Teoria conspiratiei mondiale

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Ah,STMihaela, da de ce ti-ai sters postarea? Aia cu pionii? Ca tocmai vroiam sa-ti raspund



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariamunteanu

Xenocid, ti-au facut-o ! Gata, esti pe lista lor ! Azi sigurantele, maine se strica masina de spalat vase - asa incepe.

Ai grija cu ce picior iesi din casa caci de asta depind multe.

Maria


Stai sa vezi, io cred ca nimic nu-i întâmplator în lumea asta (just kidding ...)
Chiar azi am primit pe mail un material, ne cerea sa semnam, ce credeti? ... ati ghicit, psychicilor smecheri ce sunteti ! O petitie . Împotriva împrumutului FMI. Argumente facute ghiveci, cam ca în materialul de la începutul topicului.
In fine, nu asta e important. Dar am observat ca cei de tip noua dreapta aparatoare a fiintei nationale în fatza conspirationismului mondial, se pricep mai nou f.bine la medicina, caci se manifesta ca anti-vaccinalisti. Ce legatura o fi între patriotism si vaccinuri?
Bine, va dati seama câtamai varza de mail a fost, daca de la FMI au ajuns ei la vaccinuri... desigur, fara sa uite sa aminteasca si de CIP-are si pasapoartele biometrice...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns P&ANA spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Citat:
citat din mesajul lui alina71

Arata cum interesele unor grupuri de persoane cu influenta ne dirijeaza destinele tuturor





Dap, am auzit io ca se lucreaza cu magie neagra...cica trag la sorti care ce destin are, chestii din astea.Da inca de la nastere se face treaba asta. Pana si zodia in sine in care te nasti este chestiune de conspiratie. Nah..ce sa faci, destinul asta..
Nasol rau de tot, nu?




wow, ce mare ai crescut !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Una din cele mai eficiente www.yestodemocracy.com/.a/6a00e553a9e7ec8834011168a2382f970c-800wi" target="_blank">masuri anti-conspiratie este banalul coif din folie de aluminiu. Are o eficacitate demonstrata in combaterea atacurilor psihotronice purtate de CIA, KGB, WHO, KFC, McD oferind totodata si protectie sporita in cazul incercarilor extraterestre de rapire.
Versiunile moderne cu mot de staniol reduc cu pana la 83% riscul de decorporalizare spontana punand astfel capat situatiilor jenante in care nu'ti poti da sufletul jos din tavan pentru a iesi din casa sau cel putin nu'l poti convinge sa nu se mai holbeze la corpul tau.

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina71

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Citat:
citat din mesajul lui alina71

Arata cum interesele unor grupuri de persoane cu influenta ne dirijeaza destinele tuturor





Dap, am auzit io ca se lucreaza cu magie neagra...cica trag la sorti care ce destin are, chestii din astea.Da inca de la nastere se face treaba asta. Pana si zodia in sine in care te nasti este chestiune de conspiratie. Nah..ce sa faci, destinul asta..
Nasol rau de tot, nu?




wow, ce mare ai crescut !



Asa-i, spre deosebire de altii

Sa cresteti mari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Una din cele mai eficiente www.yestodemocracy.com/.a/6a00e553a9e7ec8834011168a2382f970c-800wi" target="_blank">masuri anti-conspiratie este banalul coif din folie de aluminiu. Are o eficacitate demonstrata in combaterea atacurilor psihotronice purtate de CIA, KGB, WHO, KFC, McD oferind totodata si protectie sporita in cazul incercarilor extraterestre de rapire.
Versiunile moderne cu mot de staniol reduc cu pana la 83% riscul de decorporalizare spontana punand astfel capat situatiilor jenante in care nu'ti poti da sufletul jos din tavan pentru a iesi din casa sau cel putin nu'l poti convinge sa nu se mai holbeze la corpul tau.

Come to The Dark Side ... we have cookies!



LMAO!!!!!

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

... Cum i'am dat drumul cum mi'au sarit sigurantele.



Numai cele de la tabloul electric, sper...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns P&ANA spune:

" Varianta de anul trecut are trei p#259;r#355;i. În prima se vorbe#351;te despre religie, aceasta fiind ridicat#259; la rang de "inginerie social#259;" pentru st#259;pânirea "turmei". Explica#355;ii aparent plauzibile. Aten#355;ie, nu se ridic#259; neap#259;rat problema existen#355;ei lui Dumnezeu, ci a contrafacerii credin#355;ei în scopul manipul#259;rii maselor, respectiv sub form#259; de surs#259; suplimentar#259; de venit. Se vorbe#351;te apoi despre b#259;nci #351;i inten#355;iile lor ascunse; Federal Reserve (ori Banca Central#259; a SUA) este acuzat#259; a fi de fapt o banc#259; comercial#259; în folosul unei elite de bancheri, care tocmai din fondurile acumulate de la po****#355;ie împrumut#259; statului aflat în nevoie de lichidit#259;#355;i (în final tot po****#355;iei), dar cu dobând#259; covâr#351;itoare. Bancherii #259;#351;tia controleaz#259; bursele #351;i calc#259; în picioare economia unei #355;#259;ri atunci când vor.
Tot ei î#351;i doresc globalizarea, unificarea monetar#259; pentru control financiar absolut asupra Terrei, iar primii lor pa#351;i au fost f#259;cu#355;i: crearea Uniunii Europene #351;i a celei Africane, urmând Uniunea American#259; (SUA, Mexic #351;i Canada, cu moneda amero) #351;i a cea Asiatic#259;. Da, da! Aici vei auzi #351;i despre faimosul grup Bilderberg. Cealalt#259; tem#259; profund analizat#259; este pr#259;bu#351;irea Turnurilor Gemene (World Trade Center) pus#259; pe seama unui atac terorist #351;i goana neîntemeiat#259; dup#259; ace#351;tia (motiv de r#259;zboi în Afganistan #351;i Irak)."

Un rezumat la prima parte a documentarului:)
edit :
http://www.go4it.ro/curiozitati/zeitgeist-addendum-conspiratie-si-tehnologie-3309048/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Eu zic sa fiti cu ochii-n patru. Ati desconspirat conspiratia si daca afla big brother se supara pe voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilse spune:

Dar de Seed Vault a auzit cineva? Gentech?

Pentru cei interesati sa afle mai multe, dati cautari dupa numele astea.
Haideti mai bine sa vorbim despre tot ce v-a dat de gandit citind pe ici pe colo.



eu si 3 banditi: ilse, sven si thor

Mergi la inceput