problema mate

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buli spune:

marcela :)))

simpatica rau culegerea aia, mi-ar placea si mie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Pos

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor
e la tine...tu nu ai avut niciun leu la inceput si la final ranmai cu un leu...deci leul e la tine

Nina,mami de,



Da, 1 leu e la mine + 49 de la mama + 49 de la tata = 99 lei. Dar rochia a fost 100!

Ioana, mami de zambarici

Sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si norocosi!



tu aduni mere cu pere si cai cu magari... in primul rand tu nu ai de ce sa opresti un leu si apoi sa-l bagi in ecuatie...in al doilea rand tu le-ai dat parintilor cate un leu atunci cand ai bagat in buzunar leul... AIA DOI LEI Care adunati cu leul tau dau 3 lei tu ii faci uitati.....leul care iti lipseste la socoteala e fix ala pe care l-ai oprit din cei trei lei...tu nu trebuie sa opresti nici un leu, ca tu nu ai avut nimic...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Pos

luisa, una e sa inveti o materie ca este in curricula si alta este sa iti placa. Nu imi place modul in care ai decis sa ma cataloghezi dupa ce mi-ai dat raspunsul, este destul de jignitor.

capcaunule - daca ai o culegere veche de mate distractiva o sa vezi ca asta e textul , mai putin pretul care era 10 lei in loc de 100. Tot in culegerea aia era cu "tatal Sandei are 5 fete: Cici, Coco, Cece, Cucu. Cum se numeste a cincea?"

Ioana, mami de zambarici

Sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si norocosi!



Sanda desigur...capcaunul are dreptate, eununtul este gresit intentionat sa ameteasca oamenii de cap, dar copii stiu ca nu poti aduna cai cu magari ca asa li se spune la artimetica...cel putin noua asa ni se spunea pe vremea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luisa1983 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Pos

luisa, una e sa inveti o materie ca este in curricula si alta este sa iti placa. Nu imi place modul in care ai decis sa ma cataloghezi dupa ce mi-ai dat raspunsul, este destul de jignitor.

N-am avut nicio intentie! Am urmarit subiectul de la inceput,de cand Victoria nu intelegea ,,problema de mate" pentru ca textul era scris gresit.Apoi ai editat.... Nina (nadaflorilor) ti-a dat raspunsul ,cel corect,credeam ca este suficient.... Apoi mi-am dat seama ca tu vroiai o rezolvare.Trebuia sa las sa ,,curga" cateva raspunsuri si-apoi sa raspund la subiect daca mai era cazul. Probabil ca solutia oferita de mine nu este cea mai buna.

Te rog, citeste-ti prima postare cu atentie !
Un Craciun fericit iti doresc!

Mergi la inceput