Italia

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

Felicitari genziana ,e bine sa ai mai multe cetatenii ,cred ca e o zi emotionanta ,nu se stie niciodata daca te ajuta sau nu cu ceva insa tot ceea ce putem sa avem in plus nu strica ...mai putin kg.pe care nu prea le vrea nimeni.
Sint curioasa si eu sa stiu ,am o prietena care a inceput sa stringa la acte pt.cetatenie ,cam cit dureaza ,mai multi ani in urama trebuia sa astepti 1-1,5 ani si era ceva tip -FANTASCIENTA- alergatul pe la consulatul it.din Ro.unde erau niste cozi interminabile.
Ma duc la treaba ,mai e un pic si vine piticul care creste vazind cu ochii.
In ultimul timp s-a inaltat si a pus si pe el ,are 20,5kg si inaltime 1,18cm.
Va pup si va doresc o zi frumoasa.1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns genziana spune:

Va multumesc!

Am facut cererea in dec. 2008. Intradevar in trecut asteptarea era de maxim 2 ani. In ultimi ani cererile au crescut foarte mult, din acest motiv si asteptarea a trecut la 4-5 ani ....

Imaginati-va ca la Milano acum protocoleaza cererile facute acum un an, care in trecut se facea in 7 zile ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns genziana spune:

Buna dimineata diaspora!

Incepem o noua saptamana, scurta de munca, avand in vedere ca in mijloc avem o zi libera.

Pe aici este innourat, nu este esclus sa ploaie.


Ma pregatesc de mers la munca.

O saptamana buna va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Buna dimineata!
Noi suntem tare mandri ca a inceput sa se miste primul dintisor la unul din copii.Celalalt e necajit nevoie mare ca lui inca nu a inceput si se teme ca fatina dei denti nu o sa vina la el
O saptamana minunata va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Uitam sa va zic: am fost ieri la Auchan si erau o gramada de produse romanesti :vin,biscuiti ,hrean,zacusca,gogosari,vopsea de oua...si pufuleti din aia de 50 de bani.Am luat cateva pungi ca la prichi tare mult le plac.

Mergi la inceput