Gradinita Big Smile

Gradinita Big Smile | Autor: karinella

Link direct la acest mesaj

Acesta gradinita mi s-a parut interesanta, as vrea sa imi inscriu fetita acolo. M-ar interesa detalii despre acesta gradinita...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cimaanca spune:

Incearca sa vezi dincolo de aparente... Au multe lucruri bune "oferite", dar sunt si multe ascunse:
- nu au doctor, vine o asistenta odata la cateva saptamani;
- "gustarea" compusa din fructe (de la ora 11) inseamna doar o felie dintr-un fruct: mar, portocala, banana;
- numar mare de copii in grupa;
- grupe neuniforme ca varsta si nivel de cunoastere;
- engleza nu e zilnic; copiii o "recita" fara a intelege ce spun;
- au si after school - copiii de aici raman nesupravegheati uneori si ii bruscheaza verbal si fizic pe piticii de la gradi;
- clase mici si putine; cei de la after school invata in clasele piticilor care dorm, dar cei mari au virusii lor care raman in clase pana a doua zi. Nu exista triere medicala pt cei de la after school.

Ca parti bune:
-multe activitati interesante;
-ore de arta care inseamna si altceva decat desenat/pictat;
-evaluari periodice ale copilului;
-mancare fara prajeli, mezeluri si dulciuri din comert, dar putina;
-daca copilul lipseste se scade din taxa doar masa.

Vezi si pretul - cel afisat pe site nu e cel practicat pt anul care incepe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana1968 spune:

Eu sunt mama unui copil inscris la ac. radi din a doua luna de functionare a ei. Asa ca nu pot sa nu adau si sa contrazic uneori:
1. Au asistenta care este zilnic acolo pana la ora 16. Doctorul da vine cel putin o data pe sapt., iar iarna vine siur mai des;
2. Enleza fac zilnic si nu invata ca papaalul;
3. Fructul este mai mult decat 1 felie si de cate ori a cerut copilul meu o portie in plus i s-a dat (copilul este actualmente in r. preatitoare
4. Copii nu sunt mai mult decat 15 pe r, asa cum scrie si pe prezentarea radinitei
5. Da, pretul pt anul acesta scolar s/a modificat
6. Educatia primita acolo si atmosfera vesela, d.p.v-ul meu de vedere, compenseaza alte eventuale lipsuri.
7. Este f.curat, mancarea, chiar dc uneori este, mai putina sau poate uneori nu este f. calda, in 2 ani de cand o frecventam nu am avut NICI o problema diestiva. Anul trecut a lipsit de 3 ori:2 raceli si o varicela (la r. mare fiind atunci).
8. Copiii de la after i-am vazut supraveheati (exista 2 invatatoare), asta nu inseamna ca nu puteti vedea uneori si 2 sau 3 copii pe afara iar invatatoare este in cladire. Eu in 2 ani nu am intalnit vre-un incident exaerat de neplacut. Perfectiune nu este. Intentionez ca din cls. I, de la anul, sa-mi dau copilul tot acolo.
Asa ca va las sa aleeti dvs!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela2001 spune:

Readuc pe prima pagina acest subiect, intrucat as vrea sa aflu pareri recente despre aceasta gradinita. Ma intereseaza cum sunt educatoarele, mancarea etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea41 spune:

Eu am fetita la gradinita Big Smile si ti-o recomand cu caldura. Apreciez faptul ca oferta prezentata la inceput corespunde in intregime, personalul este tanar, calificat si se comporta calduros cu copiii. Fac engleza cu Raluca o profesoara deosebita iar fetita stie deja o gramada de cuvinte ( pe care le si intelege sensul), au arta plastica saptamanal iar lucrarile sunt variate de la lut, la pictura, colaje. Au o gramada de proiecte frumoase , au fost la circ, la teatru chiar si la dentist. Se vede ca sunt tratati cu dragoste copii in aceasta gradinita. Iti recomand sa mergi sa vezi cu ochii tai, iti va placea si locatia si perosnalul si conducerea.

Mergi la inceput