Informatii utile Constanta 19

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

menics Imi pare rau pt ce ai patit, te inteleg perfect pt ca si eu am avut o experienta similara acum 6 luni, dar acum iata-ma iarasi insarcinata si inca cu 2 samburei. Fericirea e maxima, dar si greatza si raul la fel. Asa ca pune-te pe treaba si sa vii cu vesti bune cat de curand.

7+

asa incepe odiseea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

menics
larisel, cum ai reusit sa ai doi bobocei?
ioana,
madaluta, mami de albastrele
bubu, mary_lolutza, maria08,coca, tuby
La Euromaterna intr-adevar pretul e de 4500 ron insa cred ca echipa de medici poate ajuta pe oricine care sta in cumpana intre a alege dintre cele doua maternitati.Am o cunostinta care a avut oferta sa lucreze la Isis si la propriu se cam bat de musca .Ceea ce nu se poate spune despre Euromaterna unde s-au facut deja programari.Eu sunt interesata de nasterea sub apa.
Eu ma pregatesc pt ET cu embrioni congelati.Are mamica 7 bebici .Intai o sa scoatem 3 sa vedem cum se zbat.Da Doamne sa traiasca toti 3 si sa fie bine.Pe la jumatatea lunii iunie fac ET.Sper de data asta sa nu mai racesc.
Pupici la toata lumea.

Atrag energii pozitive, gratis !Accept si schimburi !Exclus aventurierii !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuby68 spune:


Multumesc mult de raspuns si multa bafta in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu73 spune:

Elanik, succes in luna iunie...mai este putin...o sa fie in plina vara, asa ca nu-ti mai face probleme ca vei raci. Ai rezerve bune si cu siguranta vei pastra un samburel cu tine timp de noua luni.

Am urmarit la stiri deschiderea maternitatii, sunt sigura ca vor avea plin chiar daca este 4500 ron, daca faci un calcul la cat te costa in spital... n-ai siguranta ca totul va fi bine, conditiile, serviciile, etc. - merita acesti bani.

si sa ne tii la curent.

Larisel, cat de fericita trebuie sa fii cu doua comori in burtica, o sa treaca si greturile, m-am amuzat cand am citit la celalat subiect ca la tine greturile sunt la dublu.
Multa sanatate in continuare si multe pt o viitoare mamica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu73 spune:

Menics, inteleg prin ce ai trecut, ai reusit sa-ti revii si cel mai bun lucru este ca ai reluat lupta. Doar asa vei reusi...succes in continuare si sa auzim cat de curand ca vei fi





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

www.ziuaconstanta.ro/comunicate-de-presa/companii/euromaterna-%E2%80%93-primul-spital-privat-de-obstetrica-ginecologie-din-constanta-isi-deschide-portile.html" target="_blank">Vineri, 15 mai 2009, ora 14.00 – Euromaterna, primul spital privat de obstetrica-ginecologie, la standarde europene, din Sud-Estul României, va fi inaugurat la Constanta.


Dr. Ioana Lutescu
Medic primar obstetrica-ginecologie
Responsabil PR Euromaterna
www.euromaterna.ro
office@euromaterna.ro
0241/ 60 55 55



Preturi afisate pe site-ul www.euromaterna.ro

AMBULATOR



Consult 150 lei

Echografie 150 lei

Morfologie fetala ( 3D/4D+Doppler) 400 lei

Echografie (4D) 300 lei



Taxa de urgenta 150 lei

( se achita intre orele 20-7 )





CHIRURGIE DE O ZI



Intrerupere de sarcina 500 lei

Chiuretaj uterin biopsic (include ex.HP) 600 lei

Biopsie de col uterin (include ex.HP) 600 lei

Rezectie diatermica (include ex.HP) 600 lei

Diatermocoagulare 600 lei

Cerclaj col uterin 600 lei

Histeroscopie diagnostica 1 500 lei

Histeroscopie operatorie 2 000 lei

Amniocenteza 1 200 lei



Zi de spitalizare (altele decat cele incluse in pachete): 300 lei





SPITALIZARE



Nastere naturala (include anestezia, recoltare de celule stem, spitalizarea 3 zile) 4 500 lei

Nastere prin operatie cezariana (include anestezia,recoltare de celule stem, spitalizarea 3 zile) 5 000 lei

Nastere acvatica (include anestezia,recoltare de celule stem, spitalizarea 3 zile) 5 000 lei

Histerectomie totala 3 000 lei

Histerectomie totala pe cale vaginala 4 000 lei

Interventie ginecologica oncologica:

- cancer col uterin 6 000 lei

- alte forme de cancer 5 000 lei

Chistectomie (abdominala) 2 500 lei

Anexectomie (abdominala) 2 500 lei

Miomectomie (abdominala) 2 500 lei

Prolaps genital 2 500 lei

Corectare incontinenta urinara de efort 2 500 lei

Conizatie ; amputatie de col uterin 2 500 lei

Laparoscopie exploratorie 2 000 lei

Laparoscopie operatorie 3 000 lei

Interventie plastica in sfera genitala 2 500 lei

Avort fetal (indicatie medicala) 2 500 lei



Toate interventiile includ: spitalizare 3 zile (echipament medical, meniu, tratamente necesare) si anestezia necesara .



Mami de baieti nazdravani: Sebi(4 feb 2004) si Antonio(27 oct 2008)



Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellanik

menics
larisel, cum ai reusit sa ai doi bobocei?
ioana,
madaluta, mami de albastrele
bubu, mary_lolutza, maria08,coca, tuby
La Euromaterna intr-adevar pretul e de 4500 ron insa cred ca echipa de medici poate ajuta pe oricine care sta in cumpana intre a alege dintre cele doua maternitati.Am o cunostinta care a avut oferta sa lucreze la Isis si la propriu se cam bat de musca .Ceea ce nu se poate spune despre Euromaterna unde s-au facut deja programari.Eu sunt interesata de nasterea sub apa.
Eu ma pregatesc pt ET cu embrioni congelati.Are mamica 7 bebici .Intai o sa scoatem 3 sa vedem cum se zbat.Da Doamne sa traiasca toti 3 si sa fie bine.Pe la jumatatea lunii iunie fac ET.Sper de data asta sa nu mai racesc.
Pupici la toata lumea.

Atrag energii pozitive, gratis !Accept si schimburi !Exclus aventurierii !


Sa-ti ajute Dzeu sa reusesti!
Imi place mult motto-ul de la semnatura ta! Te superi daca il preiau si eu?



Mami de baieti nazdravani: Sebi(4 feb 2004) si Antonio(27 oct 2008)



Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Nici eu nu ma asteptam sa rasara 2 samburei in burtica, dar are sotzul in antecedente gemeni (un strabunic care a avut 24 de copii, din care 12 (9 baieti si 3 fete)cu o nevasta si 12 (9 fete si 3 baieti) cu alta nevasta). Si cred ca asa a vrut DD sa ne rasplateasca. Acum ne mai rugam sa ajungem cu bine si pe lumea asta peste 9 luni.

Eu una sunt super incantata de deschiderea acestei maternitati, desi nu e deloc la indemana tuturor cu preturile astea. Parca altfel intrevezi viitorul.



7+

asa incepe odiseea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dear_bambie spune:

Buna dragele mele!
Stiu ca nu am mai intrat cam de multicel, dar la noi au inceput restrictiile cam de la 6 saptamani, trebuie sa stau cat mai mult intinsa in pat, pe scaun/fotoliu nu am voie decat maxim o ora, plus ca am dureri mari de burta si fara nospa nu pot sa stau si se pare ca nu voi scapa toata sarcina de dureri, mai ales ca eu acum 2 ani am facut si miomectomie. Varsaturile si starile de rau le am cam toata ziua. Am zile, in care, nu ma pot da jos din pat decat sa merg la baie si eventual sa-mi incalzesc mancarea. Am voie sa fac plimbari scurte de 30 min, oricum dupa 15 min sunt obosita moarta, iar dupa ce urc 4 etaje abia mai vorbesc. Ma cam ia cu frisoane cand ma gandesc cum va fi mai tarziu, sper sa ajungem cu bine pana la 36 de saptamani
Noi astazi am fost la eco, bebelusii sunt foarte jucausi, sunt pozitionati unul deasupra celuilalt, ai impresia ca stau in patuturi suprapuse. Unul din ei este 100% baietel, a stat numai cracanat, parca sa vedem ca este baietel, iar celalalt s-ar putea sa fie tot baietel, nu s-a vazut f bine, dar doctorul spune ca pare sa fie tot baietel, desi eu sper sa fie fetita. Acum ce-o vrea DD, important este k bebelusii sa fie sanatosi! Cel mai fericit a fost sotul, cand a auzit ca va avea 2 flacai, a primit cel mai frumos cadou chiar de ziua lui
Larisel felicitari pentru cei 2 samburei!Iti doresc sarcina usoara, la termen si bebelusi sanatosi si papaciosi!
Ellanik, iti tin pumnii stransi de tot si Doamne Ajuta sa-ti reuseasca!!!
Menics, ai dreptate, dr Stanca este un adevarat profesionist! Doamne Ajuta sa te muti cat mai curand la odisee! De fapt,tuturor, va doresc din tot sufletul, sa va mutati cat mai curand la odisee!
Maria, Ioana, Mari_lolutza, Raluca, ce mai faceti?
Crisis, felicitari pentru mica printesa! Este dulcica foc!
Mav, multumim pentru informatii!
cu mare drag toate fetele

11+


comorile mele

"Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi din nou, nodul ramane..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Mav, iti dau voie sa imi preiei semnatura cu o conditie: sa facem schimb...adica sa imi dai mie navdravanul tau , acela care voia sa fie mai apropae de luna.Sa iti traiasca puii si sa ne dea la toate Dumnezeu cate o comoara dulcica .
Bubu , saru'mana pt urari .Tu cum mai esti?Sper ca te simti bine atat fizic cat si psihic.TRebuie sa revii si sa vezi partea plina a paharului:ai reusit natural ceea ce doctorii ti-au zis ca vei obtine prin FIV.
dear_bambie te bat.Nu iti mai incalzi mancarea.Da un bip si vin eu sa ti-o incalzesc.Tu ai acolo niste fluturasi asa ca nu ai voie sa faci nimic.Fii o printesuca, dragalasho!Ce ma bucur pentru tine!!!Din suflet!!! pentru bebici si pt mamica.Ce bine ca sunt baietei...sa nu sufere si ei ca noi fetele!
Cat despre maternitatea privata, eu am vorbit inca de cand faceam tratament pt FIV si mergeam la dna Lutescu pe care am indragit-o nespus.I-am spus sa imi faca o rezervare in cadita pt nasterea subacvatica pentru broscuta mea.
Pupici la toate fetele! Valeria , noutati?

Atrag energii pozitive, gratis !Accept si schimburi !Exclus aventurierii !

Mergi la inceput