Nasterea la clinica Athena, Timisoara

Nasterea la clinica Athena, Timisoara | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

dragi mamici si burtici,

Strangem informatii despre nasterea la clinica Athena din Timisoara. Cine a nascut acolo sau are de gand sa nasca acolo? Ce preturi si conditii sunt acolo?

va asteptam sa ne povestiti.



Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SIVASCU spune:

Am nascut la clinica Athena din Timisoara in 05.04.2011 pe cel de-al doilea copil al meu, Tudor-Nectarie si am avut o experienta placuta mai ales datorita doctorului cu care am nascut, dr. Voicu Simedrea.
Am ales aceasta maternitate deoarece mi-am dorit foarte mult sa nasc natural dupa cezariana (NVDC). Dupa ce fusesem descurajata in acesta alegere de primul dr. la care mergeam, am ajuns la dr. Simedrea care a fost de acord cu incercarea de NVDC.
Consultatiile in ultimul trimestru de sarcina costa echivalentul in lei a 40 euro.
Nasterea naturala costa 900 euro, nasterea naturala cu epidurala 1200 euro, nasterea cezariana 1500 euro .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SIVASCU spune:

La nasterea naturala se sta 3 zile in spital, iar la cea prin cezariana 5 zile. Conditiile sunt foarte bune, curatenie, amabilitate, promptitudine.Exista camere cu un pat sau cu doua paturi, cu baie, televizor. Langa pat exista o sonerie prin care poti chema asistenta daca e nevoie, care vine imediat.Mancare buna in sistem catering, ai posibilitatea sa alegi intre patru meniuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SIVASCU spune:

Bebelusul nu sta in camera cu mama, poate fi adus la cererea mamei, dar ziua.Aici as putea aduce o critica, bebeii nu sunt adusi regulat la alaptat si li se da lapte praf fara a se intreba mama. In schimb, cand sunt adusi la alaptat, asistentele au foarte multa rabdare si nu pleaca de langa tine pana nu ti-l "mufeaza" la san.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SIVASCU spune:

Inainte de a pleca din spital asisti si la baita copilului unde ti se explica cum sa procedezi.
Vizitele sunt permise doar intre anumite ore, am uitat care, in schimb sotul are acces nelimitat, poate sa ramana chiar si peste noapte contra cost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SIVASCU spune:

Inutil sa mai spun ca nu trebuie sa aduci nimic de acasa, nici pentru tine, nici pentru bebe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza76 spune:

Ai optat pentru nasterea cu epidurala? La ce dilatatie s-a administrat si daca a fost ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SIVASCU spune:

Pana la urma am nascut tot prin cezariana, ca si prima data, doar ca de data asta am avut anestezie peridurala, a fost ok, am fost constienta pe timpul operatiei si l-am vazut pe bebe cand l-au scos din burtica.Deci, nu pot sa-ti raspund la intrebarea cu peridurala.

Mergi la inceput