Alimentatia veganista si conceperea unui copil

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ungaras spune:

Buna ziua gravidute si mamici.
Sotul meu este vegetarian de 24 de ani iar de cand ne am mutat impreuna am inceput sa nu mai mananc carne. Nu pentru ca nu mi-ar fi placut dar ce gatea el arata mult mai bine decat friptura mea. Nu sunt vegetariana, mananc un pic de peste daca imi este pofta. In schimb mananc multe legume si fructe.
Acum sunt graviduta, am 38 de saptamani si 6 zile. Ma simt super bine, nu am avut nici o problema in timpul sarcinii. Stiu sigur ca am o alimentatie sanatoasa, sotul ma ajuta mult. In plus merg pe bicicleta in fiecare zi si o sa incercam sa aducem pe lume printesa noastra acasa. Nu am nici o emotie doar sunt nerabdatoare.
MANCATI SANATOS, cine crede ca e sanatos sa mananci carne sa gandeasca de doua ori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Buna fetelor!
pupici racorosi din nordul tarii


MONICA, mamica ingerasului din ceruri DENIS CRISTIAN IONUT (23.12.2008)
si viitoare mamica de copilasi jucausi

Doamne, asculta-ne rugaciunile si binecuvanteaza-ne cu copii sanatosi pe noi si pe toti parintii !

..............................................

Nimic nu este intamplator!
..............................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guguluff spune:

Citat:
citat din mesajul lui noce

Postez un link cu un filmulet pentru mamicile care penduleaza intre a se lasa de carne sau a manca in continuare. Va recomand sa-l vedeti de la minutul 15:

http://veg-tv.info/Earthlings

25+
Minunea Sfantului Nectarie

http://bd.lilypie.com/Oy3Kp2.png

Noce, multumesc de link. Ce pot sa spun, nu pot sa-mi revin...cutremurator fim. Ma gandesc serios sa renunt si la carnea de peste si m-am hotarat sa duc la castrat catelusa pripasita in gospodaria de la tara.
Sunt pescavora, sau cam asa s-ar numi, mananc peste ocazional si in rest oua si lapte pe langa vegetale; am renuntat de un an si jumatate la carnea de animal terestru. Si daca voi mai fi insarcinata odata, nu am de gand sa ma reapuc de carne, la indemnurile niciunui doctor, clar. Proteinele nu se afla doar in carne, dar se vede ca in facultate nu i-au invatat asta.

ALINA mamica fericita de ELIZA fetitza perfecta (10.04.2006)
My workshop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela_ghind spune:

mi-ar placea sa pot deveni si eu vegetariana...insa imi este greu! ceva sfaturi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

fara carne, lapte, oua etc.. dar cred ca stii

Mergi la inceput