Informatii utile Constanta 18

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

elanik, madaluta mersi frumos pentru raspunsuri. Eu am umblat deja pe la cativa medici locali dar nu am gasit inca ce cautam. Am sa va spun si povestea mea aici: eu am 29 de ani iar sotul 38 si acum 2 ani ne-am hotarat sa concepem un bebel. Am mers la recomandarea unei prietene la Torok(Daduianu) la care am facut o monitorizare (una singura) si mi-a zis ca ovulez (desi stiu ca trebuie facute 2-3 ca sa vezi evolutia in dinamica)si mi-am facut la recomandarea ei un set de analize preventive pentru boli ce ar afecta o eventuala sarcina; ma refer aici in special la markerii infectiosi. Mi-a iesit igg pozitiv la toxoplasma, rubeola si cmv si m-a trimis de urgenta la un infectionist, inchipuiti-va ce m-a speriat ca am toate bolile alea. Nici acolo nu m-am lamurit prea mult, ci tot de pe net m-am luminat si drept urmare nu am facut nici un tratament pentru ca de fapt analizele erau bune. Deci 2 bile negre pana acum pt Daduianu. In urma controlului si a unui pap II am facut la recomandarea ei un test de depistare hpv care a iesit, slava domnului, negativ (dar m-am perpelit vreo luna pana a venit rezultatul) si o colposcopie al carei rezultat a fost ok dar nu mi l-a dat scris, alta bila neagra. Ma rog toate astea s-au prelungit pe vreo 7-8 luni ca sa aflu ca de fapt puteam sa ma apuc de "treaba" de la inceput neexistand probleme majore. Ma rog...in iulie 2008 am reusit sa raman gravi, m-am dus la Daduianu care mi-a dat un set de analize care le includeau si cele infectioase cu rezultatul ok , motiv pt care m-am hotart sa schimb medicul, desi ea e draguta la chip si la vorba. Asa am ajuns la tandemul Belcin+Dascalu. despre cea de-a doua am citit de la voi ca a facut multe belele, eu nu am mers decat o data la ea la 7 saptamani si mi s-a parut ok. In octombrie insa am pierdut sarcina . Desi m-am dus la Belcin de la primele sangerari, am facut injectii vreo 2 zile, cert e ca m-am internat la Medgidia cu iminenta de avort dar era deja prea tarziu...M-a chiuretat si asa s-a terminat. La 2 zile dupa am avut si un accident de masina , nu grav dar suficient sa ma dea peste cap de tot. Lu' Belcin nu am ce sa-i reprosez decat ca stateam cu orele la usa desi aveam programare, dar mai ales ca nu are eco, iar atunci cand am avut nevoie Dascalu era plecata nu stiu pe unde si poate povestea mea ar fi avut un alt final. Cert e ca de 4 luni am reinceput sa sper si la fiecare cm ma dezumflu rau de tot. Am sa perseverez si sper sa raman cat mai repede, asa cum va doresc din suflet si voua la toate. Am ceva emotii pt ca nu mi-am facut analize dupa pierdere si nu prea stiu cum stau; de asta si sunt in cautare de doctor, dar nu vreau sa meerg la primul care imi iese in cale ci la unul pe care chiar sa ma pot baza.
Va pe toate si sper ca nu v-am intristat cu povestea mea. O sa vedeti ca vom reusi cat de curand si vom trece la odisee.

lari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

madaluta ptiu da ce copii frumosi ai, acum i-am vazut la semnatura. Sa stii ca nu ti-i deochi Sa-ti traiasca si sa fie sanatosi! Pe cand al treilea?



lari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alaura21 spune:

buna fetelor.
bine ati venit larisel si marizta.
nici o veste buna de la mine.musafirii mei nu au venit nici acum...nici nu's...asa ca am inceput sa iau duphaston....si dupa aceea o sa iau si branca ursului.
nu stiu de ce .......dar parca in loc sa ne indreptam spre mai bine ....mergem mai degraba spre mai rau................
pt toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Larisel, de dr Belcin fugi cat mai poti.Este nepriceputa cu totul si numai tampenii am auzit despre ea...nici macar un caz fericit.Uite ca mi-am mai adus aminte de un dr fff bun dar fff aglomerat din pacate:dr.Chazli al Fawaz.Este un dulce.Daca vrei am nr lui personal de telefon .Daca vrei trimite PM si ti-l dau cu mare drag.Desprepierderea de sarcina imi pare sincer rau.Anul asta a inceput pt mine cu 2 vesti f bune:doua prietene de-ale mele au ramas gravide , una dupa 3 ani de incecari si una din prima luna.Amandoua au pierdut sarcinile una dupa alta .Nu te gandi numai la ceva rau.Pur si simplu nu a fost sa fie.Eu am facut si un FIV si nu a fost sa fie.Ideea e sa nu disperi si sa vezi partea plina a paharului:ai reusit sa ramai gravida natural ceea ce e mare lucru in ziua de azi.
Zicea cineva de dr buni pe aici si vreau sa fac un pic "scandal".Glumesc , evident! Dr.Tica are consultatie pt infertilitate care mai costa si o groaza de bani dar habar nu are de asta (din experienta zic)...e depasit...Dantes este si el bun (din auzite), dr.Zaher este varza (am fost si la asta),Cristurean este asa si asa , Peteanu este intr-adevar bun , de Costea daca ai auzit iar este super ok.Parerea mea este ca cei in varsta habar nu au insa pretind ca stiu ...ei inca se folosesc de forceps si il manuiesc cu stangacie la nasteri asa ca....unii nu sunt in stare sa vada un folicul la echo s.a.m.d.Deci,daca vrei am 2 nr de telefon Zaher si Costea.Cu mare drag iti dau.
Cat despre albastrelele Madalutei sunt senzationale , ce sa mai zicem!!!
Maritza bun venit si sa dea Dumnezeu sa ai bebici sanatosi.
Raluca , Maria, Ioana, Mary_lolutza,Bubu,Laura, Menics,Valeria

Oare voi fi si eu vreodata mamica?Siiiiigur ca da!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

ellanik multam frumos de informatii . As vrea nr lu Costea dar mai bine pune-l aici, poate e de interes si pt alte fete. Sa stii ca despre Zaher nici eu nu prea am auzit de bine.

-i la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel

madaluta ptiu da ce copii frumosi ai, acum i-am vazut la semnatura. Sa stii ca nu ti-i deochi Sa-ti traiasca si sa fie sanatosi! Pe cand al treilea?



lari


....mai spre 40 de ani si cu conditia sa-mi gasesc vreun amant k sotul nici nu vrea sa mai auda de al treilea....

Va multumesc si tie si lui ellanik pentru k va plac albastrelele mele, dar voiam sa va spun k probabil cu cat asteptam si ne dorim mai mult un copil cu atat iese mai frumos...
Deci sa vedeti voi ce copii frumosi veti avea...

Madalina+Darius Cristian (14.12.2006)+
Briana Amelia (08.05.2008)

Blogul nostru-Viatza intre roz si bleu
Bazar pentru Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

larisel..am uitat..voiam sa-ti spun k faptul k analizele ti-au iesit bune si k ai mai si ramas insarcinata sunt doua lucruri bune. Sigur in viitorul apropiat vei ramane din nou si vei putea duce sarcina la bun sfarsit.. Sie eu am pierdut 2 sarcini si sunt multe alte fete care au pierdut si apoi au facut copii frumosi si sanatosi..
..bine k n-ai fost diagnsticata cu vreo infertilitate inexplicabila, caci atunci nu stiai incotro s-o mai apuci...
... "rabdare si tutun! cum e vorba ceea ( dar nu neaparat si tutun, ci doar rabdare)

alaura: ai mai facut teste ceva, echografii? de un de stii k nu esti gravidutza dc nu au venit rushii?



Madalina+Darius Cristian (14.12.2006)+
Briana Amelia (08.05.2008)

Blogul nostru-Viatza intre roz si bleu
Bazar pentru Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Iata nr dr Costea.Are cabinet pe Mihaileanu unde a fost policlinica Iriadi.Asta e mobilul personal 0744.422264 si telefonul de la clinica pt programari :0241 662217.Teoretic el vine la cabinet dupa ora 15.Va tzuc pe toate!

Oare voi fi si eu vreodata mamica?Siiiiigur ca da!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dear_bambie spune:

Neatza, dragele mele!!!
Pentru ca azi este ziua mea va fac cinste virtual cu

Azi mergem la echo, sa vedem cati bebei sunt! Revin mai tarziu, acum fug sa pap si sa ma imbrac! Revin mai tarziu!
Va pe toateeee cu mare, mare drag!!!!

5+

"Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi din nou, nodul ramane..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Citat:
citat din mesajul lui dear_bambie

Neatza, dragele mele!!!
Pentru ca azi este ziua mea va fac cinste virtual cu

Azi mergem la echo, sa vedem cati bebei sunt! Revin mai tarziu, acum fug sa pap si sa ma imbrac! Revin mai tarziu!
Va pe toateeee cu mare, mare drag!!!!

5+

"Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi din nou, nodul ramane..."


, sa fii sanatoasa si mai ales sa duci sarcina cu bine la termen. cred k este cea mai frumoasa aniversare a ta, nu?
Sa nu uiti sa intri sa ne spui cati bebei ai si cum sunt... vezi, deja vorbesc la plural...
Imi place la nevunie cand vad demnatura ta..sa o tii acolo inca 35 de sapt da?

Madalina+Darius Cristian (14.12.2006)+
Briana Amelia (08.05.2008)

Blogul nostru-Viatza intre roz si bleu
Bazar pentru Mihaita

Mergi la inceput