am sa rad precis pe drum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

Iar ma faceti sa rad

Noi avem noroc cu copila. Cum o bag in pat, adoarme imediat si nu se mai trezeste decat dimineata (asa a fost de mica, acum are 10 ani). Asa ca avem timp pt noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Marcia, fericito

Al meu se culca odata cu noi sau chiar dupa noi

Ingrid si Cristi 9 ani

Mergi la inceput