Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (59)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Citat:
citat din mesajul lui shasa

Citat:
citat din mesajul lui PetraTudor

Sasha, eu ma bucur sa vad ca sunt fete care au nascut fara epidurala, nici eu nu o vreau, cred ca am sa ma descurc cu durerile, mai ales ca rezultatul este foarte motivant

Am sa o cumpar pentru ca se tine doctorul de capul meu, dar nu vreau sa ma gandesc ca o voi cere!

Ce sper eu este sa nu fie nevoie de cezariana, dr. a zis ca daca bebe are peste 4 kg, mergem pe calea asta , eu fiind foarte mica in bazin.

Ce as vrea sa te intreb: ce greutate au avut baieteii tai la nastere, si daca intr-adevar tu esti mignona, mie asa mi s-a parut in poze

Multumesc tare mult, sper ca nu am fost deplasata cu intrebarile...

33+ cu



PETRA, nu esti deloc deplasata cu intrebarile
Baietii mei au fost maricei la nastere. Florin-3.500, iar Teodor 3.750, iar eu nu sunt chiar mignonasunt cam ... inalta, am 1.76
De ce spui ca insista dr. tau sa faci epidurala? Eu cred ca asta este alegerea ta! Cat despre cezariana, sper sa iti ajute Dumnezeu sa nu fie nevoie.

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Codrin - 30+




Sasha, multumesc tare mult pentru raspuns, dr. insista sa facem epidurala pentru ca e cam ...milos, zic eu, de aceea se gandeste si la cezariana. Dar eu cred ca am sa pot si singurica! Doamne ajuta!


33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya25 spune:

Ayla pt micuta Alma. Va doresc multa sanatate, tot binele din lume si sa auzim numai vesti bune despre voi.

Maya 33+
http://bd.lilypie.com/CHzwp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

aaaaaa, Aris, mai are T papucii aia insangerati???!!

Mami de fetita si de baietel 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Aris, nu stiu cum e acolo unde o sa nasti tu, la noi sala de travaliu si de nastere sint...comune, asa ca daca nu esti singura care naste in ziua aia, nu il lasa nimeni pe sot cu tine, nu le-ar conveni nici celorlalte femei....

plus ca aici e si un scandal vechi de ani de zile, cu un stsfilococ de care nu mai scapa, asa ca spitalul e intr-un fel de carantina permanenta, pina si dupa nastere accesul sotului este dificil si cu discutii...

if you can't say something nice, then don't say it at all
http://pisigri.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_30 spune:

Distractie placuta,fetele!http://webducation.de.dd1924.kasserver.com/dad/content/romanian/index.html

iulia 28 + Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eseea

aaaaaa, Aris, mai are T papucii aia insangerati???!!

Mami de fetita si de baietel 32+





eu una nu l-am vazut niciodata. cand ai fost la el ultima data?

32+
poze

AMR 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

pisigri - nici la elias nu e chiar mare diferenta. copii de exemplu nu sunt lasati cu mamele in salon. eu eram convinsa ca nu ii da voie sotzului, am intrebat asa...intr-o doara si uite surpriza. e adevarat ca docorul a zis ca mai mult ca sigur iese singur repejor ori pe picioarele lui ori sustinut

32+
poze

AMR 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Ayla ma rog pt tine sa fii tare pt bebelina, pt ca are nevoie de tine Dumnezeu sa o odineasca pe Alma

Sora mea acuma mi-a trimit si mie linkul. Nu am vrut sa va spun, sa nu va supar, dar cred ca e mai bine totusi sa o putem sustine pe Ayla http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=132693


33+Ariana

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Nu am cuvinte.
Cred ca nimeni si nimic nu poate alina o astfel de durere.
Sa ne rugam pentru ingerasul Alma dar si pentru Monica, Luana si fratiorul ei.

Gina 30+

Va rog dati-mi sugestii de nume titi pt. bebe mic

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Monica..suntem alaturi de tine..Dumnezeu sa-ti dea putere...si tarie..sa treci peste tot...Dumnezeu s-o odihneasca pe Alma

Bogdana
35+si + Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput