Stomatologie copii sau cabinet general?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Citat:
citat din mesajul lui serenita

Pentru Lorikay si alte persoane interesate, va recomand un cabinet de stomatologie generala din zona Militari, langa piata Veteranilor - Pelident. Desi nu este special pentru copii, atitudinea domnisoarei doctor Peli Maria Alexandra este extraordinara. Fetita mea este incantata sa mearga la dumneaei, desi nu sunt accesorii( gen jucarii, desene animate) cum se intamplase la un cabinet cu program non-stop si preturi pe masura. Insa important este felul in care stie sa se adreseze copiilor, explicandu-le ce are de facut, aratandu-i instrumentele, facand-o sa creada ca participa la operatiuni si oprindu-se din lucru ori de cate ori cere copilul. Are o deosebita rabdare si intelegere. Fetita mea de patru ani jumatate a avut de rezolvat 2 carii si a plecat mereu incantata, avand dorinta de a reveni. Iar in plus, trebuie sa stiti ca pentru copii nu platiti nimic, aduceti doar o copie dupa certificatul de nastere, posibil sa aiba vreun contract cu CASMB.


Multumesc pentru informatie. Chiar o sa incerc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela777 spune:

pentru extractii banale noi am mers la cel mai apropiat cabinet, dar cand am vizitat un stomatolog de copii acesta ne-a dat multe detalii despre dantura copilului si ne-a trimis si la un doctor ortodont, diferenta este ca intre un dr. generalist si unul pediatru...adica maaaare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxi2003 spune:

Buna,

noi mergem la un cabinet stomatologic la Obor. Fetita mea (7 ani) este foarte incantata de cum o trateaza doamna doctor. Noi am fost pana acum pentru control si periaj.
Daca doriti numarul de telefon si numele doamnei doctor va rog sa imi spuneti
O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebestrumf20 spune:

Buna !Eu am fost cu baietelul meu de 5 ani la un cabinet special pentru copii se numeste Waels Kids si vreau sa va spun ca a fost super super,am fost la dr Anca care a fost ca o zana pt copilul meu va recomand cu cel mai mare dragg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena8223 spune:

Buna! si eu am fost cu baietelul meu Cosmin de 5 ani la Waels Kids si nu vroia sa plece de acolo iar eu am fost foarte multumita.
Recomand cu placere!

www.waelskids.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymona spune:

buna,

imi puteti recomanda un medic stomatolog (pedodont sau nu) in zona iancului-muncii-pantelimon la care sa merg cu fetita mea de 6 ani pt o consultatie si pt o eventuala sigilare a molarilor de 6 ani? m-ar interesa sa aiba experienta si rabdare cu copiii si sa fie dispus la o discutie cu ea despre perierea corecta a dintilor si despre cat de importanta este igiena orala.
suntem in plin proces de schimbare a dentisorilor si vreau neaaparat sa gasesc pe cineva potrivit care sa urmareasca procesul periodic. am fost la velvet dental la unirii si am fost nemultumita. dna dr la care am nimerit era cam expeditiva si nu foarte rabdatoare, desi are specializare de pedodont cica :(((

va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

In zona Dristor, a fost cineva la vreun cabinet stomatologic general, unde chiar daca nu e spacial pt copii sa poata lucra bn si cu rabdare cu ei?
Pustiul meu are 2.9 ani si as vrea sa nu prinda frica de stomatolog.
Multumesc anticipat

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://lb3f.lilypie.com/rxDAp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxi2003

Buna,

noi mergem la un cabinet stomatologic la Obor. Fetita mea (7 ani) este foarte incantata de cum o trateaza doamna doctor. Noi am fost pana acum pentru control si periaj.
Daca doriti numarul de telefon si numele doamnei doctor va rog sa imi spuneti
O zi buna!


da ne te rog datele de contact!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienusha22 spune:

Mie mi se pare ca preturile la dentestet4kids sunt exagerate. Din punctul meu de vedere un dentist bun este un dentist bun si pentru copii atata timp cat are rabdare si este un bun profesionist. Eu nu am copii dar pe nepoata mea am dus-o la acelasi cabinet la care merg si eu si nu am avut niciun fel de probleme. Daca este cineva interesat, cabinetul este in zona Afi Cotroceni si se numeste 32 Dental, iar medicul dr. Razvan Iancu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leyaly spune:

am vazut ca sunt pareri bune despre waelskids as vrea si eu sa o duc pe leyaly acolo(4ani) dar ma gandesc sa nu imi ceara pentru o plomba cateva milioane...preturile de pe site-ul lor nu ma ajuta pt ca sunt in termenii lor...

Mergi la inceput