Gemeni 4ani +

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariadan spune:

Buna ziua. Eu nu ma incadrez la acest subiect, dar vreaau sa va intreb daca aveti vreo sugestie pentru o tricicleta potrivita pentru aproape 3 ani. nu stiu ce sa caut, in afara de pret, aprox. 250 lei buc. stiti vreun model care este bun, sau nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Noi amavut de la kettler ceva asemanator:
http://www.kettler.ro/product/funtrike-blue-368.htm?lang=ro&path=-2075179396
Le-am luat de pe okazii, noi. Nu mai stiu de la cine... preturile sunt ceva mai mici, si la doua bucati se cunoaste diferenta.

Foarte bune, rezistente, se regleaza lungimea,astfel sunt bune pentru mai mult timp... de pe la 2 ani, pana pe la 5. Acum le-am dat mai departe, sunt ok, rezista

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariadan spune:

Multumesc pentru informatie.
Pana la urma am luat modelul acesta http://www.nichiduta.ro/detalii-produs-1721/tricicleta-copii-puky-captain-sharky/ si o varianta asemanatoare pe roz. Desi voiam doua noi, am cautat si la mana a doua, astfel am gasit noi, dar cam la jumatate de pret fata de magazin
Am depasit un pic bugetul, dar asta e.....
Speram doar sa le placa picilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adishor_1975 spune:

bine v-am gasit! desi Porumbitzele mele au 2 ani si 2 luni, nu ma mai regasesc pe forumul principal de gemeni care dezbate cu foc sarcina, alaptatul, diversificarea, imi aduc aminte ce activa eram si eu
fetitele mele merg la cresa de la un an si doua luni; de la 2 ani am trecut la grupa mica / gradinita germana Kluge Kinder, este chiar pe strada noastra. Sunt f multumita.. Evolutia este rapida, s-au dezvoltat rapid, socializeaza, se simte imediat ca sunt obisnuite in colectivitate de mici. am avut noroc, nu prea au fost racite, rar mai face Mara ceva muci, iar Ioana are un sistem imunitar f bun.
si la noi exista "lider" de opinie, dar isi disputa totusi acest "leadership" in functie de context.. la prostioare oricum colaboreaza perfect!
saptamana aceasta "Altfel" au vizite la muzeul satului si acvariu. voi ce program aveti la gradi?
am uitat sa va spun ca le duc la 9 la gradi si le iau la 6, exact programul meu la job. le duc/aduc cu caruciorul . si gradi si jobul sunt langa casa, am avut noroc... deci eu ma ocup de tot, ca tati e ocupat, plecat, ajunge tarziu. de luni pana vineri sunt responsabila . nu avem bunicii in Bucuresti, nici 'bona', ne ocupam noi de tot.
va puuuup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Adishor, bine ai revenit, chiar ma intrebam intr-o zi acum ceva vreme ce mai e cu voi Super ca le-ai dat la gradi si mai ales ca ai gasit asa aproape o gradinita de care sa fii multumita! Intr-adevar, desi ai mei au mers la gradi de la 2 ani si 3 luni, se simte foarte bine socializarea timpurie,achizitiile de toate felurile au fost fantastice si continua. Cred ca totusi iti este greu in timpul saptamanii ocupandu-te singura de tot, eu am trecut prin asta cate o luna de zile in ultimii trei ani (cand sotul a fost plecat in strainatate in perioada respectiva)... bine, a fost din ce in ce mai usor, anul asta aproape ca nici nu s-a simtit, dar totusi.. cu toate responsabilitatile pe cap, nu e usor! Pupam porumbitele gradinarese si va mai asteptam cu vesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adishor_1975 spune:

ManuManu, multumesc, nu m-ai uitat :)
am mai citit pe dc.com, dar am fost prezenta si pe forumul de gemeni de pe Facebook, il stii? acolo este mai ales pentru copilasi mai mari, aici pentru sarcina si bebelusie

ce varsta au gemenii tai? cum te descurci cu ei?
noi ne-am salvat cu gradinita, tare bine le merge acolo mergem inainte!
de Pasti mergem cu Porumbitzele la tara, facem Paste Rustic vor alerga prin curte, ne jucam cu puisori, iarba verde..

va pup pe toate cu drag, Adishor cu Porumbitzele ei Ioana si Mara (26.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

adishor ce club e pe fb?clubul mamicilor de gemeni?ce id ai acolo?:)))

Mergi la inceput