Mamici din Grecia (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Ce mai fac fetele? V-am pierdut pe toate? noi suntem bine, fanu s-a facut o nebunica si jumatate.. mi-e dor de tara, pana la vara... in rest pana in martie...liniste si pace. va pup si mi-e dor de voi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Buna !
Unde sunteti ma mamicilor de Greciaacum cand si eu voi fi mamica am ramas singurica

amalia tsakoniati
26+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica11 spune:

Noi suntem cu scoala, activitati extra, alergatura. Am fost putin prin Romania , a fost fain.
Asteptam vacanta .
Sie eu ma intrebam ce mai face micutul MoRok, Nik cel mic, Carmen..si toate celelalte.
Sanatate tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Buna!
Bine ai revenit mamica11 eu am cam 4 ani de cand nu am mai fost,noi avem vesti de la ecograf avem 2 fetite gargarite


amalia tsakoniati
27+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamitza_alex spune:

salutare fetelor,in sfarsit mai trece lumea pe aici.noi usntem bine,asteptam pastele,s-ar putea sa ne vina rudele de prin tara in vizita.in rest Bya a prins greaca si vorbeste binisor.iarna asta a fost grea pt noi,soata cu munca mai slab,speram sa fie mai bine,de nu ne luam talpasitza
amalia,felicitari pt cele 2 gargarite,sarcina usoara in continuare.si noi ne dorim bebe 2 dar se lasa foarte asteptat,daca nu e nimic nici luna asta,dupa paste perg iar la ginecolog dar la altul.
mamica11,ce fac bebei tai?ce activitati mai aveti?
ioana voi cum mai sunteti?
restul fetelor,ce faceti?cum sunteti?haideti sa ne strangem iar la vorba,va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica11 spune:

Amalia, sa va dea Dumnezeu doua fetite sanatoase si vesele.
Mamitza-alex parca mai ieri spuneam aici ca va invata Bia sigur greceste, vezi cat de repede au mers toate.
A fost bine si cu urechiusa presupun, nu a-ti mai avut probleme dupa cate inteleg eu.
Si noi asteptam Pastele, cine nu? Si varaaaa... Inca putin, putin.
Ai mei sunt maricei deja, doar Nikola ca si activitati s-ar apropia de varsta de Bia pentru ca el are 5 ani si a ta 4. Eu anul asta il duc la "mousiki propaideia " doar, alti copii de varsta lui merg la clubul de teatru si sunt de asemeni foarte incantati. Daca veti mai fi aici la anul trebuie neaparat sa o inscrii si tu pe Bia la ceva de genul asta. Ar mai fi desenul posibil aici la noi la varste asa mici , ceva amestecat cu modelaj, e foarte fain.
Sau sport: inot, ciclism , balet , gimnastica la fetite.
Dar acum anul se incheie, intreaba pentru la anul si cere lista sa o ai.
Va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Fetele ma bucur ca v mai adunati....
Eu stiu ca MORO e ocupata cu mindretea ei de flacaias...altceva nimicnu stiu
Eu mi am luat locuinta in Franta la sfatul cardiologilor greci...deci miine plec singura spre acolo....
Pastele cu siguranta va fi diferit de cel petrecut in RO sau gr
Deci va pup pe toate si urez numai bine noi venite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamitza_alex spune:

buna fetelor,ce faceti voi?eu lenevesc.azi e o zi urata,e vant,rece.sapt trecuta a fost cald,acum cika de saptamana viitoare se incalzeste,sa speram.
mamica11,bya nu a mai avut probleme cu urechea.eu la dansuri as vrea sa o dau.nu prea e atrasa de desenat,modelat.la voi cred ca sunt multe centre pt copii,aici nu prea am auzit,stiu ca toate astea se fac la privat pe bani normal,dar tot vreau sa o dau.
carmaw,drum bun,multa sanatate!!
o zii buna fetelor,va pup!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica11 spune:

Carmen, sa mearga totul bine in Franta iti doresc.
mamitza_alex, nici eu nu iiduc la particular , ar fi imposibil de platit la patru copii , daca mergi inca din septembrie si o inscrii sigur prinzi loc la scolile primariei, doar ca trebuie sa stii ce este pentru varsta ei in anul respectiv. La un singur copil si o singura activitate (si al meu una doar are) chiar doar cu un venit o poti duce. Unele primarii inca mai compenseaza deci se poate reduce costul lunar. La privat nu exista muzica, balet, etc fara 60-70 eu pe luna.

O zi buna tuturor

Mergi la inceput