Incepe scoala: emotii, intrebari,sfaturi

Incepe scoala: emotii, intrebari,sfaturi | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

13 septembrie 2010 este ziua cand se deschid portile scolii pentru boboci, scolari cu experienta "de viata", scolari de gimnaziu, elevi si studenti. www.desprecopii.com/info.asp?id=1830" target="_blank">Iata un articol despre emotii dar si sfaturi importate pentru parinti acelor copii care pasesc pragul scolii la pentru prima oara sau pentru a mai multa oara!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns betiana spune:

Pentru parintii ai caror copii vor incepe in noul an scolar clasa I
va recomand cartea " Copilul meu merge la scoala ! - mic ghid pentru parintii elevilor din clasa I " ap[rut[ la Editura Compania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capra cu trei iezi spune:

9. Discutati si despre lucrurile delicate: toaletele din scoala (daca nu discutati dumneavoastra asta, cine o va face?).
pentru mine este un mare stres, mai ales ca e fetita ...
idei de folosire a toaletei la scoala?


capra cu trei iezi cucuieti, si ce cucuieti!

IUBESTE SI FA CE VREI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cresus spune:

si eu am tot fetita si maine este prima zi de scoala. Am discutat cu ea dar...se pare ca nu da o prea mare importanta si ca nu ia in serios aspectul asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Si mie imi este teama de ziua in care va incepe scoala, ca nu va fi in regula, mai ales ca dupa vacante nu mai vrea sa se reintoarca la gradi; dupa vacanta de vara asa de lunga nu stiu cum va fi cand va trebui sa incepem scoala..

Mergi la inceput