Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (70)

Raspunsuri - Pagina 41

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Ralu, akoma direct de la ei, de pe site-ul din uk.
http://www.akomaskincare.co.uk/
Si-au deschis shop si pe ebay.co.uk, platesc prin paypal si primesc coletul la posta in 5-7 zile.
http://www.akomaskincare.co.uk/section.php/74/1/infused_shea_butter/398650661583c5060d4a423655502980
Am pus un link catre unturile mele preferate, vad ca au oferta la ele acum, eu am dat si 9 lire pe ele.
Ma gandesc sa comand sa nu comand, trebuie iar sa il trimit pe sot sa ridice colete de la posta si face alergie.

Yasmi, ma bucur ca te-ai mai linistit. Da, activitatea e slabutza rau aici. Anabel si balanta, maine primiti absenta nemotivata, va asteptam



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

Buna fetelor
Indraznesc sa "dau buzna" la voi nu ptr ca as sti ca am gemeni,dar ptr ca am cateva intrebari si nu gasesc un topic de gravidute la inceput de drum,,,
Dupa ce am facut beta, am cam ramas in pom, nuj unde sa scriu,,,
Iar pe voi v-am citit, mai ales in perioada de asteptare a testului,,si ma gandeam ce frumos este sa ai gemenasi
Vreau sa va intreb voi la cate saptamani ati fost la prima eco?
Este obligatoriu sa am greturi, dureri de burtica si silicoane tari mereu?
Eu de vre-o 2 zile nu am tensiune in sani, dar burtica ma sicaie constant, ma inteapa usor, dreapta, stanga,,,
Sunt cam in ceata, nuj cum sa fac sa mai repet beta,,,dr a zis ca e suficient de 2 ori, ca este bine,,,da rotitele se invart in toate partile offf,,,,

va pooopic si va doresc sarcini usoare
Balanta, inca putin si vin puisorii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Jaguar, welcome! Si sa dea Dumnezeu sa ramai aici, eu asa as zice dupa ce betoi ai avut
Eu as zice sa nu mai repeti beta, mai mult te stresezi. Du-te la eco dupa ce implinesti 6saptamani. Eu m-am dus la 6sapt si 3 zile si nu doar ca se vedeau inimioarele, ritmul cardiac era deja f bine format, l-a masurat la amandoi.

Ralu, deci astia la akoma au oferta pusa pe site la unturile alea, dar cica e out of stock. In schimb pe ebay le au bine mersi, doar ca la aproape 10lire. Hmm



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Jaguar, te-am uitat cu simptomele. Eu am fost fff stresata, tot asa credeam ca trebuie sa mori de rau si sa vomiti non stop, mai ales cu 2.
Adevarul e ca imi era rau, dar de varsat nu am varsat nici macar o data, un motiv in plus sa ma pipai mereu si sa ma controlez de simptome.
Stai linistita, ca oricum dupa 6 sapt simptomele sunt mai evidente, iar daca nu o sa ai simptome severe gen greturi sau varsaturi eu zic sa te bucuri ca sunt fff neplacute. Tinem pumnii si te asteptam cu vesti de la eco.


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

Pe voi va mananca pielea? Eu de asta am scapat...pana acum. Imi imaginez ca sunt crunte dar eu stiam ca se intetesc in al 3-lea trim. Ralu are doar 15 sapt. Analize la ficat ai facut? Suna-ti medicul de familie sa-ti dea sa faci analize ca prea e devreme cu mancarimi asa rele. Poate sunt doar simple mancarimi de piele (pielea uscata mananca f tare).
Ma bucur ca i-ai simtit miscand . Eu deja am trecut la nivelul urmator: ii simt cand si cand, la mana, fundul sau capul lui Tudor cand face tumbe. Puteti sa ma acuzati de nebunie, dar mie nu-mi place

Jaguar tinem pumnii sa fie gemeni daca iti doresti. Achiesez la tot ce a spus Brigit si completez ca durerile de burta, asemanatoare cu cele de ciclu, sunt normale. Acum se lipeste embrionul de mucoasa uterului si de aceea mai ai dureri, posibil chiar usoare scurgerari maronii. Mie la 5 saptamani, la eco abdominal, s-au vazut parte din embrioni. La 7 saptamani, tot abdominal, s-au vazut toti 4. Dar cea mai sigura este eco transvaginal la 6 saptamani asa cum a zis Brigit.

Brigitone, cum stai cu shoppingul? Eu am intrat adanc in buzunare si acum astept coletele

+ 24 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia_88 spune:

Brigit ferro-folgamma contine 5mg acid folic,vitamina B12.alte vitamine nu iau mia dat prima luna ogestan am terminat cutia dar iam zis sa numi mai dea ca avea mult iod si nu aveam nevoie facand tratament cu 100 de euthyrox.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Brigit ... stiu cum e cu posta si coletele ... eu nu pot ridica iar al meu nu are timp ...
Daca dai cumva vreo comanda, sa stii ca as vrea sa luam impreuna, daca vrei, altfel singura nu ma mobilizez ... iar al meu dupa ce a stat la posta la cozi pt niste bulbi din ucraina ... nu mai serveste
Eu mai am cateva componente de cumparat pentru creme cu ar fi lecitina si glicerina, si poate si altele ca nu am retinut...
eu si pe bbei vreau sa ii dau tot cu uleiuri/creme bio, fie si cu ulei de masline fiert (pe apa) si racit...

Jaguar, felicitari si sarcina usoara ! Eu am fost prima data la 5sap si5zile, am vazut saculetii, iar apoi la 7s am vazut si inimioarele. Apoi am mers din sapt in sapt pt ca am avut niste sangerari si nu ma simteam bine sa stau mai mult de 1sapt. Greata nu am avut deloc, doar sanii sensibili uneori da, uneori nu. Beta si eu am facut doar de doua ori, mai mult nu are rost, dupa 5sapt incolo eco e cea care conteaza.

--------------
MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot
17+
Multumesc Doamne !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

Ralu, da-mi voie sa te pup Am zis ca am innebunit eu ca am hotarat sa folosesc produse bio pt bb. Iti pot face un breafing la ce am facut eu pana acum:

De aici am facut comanda de produse de curatenie bio http://www.organicbaby.ro/. Am gasit detergentul la pret redus si am luat 2 in rest am luat pt fiecare operatiune cate un produs. Am dat 200 de lei pe o cutie de produse.

Tot de pe http://www.organicbaby.ro/ si de aici www.napati.ro am luat produse de ingrijire pt bb si am dat cca 300 de lei pe tot ce inseamna ingrijire.

pe www.napati.ro am gasit jucarii bio si am luat cateva.

Azi am luat prosoape din bumbac organic dar nu pt bb ci prosoape de maini + prosoape de baie pe care le voi folosi doar pt bb http://www.estiacasa.ro/categorie/Prosoape_BBC_Organic_0359.html. Am gasit si paturi si cearceafuri din bumbac organic si chiar hainute pe www.pifou.ro

pup inca o data caci imi dovedesti ca nu sunt sarita de pe fix

+ 24 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Capitol nou: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=173317&nm=Mamici-si-viitoare-mamici-de-gemenitripleti-71



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput