Simptome jenante ale sarcinii

Raspunsuri - Pagina 37

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Memoc spune:

Sal, s a mai confruntat cineva cu candidoza vaginala in 6 sapt de sarcina?ceva sfaturi cum sa ameliorez simptomele pana imi vine programarea d la doctor nu mai stiu c sa fac, plus despre tigari c stiti? Cum am aflat ca sunt gravi le am redus, dar in prezent ma chinui sa ma las dar tot nu ma pot abtine macar d la o tigara pe zi. ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madelaine86 spune:

Buna dimineata, dragi mamici!
Eu sunt noua pe aici, si fooooarte noua pe acest subiect, in sensul ca nici nu stiu exact ce mi se intampla, asa ca daca postez unde nu trebuie, va rog sa ma iertati si sa ma indreptati unde trebuie. In urma intarzierii menstruatiei, am facut doua teste de sarcina, care au iesit ambele pozitive. Menstruatia mi-a venit ultima data pe 27 ianuarie si trebuia sa imi vina la 25 de zile de la acea data, deci mai exact pe 22 februarie,cred ca "marele eveniment" s-a intamplat pe 9 februarie. Mi-am facut o programare la medic pentru miercuri,insa eu cum sunt asa nestiutoare, am o intrebare: poate sa vada sarcina asa devreme? Simptome nu pot sa spun ca am, in afara de o permanenta stare de oboseala, dureri de spate si niste dureri serioase de burta, asemanatoare cu durerile menstruale...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marya_28 spune:

buna burtici si mamici, sunt noua pe aici si nu stiu exact unde sa adresez urmatoarea intrebare dar am incredere k o sa ma ajutati...
sunt insarcinata in sapt 40 , normal trebuia sa nasc pe 5 martie, dar bebe se pare k nu vrea de la sine sa vina.ieri am fost la control si mi sa descoperit o ciupercuta si doctorita mea mi-a dat Nistatin ovule. de azi am aobservat k am o secretie maronie cu striuri de sange,chiar si un mic cheag de sange era ....acum nu stiu ce sa cred, sa fie din cauza Nistatinului? sau e un semn de travaliu? am si contractii dar neregulate si nu sunt de intensitate mare, acceptabile as spune....daca imi puteti da un sfat ,vreo informatie,va rog mult,sunt disperata si nu stiu la ce sa ma gandesc....
daca ma poate ajuta cineva ,astept raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogoshika10 spune:

Citat:
citat din mesajul lui marya_28

buna burtici si mamici, sunt noua pe aici si nu stiu exact unde sa adresez urmatoarea intrebare dar am incredere k o sa ma ajutati...
sunt insarcinata in sapt 40 , normal trebuia sa nasc pe 5 martie, dar bebe se pare k nu vrea de la sine sa vina.ieri am fost la control si mi sa descoperit o ciupercuta si doctorita mea mi-a dat Nistatin ovule. de azi am aobservat k am o secretie maronie cu striuri de sange,chiar si un mic cheag de sange era ....acum nu stiu ce sa cred, sa fie din cauza Nistatinului? sau e un semn de travaliu? am si contractii dar neregulate si nu sunt de intensitate mare, acceptabile as spune....daca imi puteti da un sfat ,vreo informatie,va rog mult,sunt disperata si nu stiu la ce sa ma gandesc....
daca ma poate ajuta cineva ,astept raspuns

vad ca nu ti-a raspuns nimeni...si asta era in 8 martie... Sper ca sunteti bine si tu si bebe. Daca/cand poti da-ne de veste ce ai facut si daca sunteti bine. Te imbratisam.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea.nsd spune:

Buna ziua, mamici.
Sunt noua pe forum si vroiam sa va salut.
Sunt insarcinata in 29 de sapt si o sa am un baietel in mai.
Am vazut ca nu ati mai postat de ceva timp la acest subiect, dar vroiam sa va spun ca va urmaresc cu interes.

Mergi la inceput