Buburuze de mart-apr2013(10)!

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Nicole deci este 85 % pt toata lumea si la 1 an si la 2.
Mamicute de gemenasi felicitari pentru bebelusi sanatosi. Imi inchipui ce senzatie sa ai doi in burtica.
Eva buna investitie biberoane de sticla de la nuk sunt foarte igienice, practice si greu de spart. Eu numai de astea folosesc.
Si crema Elancyl e ft buna. Pe mine m-a ajutat. Am vergeturi infime, abia ca le vad eu cu lupa, si am avut o burta de gemeni. Imi zicea o mamica de gemeni ca ea nu a avut burta asa mare.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
23 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Da, asa e, 85% din media veniturilor nete ale persoanei, cu men#355;inerea limitelor maxime - 1.200 lei pentru concediul pān#259; la īmplinirea de c#259;tre copil a vārstei de 2 ani #351;i 3.400 lei pentru concediul pān#259; la īmplinirea de c#259;tre copil a vārstei de 1 an.
A fost mentinut bonusul de 500 de lei/lunar pana la implinirea varstei de 2 ani, daca titularul Concediului de Crestere a copilului revine la serviciu mai repede.

Mai avem alte beneficii sau facilitati?
Stiu ca bani de trusou sau cum se numea - de la Primarie parca, nu mai exista.
Sincer, imi e groaza de perioada de "plimbat hartii" dintr-o parte in alta.

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Nu se mai dau din pacate.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
23 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:


Capitol Nou


Neatza burtici,e gata cafelutza
Revin imediat

Cosmi 20+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela87 spune:

fetelor bine ca m-ati facut atenta...am gresit eu in loc de luna a sasea am pus luna a noua..rectific..UM.05.06.2012.
25+ DAVID GABRIEL

Mergi la inceput