Prematurii-Esente tari se tin in sticlute mici 22

Raspunsuri - Pagina 38

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

iata niste retete pescuite dde pe forum,de la caro.mi se par super.

pasta de avocado: avocado f copt frecat cu putina sare, zeama de lamaie si un strop de ulei de masline

pasta de naut: boabe de naut fierte si tocate amestecate ca mai sus, plus un pic de usturoi

dovlecei la cuptor: dovlecei taiati felii pe lung, putina sare si un strop de ulei de masline, dupa ce se scot de la cuptor se toarna peste un pic de mujdei de usturoi si se acopera ca sa se inabuse pana la servire

conopida fiarta, apoi bagata la cuptor cu ulei de masline, sare si faina de migdale presarata deasupta

crema de broccoli si dovlecei: se fierb, se paseaza si se asezoneaza cu sare, zeama de lamaie, ulei de masline

orez integral cu legume: intr-o tigaie cu putin ulei incins se adauga orezul, se caleste putin si apoi se toarba peste o punga de legume congelate, putina sare si condimente dupa gust. se toarna apa, se pune capac si se fierbe la foc mic pana e gata

paste de orez cu sos de rosii si masline - sos Barilla Olive

salata de ton: ton, orez integral fiert, porumb, ceapa verde tocata, masline maruntite, ulei de masline, sare, zeama de lamaie

crema de legume

crema de rosii

somon la cuptor, servit cu orez integral si broccoli

ardei umpluti (carne de curcan)

sarmale de curcan

ciorba de perisoare de curcan






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

La multi ani Andreiilor, Andreelor, piticuti, mamici sau tatici!

nu am facut testul de sarcina(sunt in a 8a zi d eintarziere)pt ca ieri m-am enervat rau in Real, cand mi-au pus pampersii de la Hapy la pret de Pampers si idiotul imi explica faptul ca e 1 mil baxul de mult,ca eu sunt in urma si ca poate s-a ingrasat fi-miu. eu degeaba ii spun ca luam fix de un an pampersi intre 5 si 9 kg.
am adormit cu greu,ca strumf era agitat. la 2 s-a trezit si pana la 5 dim a urlat apoi s-a jucat. a eliminat 2 fecaloame urate de tot, dimineata la 7 pe al treilea.
am dormit de la 5 la 7.
ma tarasc, nici in picioare nu pot sta.
o sa ma duc sa imi iau testul,ca nu-i in regula cu multe.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Sunt epuizata!
Am trecut ieri dupa-masa printr-o sperietura sora cu moartea. Piticum meu drag, zvapaiat si energic din cale afata si-a tras dulapul pe ea. Noroc ca dulapul s-a oprit in patut, si noroc ca eu am avut prezenta de spirit....prins dulapul, tras copilul de sub dulat si nu stiu cum aruncat pe pat. Apoi certat copilul si izbucnit in plans.....calmat cu un pahar de coniac.
Nici nu vreau sa ma gandesc ce s-ar fi putut intampla de fapt! Cineva acolo sus ne iubeste mult!



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Poftiti la CAPITOL NOU



www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mami de Claudiu, de Luana, si de ingeras Alma
Adun cioburi de fericire. Poate candva isi vor da mana.

Mergi la inceput