Minoritatile din Romania: studiu istoric - 2

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

nu stiu cum o mai fi homosexualitatea in romania la ora asta, dar pe unde locuiesc acum e din plin trend, alegere de viata, independent de gene, structura familiei, notele la scoala. bisexualismul e de asemenea raspandit. "incercarile" homosexuale de dragul experientei sunt la ordinea zilei printre adolescenti si adulti. mentionez ca locuiesc intr-o mini capitala a rednecilor vecina capitalei homosexualilor - cred ca san francisco paleste prin comparatie, ca aici au un oras intreg, plus suburbii - zeci si zeci de mii de gay (aaa, anomalii genetice?). asa ca stiu.

abdominabila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Pana revii, sa nu imi uit ideea, intrebarea despre a fi activ sau a fi pasiv mi-a aparut prima oara cand am discutat fara perdea cu un amic homosexual. Omul declara sus si tare ca el este pasiv, face si activ dar asa..ca diversificatie .


Pana una alta noi toti suntem oarecum ´´defecti´´,si e bine ca-i asa, normalitatea NU EXISTA la nivel universal! Ideea terapiilor este doar aceea de a incerca sa-l faca pe om sa se accepte,sa poata coexista ´´normal´´ in societatea lui, sau de a indrepta problemele grave care tin subiectul intr-o stare care-i face rau.
Nu cred, defapt sper ca nu se va ajunge la ´´a controla´´ cresterea unui copil dupa reguli general universale, pentru ca pur si simplu acestea nu exista.



O regula generala e ca respiram aer ca sa traim. Daca respira unul metan, voi zice ca e anormal. Intrun cuvant, cum sa definesti anormalul daca nu ai un punct de reper, normalul? Mi se pare totusi prea mult sa declari ca nu exista.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beren spune:

Subiect continuat aici.

Mergi la inceput