Emma este iubire!

Raspunsuri - Pagina 43

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

ASA ESTE- f. frumos spus:
EMMA ESTE ACUM O POVESTE DE IUBIRE. Odihneste-te in pace ingeras drag.
Aida, Laci, Buni, intreaga familie si prietenii, va imbratisez si vade mii de ori. Fiti tari si multa putere.

Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura XXX spune:

Toti cei care avem copii (si cei isi doresc nespus unul sau mai multi) isi inchipuie prin ce trece acum familia Emmei. Nu pot inca sa cred ca totul s-a terminat acum, inainte de Inviere. Ca fluturasul mic a plecat cu adevarat...
Aida spunea pe undeva ca e un egoism sa vrea cineva sa mai ramana Emma, cu cata suferinta a avut de indurat... Sunt complet de acord, insa am mai fi avut MULTE de invatat de la ea. Pe mine m-a invatat sa plang...

Ce bine ca e fericita acum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

www.youtube.com/watch?v=Yb0UMXLF3mQ" target="_blank">Multiubita Emma, ai plecat luand cu tine cate o bucatica din sufletele tuturor celor care ti-au privit ochisorii migdalati, cu privire adanca, patrunzatoare, de copilas special, ales, celor care te-au iubit, care au sperat si s-au rugat doar vazandu-te si ascultandu-ti povestea, bucuriile, povestile cu mate si catelusi, cu printese si printi, durerile nedrepte, suferinta cumplita cu care te-ai luptat mai strasnic decat multi dintre noi si pe care ai invins-o, scumpa Emma, prin vointa ta, prin iubirea pe care ai simtit-o, aratat-o, impartit-o si pe care ne-ai invatat s-o simtim, s-o impartasim, sa n-o uitam! Bucatelele astea din sufletele noastre le vei transforma in stele pe cer in drumul tau catre ceata ingereasca! Si o vor mangaia pe maicuta ta cand va privi cerul de acum incolo, cand ii va sopti fratiorului sau surioarei tale la ureche cat de mult ai iubit tu si cat de mult ii iubesti pe ei si cum vei veghea tu pentru totdeauna asupra lor, a lui sau a ei, si a lui mami si a lui tati si buni si tuturor celor pe care i-ai iubit si te-au iubit la randul lor!
Aida, draga noastra, mamica preaminunata, Emma va fi de acum caldura blanda a soarelui care te va mangaia, adierea usoara a vantului care iti va parfuma parul, florile pe care le vei mirosi cu nesat, ploaia racoroasa de vara, fulgii de nea jucausi, in toate din jurul tau o vei vedea si ii vei auzi glasciorul vesel! Te va mangaia noaptea in vis si o vei vedea bucuroasa, si iti va spune ca acum nu o mai doare nimic si nu mai sufera si asta va fi mangaierea ta, a voastra. Suferinta Emmei a incetat iar Dumnezeu a iubit-o mai mult decat noi toti! Acolo in ceata ingereasca El avea nevoie de ingerasul Emma!

Iti doresc mangaiere, mamico, din tot sufletul!

mami, "pinsentza" si "diliciosul"

Strumfii spun lucruri trasnite

Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Dragelor va multumim pentru toate gandurile bune , va multumim pentru sprijin si pentru tot ce ati facut pentru noi

Noi suntem ... nu stiu cum sa zic , nu ne putem dezmetici e absolut coplesitor Nu am crezut niciodata ca poate fi atat de greu. De fapt nu este greu , este ... Dar daca pentru noi este asa oare cum este pentru Emma? Asa as vrea sa o aud o caut peste tot si nu este , nu o gasesc si nu o aud niciunde. Oare ea ne cauta? Ii este frica singura? Oare unde este?

Oriunde ma uit astept sa o gasesc pe ea , orice zgomot aud astept sa vina de la ea ... si realizez ca nu se va mai intampla asta niciodata si doareeee
Nu pierdusem nimic in viata asta , iar acum am pierdut ce am avut mai de pret.
Nu am avut nici o putere. Sper ca m-a iertat ca nu am reusit sa gasesc tratamentul care sa o vindece. Era atat de puternica , avea atat de multa speranta si accepta orice tratament ii dadeam si avea o asa mare pofta de viata ... si eu am dat gres

Dragoste , te iubim cum nu am mai iubit pe nimeni! Vei ramane in sufletele noastre atat cat vom trai si daca dincolo de moarte mai este ceva sper ca ne vom reintalni. Iarta-ne dragoste!


Aida ... 16+
Poze cu noi
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Aida, scumpa, e firesc sa simti ce simti tu acum, un gol imens, o durere sfasietoare. Insa nu trebuie sa te invinovatesti ca n-ai putut-o salva. Esti doar un om...Ai facut tot ce ti-a stat in putere si chiar mai mult. Ai facut totul, ai incercat tot ce se putea, ai luptat cu toata forta pana in ultima clipa. N-a depins de tine...Nu trebuie sa traiesti cu sentimentul de vinovatie.
Te imbratisez cu drag. Nu stiu ce as putea sa-ti mai spun... Ai grija de tine si de samburel.

Criss si Alex (11.05.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

cineva drag spunea acolo, langa capataiul Emmei ca ati mutat muntii din loc pentru ea. stim cu totii ca asa a fost. taria si puterea voastra a fost si e aproape supraomeneasca.
va imbratisez si va pup pe suflet draga mea.



_

“Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.”
Emma este IUBIRE ****** un copil creste in inima mea ****** am un inger pazitor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emag spune:

Aida, Aida,nu ai dat gres... Emma nu e singura, e cu iubirea ta langa iubirea ei. Asta nu poate nimeni, nimeni sa desparta... iubirea voastra.
Din toate femeile din lume Emma te-a ales pe tine sa-i fii mama. Si a stiut ea bine de ce, a stiut ce suflet mare a ales, ce Om frumos si puternic a ales sa-i fie mama.

Te imbratisez, Aida...

Monica



Ziana - povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

aida ai descris atat de bine starea voastra cum nimeni nu o putea face.
Mami de licurici mic mic...Emma este in gradina cu flori a lui Doamne Doamne.Nu este singura , e undeva unde nu exista durere, este poate intr-o lume perfecta.
Ati facut totul pentru ea, SI EA STIE!

Cuvintele nu au rost stiu...va suntem aproape toti care va stiu povestea!
Suntem aici oricand vei vrea sa impartasesti ceva.

Nikole mami de Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Intru, citesc... si nu stiu ce-as putea sa-ti spun sa te mangaie. Suntem langa tine scumpo. Si Emma e. As vrea sa-ntind mainile prin monitor si sa te tin in brate. Stiu ca stii ca esti cea mai buna mama pt puii tai, ma rog lui DD sa te aline. Daca noua ni se sfasie sufletul...ce-o fi oare intr-al tau.... Te imbratisez cat pot eu de strans! Doamne-ajuta!

Mami de Sara (8 dec 2008)
Povestea nasterii

Poarta-ma, mami!
_

Somn lin, ingeras mic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Doamne Aida! Mi se rupe sufletul Domnul sa va dea putere sa puteti accepta ce se intampla Trebuie sa crezi ca Emma va v-a ocroti mereu de acolo de unde e ea. Dumnezeu sa va ajute!

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Mergi la inceput