Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (356)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Picca, e bine ca nu e nimic grav la Matteo. Ai fost tare haioasa cu banii de frizer. Ce e drept al meu a fost mereu pletos.

Papanash, nu stiu de la care din lipsurile enumerate, dar vad ca ai trecut la exprimari poetice de tip " a mistui". Oricum baiatul e talentat foc, mistuit sau nu, si la fel de scump.



Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Ca tot vorbeam de plete, am pus si eu o poza cu noua frizura a lui Andrei, dar nu prea va dati seama de diferenta. Incerc maine sa ii fac o poza mai buna de acasa. Poza cu pricina era de la petrecerea de la balet a Alexandrei, nu prea stralucita de altfel. In pozele de la Mos Niculae nu ii taiasem inca buclele.

In alta ordine de idei noi am fost in seara asta la Fabrica de spiridusi de care va ziceam. Nu cred ca merge la copii asa micuti, insa pentru cei mari este super. Locatia e draguta, conceptul la fel. Poti manca turta dulce si gasiti si vin fiert la tonete. Atelierele sunt multe si diverse si copiii sunt incantati. Alex a fost azi la atelierul pentru confectionare jucarii de plus. A facut o pisicuta draguta pe care a pictat-o in continuare si acasa. Miercuri mergem la atelierul pentru brutarie.



Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Erina, Roxana, multumim de primire!

Roxana, ce dulce e pletosul tau!

Sabina, si Gheo arata adorabil cu pletele lui!

Erina, si pe mine m-a sensibilizat stirea cu femeile gravide si gripa! Of!!!!

Va sarut,o seara minunata!

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Emma Sofia 33 +

Un vot va rog: http://www.coffeechat.ro/2009/11/craciun-cu-miros-de-scortisoara-siiubire/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Eu nu am somn neam... Am mai dat o tura pe net, dar sunt singura, ca o libelula-n vant, la ora asta. Unde sunt fetelor insomniile noastre (nu ca le-as duce dorul, dar...) uite ca erau bune acum, sa am si eu cu cine vorbi.
Rox, ma intrebai de bb2. Nu, nici gand sa abandonez proiectul. Dar mi-am propus altceva pe termen scurt. Daca-mi iese, cum ma intorc ma apuc de treaba. Daca nu, ma apuc imediat dupa sarbatori de munci agricole. De cules seminte, adicatelea... Hihihihihihi...
Eu nu am glumit cand am spus ca vreau trei copii. Si deja am amanat cam mult pe bb2. Numa ca am zis sa mai creasca Y sa ma inteleg cu el. Cu doi bibilici zau ca nu as razbi, nici cu cinci bone. Nu stiu, pacatele mele, cum se descurca fetele care au facut deja pasul asta. Zau ca tare le-as ridica o statuie. Uneori nici calculatul asta excesiv nu e bun. Ce atatea zodii, planuri, joburi, cariere si alte baliverne??? O faci si gata!!!! (mi-am propus ca pana la 36 de ani sa termin iepureala - la 33 maxim no2 si pana la 36 hop si no3; apoi ia ghiciti... exact: silicoane, liftinguri, chestii trestii, recuperam)
Chiar am fost, dupa job, la o prietena care are o fetita de trei luni. Baietii mei ma asteptau acolo. Yanis a fost foarte incantat de Mara pana a inceput s-o traga din leagan ca vrea si el, sa se suie in capul ei, ca e si Nashi mic si plange oa-oa-oa. Efectiv nu era atent, nu se gandea ca poate sa-i faca rau bebelusului. Apoi s-a plictisit si a inceput sa tipe, sa imite toate animalele junglei, desi Mara adormise. De s-a trezit bietul copil in infernul groazei. De asta zic, daca erau amandoi ai mei, cred ca aveam 20 de kile, de ma strecuram pe sub pragul usii si creierii mi-i puneam seara pe bigudiuri, sa mai aiba niscaiva creturi dimineata...
Desi, cand ma programam cu trei plozi, asta vedeam: harmalaie!!!! Copiii care tipa, jucarii aruncate in cele patru zari, toti trag de mine ca vor pupici, unul vrea sa doarma, altul vrea mancare si al treilea a facut kk pe dansul. Cam asa vad chestiile. Dar ma gandesc ca vor creste si imi vor lipsi aceste momente de ghidusie. Apoi ma vad peste ani cum stau si-i astept sa vina in vizita cu familiile de sarbatori si mesele sunt pline si nepotii, la randul lor, fac o mare harmalaie...
Offf, eu nu stiu ce fac maine si m-a apucat un gand ca cam cum o sa fie peste n-spe ani... Ma duc la somn, pana nu-mi mai vin si alte idei zgubilitice. Somn usor mamici cu pitici!!!!

Micul Yanis creste mare

Praslea cel voinic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

'neatzaaa!!!
Mai buna decat cea de ieri!
Amigdalita pultacee cu flegmon periamigdalian
Augmentin,ACC 200,Nurofen raceala &gripa/Movalis,Omez,Fervex...Bine a n-am si muci
M-am odihnit ceva mai bine noaptea trecuta!

Cumatraaaaaaa,big-big kissssssss!Stii tu pentru ceExtaz total,dormit cu ele!

O zi placuta tuturor si multam de grija!

Un special pentru draga de Picca si al ei macaronar micut,Matteo![olala]

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit
Antalya 2009
Nasi 2009
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Mare sarbatoare mare,in familia cumetrei!


Tati de atomici,sa traiesti fericit alaturi de familia ta frumoasa!!!!


Sa-ti traiasca consoarta,cumatra!!!!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit
Antalya 2009
Nasi 2009
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada28 spune:

Fetelor salutare de la mare.
Ne-am reintors si noi pe plaiuri dobrogene. La munte am avut vreme frumoasa si ne-am aerisit creierii. Am fost cu Luca asa ca partea cu odihna am cam sarit-o. Face multe nebunii, uneori tipa, arunca jucarii si ceea ce ma supara e ca nu prea pretuieste jucariile. Chir nu stiu cum sa mai reactionez. Voi cum faceti?
Are multe si nu-l doare daca ii le iau. Ca atare Mosul i-a adus doar dulciuri si un CD in ghetute dar si un betisor. Nu a fost tare afectat si se distreaza cand spune ca e obraznic.
Vineri am fost la morfofetala bb2 e ok si e... Baietel. Asa ca voi fi soacra cu 3 nurori.Fibromul meu a crescut tare mult (peste 10 cm) si dupa nastere va trebui sa fac ceva cu el. Voi fi mai deschisa la operatie pentru ca mi-a ajutat Dumnezeu si in aceste conditii sa am 2 copii.
Annisia spor la BB2 si eu gandeam ca tine. Dar s-a intamplat ceva mai devreme si cu problemele mele chiar ii multumesc lui Doamne Doamne. Eu ma opresc la 2. Si pe urma ... renovari :))
Roxana sa-ti traiasca sotul si sa fiti fericiti alaturi de minunatii tai copii. Il sarbatoriti astazi, nu?
Noi il sarbatorim maine pe tati. Tre sa-i iau cadou . Nu prea stiu ce .Oricum surpriza
Erina sper sa nu te superi dar si pe bebele nostru tot David il va chema. David Andrei cred. Pupici si voua
Va pup
Mada 28 , Luca (26.09.2007)22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada28 spune:

Soacra cu 2 nurori am vrut sa zic :))) Ma gandeam la Annisia si proiectul ei cu 3 BB.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihailescu teodora

'neatzaaa!!!
Mai buna decat cea de ieri!
Amigdalita pultacee cu flegmon periamigdalian
Augmentin,ACC 200,Nurofen raceala &gripa/Movalis,Omez,Fervex...Bine a n-am si muci
M-am odihnit ceva mai bine noaptea trecuta!


O zi placuta tuturor si multam de grija!

Un special pentru draga de Picca si al ei macaronar micut,Matteo![olala]

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit
Antalya 2009
Nasi 2009
Povestea nasterii



Buna dimineata!

Teodora ma bucur sa aud ca esti mai bine! Ma gindeam ieri sa te sun dar am zis ca cine stie cit de rau iti este...

Refacere rapida si numai bine!



-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
24+ cu David

L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G

Ca tot vorbeam de plete, am pus si eu o poza cu noua frizura a lui Andrei, dar nu prea va dati seama de diferenta. Incerc maine sa ii fac o poza mai buna de acasa. Poza cu pricina era de la petrecerea de la balet a Alexandrei, nu prea stralucita de altfel. In pozele de la Mos Niculae nu ii taiasem inca buclele.

In alta ordine de idei noi am fost in seara asta la Fabrica de spiridusi de care va ziceam. Nu cred ca merge la copii asa micuti, insa pentru cei mari este super. Locatia e draguta, conceptul la fel. Poti manca turta dulce si gasiti si vin fiert la tonete. Atelierele sunt multe si diverse si copiii sunt incantati. Alex a fost azi la atelierul pentru confectionare jucarii de plus. A facut o pisicuta draguta pe care a pictat-o in continuare si acasa. Miercuri mergem la atelierul pentru brutarie.



Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi


Foarte frumosi atomicii si Mos Neculai bogattt!!!
Am vazut ca au primit si ghetute noi! Sa le poarte sanatosi!!!

La multi ani tati de Alexandra si Andrei! Sa fii sanatos si sa te bucuri de fiecare zimbet al copiilor si de imbratisarile mamicii!!!



-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
24+ cu David

L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput