La France (4)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Multumesc de urari si ginduri bune
Voi semna vineri contractul...dar trebuie sa zugravesc pun parchet si bucatarie cu toate cele...deci as vrea sa dau de un romanas priceput...cum sa fac???
Pun un anunt??? Voi cunoasteti pe cineva caci voi fi singurica...omu sta la capre
Macar sa nu vorbesc singura prin casa stau in LOOS chiar la frontiera cu Lille
Am negociat prima luna gratuit....dar oricum costurile pt mobila de bucatarie vor ramine neacoperite....in fine e ceva si asa
Imediat ce semnez...am consultatie la spital.....ce viata tumultoasa ammm dom le...nu am mostenitori dar fac case...ceva croaziere nu se lipeau de mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina spune:

Bonjour,
vroiam sa va spun ca am gasit vopsea de oua la Auchan in Beauvais,la raionul cu decoratii pentru Paste!!
Carmway ,ai gasit pe cineva la zugravit?
Paste fericit celor ce sarbatoresc duminica asta!!!
Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Corina, mersi de pont. Am sa ma uit si eu in Auchanul de aici. Am niste vopsea din Ro de acum citiva ani.

Carma, daca vrei sa gasesti pe cineva du-te la comerciantii din cartier (brutarie mai ales), prezinta-te ca noua vecina, cumpara una-alta, simpatizeaza si intreaba daca nu conosc ei comerciantii pe cineva. Te mai poti uita si pe afisele puse tot la brutarie. Ultima solutie ar fi pages Jaunes.

Vacanta placuta la toate !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mik


Corina, mersi de pont. Am sa ma uit si eu in Auchanul de aici. Am niste vopsea din Ro de acum citiva ani.

Carma, daca vrei sa gasesti pe cineva du-te la comerciantii din cartier (brutarie mai ales), prezinta-te ca noua vecina, cumpara una-alta, simpatizeaza si intreaba daca nu conosc ei comerciantii pe cineva. Te mai poti uita si pe afisele puse tot la brutarie. Ultima solutie ar fi pages Jaunes.

Vacanta placuta la toate !

Mik.

mik...multumesc de pont....chiar ca nu ma gindisem....fac si varianta asta...sper sa am noroc:):)

Mergi la inceput