Zakynthos, 10 obiective care trebuie vazute

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diamonds spune:

Intradevar printre cele mai frumoase plaje pe care le-am vazut
vreodata este Navagio . In Zakynthos sigur ma mai intorc . Am strabatut toata insula cu masina in cele zece zile petrecute si parca nu a fost deajuns . De fapt Grecia are ceva aparte . Suntem norocosi ca e relativ aproape de noi si o putem vedea si cu masina .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

Buna,
As dori sa ajung in concediu in iulie cu 2 copii (3, respectiv 5 ani). Fotografiile arata un loc de vis, in care merita sa ajungi. Dar pe mine ma intereseaza daca este pretabil pentru o vacanta cu pitici. Imi puteti recomanda ceva locuri pentru cazare, preferabil all-inclusive? Va multumesc foarte mult...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Sigur e si pewntru copii, erau o gramada de copii pe acolo, d efapt, erau mai multe familii cu copii decat fara copii. Sunt si hoteluri all inclusive. Noi asa am avut .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gbutucica spune:

Dragilor,

am o oferta buna pt voi, in cazul in care sunteti interesati va rog sa ma anuntati urgent!

Mi-am luat bilete pentru Zakyntos Grecia in perioada 1-9Iunie, dar din motive personale, nu mai pot merge.
Perioada este intre 1-9iunie, include mic dejun platit, cazare si transport cu autocarul dus -intors, costul este doar de 800lei( cost valabil pt 2persoane), este atat de ieftin pt ca a fost rezervat si platit de la sfarsitul anului trecut. Mai multe detalii despre locatie si programele de plecare le gasiti in linkul de mai jos:

http://www.europatravel.ro/sejururi/Grecia/zakyntos/hoteluri_zante/chryssi_acti/zante-argassi-cacti.php


va stau la dispozitie pentru orice alt detaliu.

multumesc anticipat si va astept cu un raspuns.

toate bune!

tel 0752061547

gianina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica333 spune:

Buna,
Eu am fost in luna august in Zakynthos si a fost superb! eu am mers prin intermediul unei agentii care ne-a oferit transport, cazare si mic dejun, toate la 750 de lei de persoana, insa biletele au fost cumparate din luna martie/este mai bine sa cumperi din timp, profiti de reducere:D /. Am avut si ghid insa nu trebuia neaparat sa mergem unde ne recomanda, pur si simplu din momentul in care am ajuns pe insula noi am decis unde mergem, cat stam etc. Abia la plecare ne-am mai intalnit cu ghidul. Conditiile au fost foarte bune, nu au fost probleme pe drum nici pe insula. Este un loc linistit. Am stat in statiunea Kalamaki, plaja este faina, si poti sa vezi cuiburile de testoasa Caretta care isi depun toamna ouale in nisip. Nisipul este fin si curat. Oamenii sunt primitori si calzi. La restaurante se mananca foarte binee, portiile sunt extrem de generoase, 2 persoane pot manca dintr-o singura portie si sa se sature, iar preturile sunt ok in comparatie cu cantitatea si mai ales ca in general mai toate produsele sunt proaspete si facute de ei.
Un loc de vis, care nu trebuie pierdut din vedere este plaja Navagio unde se poate ajunge daca faci excursia in jurul insulei, este superb locul! De preferat daca mergeti prin agentie, sa cumparati biletele pentru excursie de la agentiile locale, este mai ieftin :)
Va recomand cu caldura sa mergeti in concediu in Zakynthos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana90 spune:

Inca o insula din Grecia care nu trebuie ratata :D

Noi am fost in extra-sezon sa beneficiem de micile reduceri de la hoteluri :)

Pe scurt am fost cu masina, fiind 2 soferi am facut tot drumul dintr-o "bucata" (~17 ore de condus)

Ca orasel de pe insula am ales Kokkari si am stat la hotelul www.hotelscombined.com/ro/Hotel/Athena_Hotel_Kokkari.htm?a_aid=61467" target="_blank">Athena unde pentru 8 nopti am platit in jur de 1000 RON cu mic dejun inclus. Hotelul este curat, piscina, etc, are doar 3 stele dar mi-a placut foarte mult :)

Si eu la randul meu pentru copii recomand plaja Laganas :)

In rest trebuie vizitata toaaaaaaaaaaaaata insula !

(nu m-am prins cum sa adaug o poza..)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinnutz spune:

Am fost si eu anul trecut in Zakynthos si a fost una dintre cele mai frumoase insule pe care le-am vazut (am fost in Grecia in ultimii 6 ani la rand). Pentru o experienta 100% autentica, va recomand sa va inchiriati o barca intr-una din zile si sa faceti un tur ar insulei pe apa. Costa in jur de 50eur 3-4 ore si vezi cam tot ce vrei, inclusiv plaja Navaggio si altele mai mici, dar la fel de frumoase, fara sa te aglomerezi intr-un ferry cu restul lumii.

SI daca nu tineti neaparat sa stati la hotel, va recomand sa cautati apartamente/case de inchiriat pe insula. Am gasit in plin sezon o vila la 10 minute de oras cu masina si a fost ieftin, linistit si foarte comod.

Luati-va neaparat ochelari de snorkeling, aveti ce vedea. sunt apele f curate cu multi pesti colorati!!

Mergi la inceput