Un Chinchilla tare simpatic cauta stapan

Un Chinchilla tare simpatic cauta stapan | Autor: Kytana

Link direct la acest mesaj

Va scriu cu lacrimi in ochi pentru ca nu imi vine sa il dau. Are 7 luni, e sanatos tun, jucaus peste masura si tare activ!

De ce caut sa il dau atunci? Eu sunt insarcinata in 34s, iar dupa nastere vom pleca din tara. Oricat am incercat, nu avem cum sa il luam cu noi

Caut un suflet cald, care sa il faca sa ma uite (doar la mine vine si imi sta in poala) si care sa aiba rabdare cu acomodarea lui. Ii trebuie timp de acomodare si un loc mai linistit.

Nu e pretentios, papa fan si pelete de lucerna; cand face baita in nisip este cel mai fericit! Ii place miscarea, eu ii dau drumul prin balcon/dormitor si este un bleg pentru legume deshidratate (primeste cam una pe zi); ii place sa fie scarpinat pe burtica, sub botic si in spatele urechiuselor. Este cel mai dulce animalut cu putinta!

Daca aveti aer conditionat (la peste 25C poate intra in soc termic) rabdare si un suflet mare, atunci e animalutul perfect pentru voi.

Evident, il donez si cu cusca si tot ce are el. Cusca este f mare, luata de la MaxiPet, 1m (lungime) x 80 cm inaltime x 60 cm latime.




34+ cu
-= Love life, live love =-

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lloryy25 spune:

Daca mai este valabil anuntul,sunt foarte interesata de animalut!Ca o paranteza,am o fetita de 7 ani si pana de curand am avut porcusor de guineea care a murit de batranete,si ne-am luat un hamster ca asa si-a dorit dar pentru ca ea si l-a ales si nu am avut curajul sa il iau din mana atunci sa-l verific(luat evident de la pet shop),am constatat cand am ajuns acasa ca avea un ousor infectat (era baietel),am fost cu el la doctor,si ne-a zis ca respectivul hamster este f batran de fapt si ca organele sale genitale sunt putrede(bine,in termeni medicali)si nu are ce sa-i faca ca va muri si atunci mi-am convins copilul ca soricelului ii este dor de mamica lui(ca era apatic evident)si ca ar trebui sa-l ducem inapoi.Si asta am facut!Nu am avut inima sa o vad ca sufera dupa un alt animalut mort.Cu toate scuzele de rigoare ,cei de la magazin mi lau luat inapoi,si nu am vrut nimic in schimbul lui,niste oameni de nimic,cum poti vinde animal bolnav la copil cu buna stiinta?Deabia mi-am oprit sotul sa nu se duca la OPC .
Scuze de of topic ,dar daca mai este valabil anuntul astept un semn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Scuza-ma, nu am vazut ca ai raspuns la anunt.

Da, anuntul este inca valabil. Am vazut insa ca esti din Galati. Ati putea sa veniti sa il luati de la Bucuresti? Mi-e frica sa il trimit singur. La cat de sperios este nici cu, cusca nu as sti cum sa procedez. Cusca lui este f mare si nu se pliaza. Are 120cm x 90 cm x 70 cm. Este aproximativ asa Eu am adus-o cu transportul in comun.

Si inca ceva, daca ati pleca in concediu cu totii, cum ati proceda cu mititelul? Nu poate sta singur.



37+ cu Pingu mic Luca
-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lloryy25 spune:

Cam nasol cu venitul pana la Bucuresti!
De plecat in concediu nu este problema ca avem cu cina sa-l lasam,dar nu stiu cum sa facem sa ajung la el!
De la mine de la servici se fac curse regulat catre Bucuresti(undeva in sect.6),asa ca daca il mai ai si mai vrei sa-l dai suna-ma (0766649304),ca sa putem stabili ceva cred pentru saptamana 15-20.10.2012.
Astept un raspuns!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns weevil04 spune:

buna ziua, stiu ca raspund foarte tarziu la acest mesaj dar cautam pe net sa cumpar un animaalut chinchilla, imi doresc foarte mult si sunt din galati. mai este valabil anuntul? sau cunoasteti crescatori in galati? multumesc anticipat

Mergi la inceput