Este normal sa existe caini vagabonzi?

Este normal sa existe caini vagabonzi? | Autor: bird70

Link direct la acest mesaj

Am citit subiecte nesfarsite despre cainii vagabonzi din Romania. Am o intrebare simpla: Este normal ca intr-o tara europeana sa existe caini vagabonzi pe strazi? E neesential daca sunt sau nu sterilizati, a cui e vina ca au ajuns acolo, etc. Intrebarea e simpla.

Health is a state of physical, mental and social wellbeing and not merely the absence of disease or infirmity . World Health Organisation
I'm not insane, my mother had me tested! Dr.Sheldon Cooper

Intrebare sondaj:

Este normal sa existe caini vagabonzi?

Dr.Sheldon Cooper


Alege respuns:

Da
Nu

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vias spune:

cred ca intrebarea asta nici nu mai trebuie pusa...


Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulian520i spune:

Reinviu un pic un topic...dar chiar nu-mi explic cine a putut sa raspunda da la votul de aici....in afara disconfortului acustic (latra la hoti toata noaptea sau la betivi sau pur si simplu intre ei), continuind cu faptul ca nu mai ai curaj sa-ti lasi copii intr-un parc sa alerge prin iarba sau....sa se tranteasca....ca vor veni cu mirosul dupa ei si ajungand la pericolul pe care-l prezinta in perioadele de imperechere cand sunt agresivi....deci eu sustin un NU hotarat...sunt IMPOTRIVA animalelor de orice fel in orase...nici cele din casa...pt ca stapanii lor ies cu ei afara...si tot in parcuri in iarba se rahatesc...ssi, desi parca exista o hotarare legislativa conform careia proprietarii trebuie sa stranga dupa ei.....ea, din nesimtire nu se aplica....

Un copil e o bucurie in viata de adult...ATENTIE! mai multi copii poate duce la extaz ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Evident ca nu este normal. Si nu doar din cauza motivelor expuse mai sus(hai sa nu exageram) ci din simplul motiv ca bestiile de oameni fara picior de neuron prin cutia craniana maltrateaza animalele si le fac sa fie agresive daca nu au ghinionul sa fie omorate in timpul actiunii.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput