Ghid complet al primelor zile de alaptare

Ghid complet al primelor zile de alaptare | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

A-ti alapta copilul nu este intotdeauna un lucru usor. Chiar daca este un proces natural, de cele mai multe ori inceputul e destul de dificil si uneori descurajant. Pe fondul oboselii provocate de travaliu si al unor stari emotionale fragile, pentru multe mamici alaptarea inca din primele zile este o adevarata provocare. Din pacate, unele dintre ele se dau batute, renuntand prea usor la ideea de a-si alapta exclusiv puiul. Nu exista retete miraculoase care sa transforme primele zile de alaptare in ceva foarte usor, insa daca ai un pic de rabdare, lucrurile vor intra pe un fagas normal in scurt timp. Atat de scurt, incat nici nu iti vei da seama cand a trecut. Asadar, cuvantul cheie este RABDARE. Repeta-ti asta ori de cate ori te apuca plansul si iti vine sa renunti! Iata un www.desprecopii.com/info-id-9278-nm-Ghid-complet-al-primelor-zile-de-alaptare.htm" target="_blank">GHID COMPLET AL PRIMELOR ZILE DE ALAPTARE.

succes dragi mamici,


Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diamat spune:

Recunosc ca este un articol mult peste asteptarile mele. Felicitari!

As avea doua comentarii:
1. in prima zi de viata multi bebelusi nu sug de 8-12 ori, din contra. Multi au mare nevoie de odihna si pot suge de doar 3 ori in primele 24h iar acest lucru e perfect normal.

2. ragadele apar in urma pozitionarii defectuoase la san, si se trateaza in primul rand imbunatatind pozitia copilului, nu cu creme sau mameloane de silicon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruta1 spune:

ar fi fost foarte bine daca l-as fi citit inainte de a fi nascut, sa fiu pregatita.. a fost o treaba grea alaptarea asta pentru mine:-)..recomand tuturor gravidutelor sa citeasca si sa fie informate! :-)

Mergi la inceput