Campanie de responsabilizare a autoritatilor (6)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Psj multumim! Trimite in continuare cui crezi ca e cazul!
Marrina multumim
Cristinici multumim

Un model de text f pe scurt pt candidati:

Stimate d-le/ d-na...

V-am contactat pentru ca stim ca prin activitatea dvs viitoare in calitate de senator / deputat doriti sa sustineti tineretul si problema natalitatii in scadere din tara noastra.
Suntem un grup de tineri care se confrunta cu problema infertilitatii si am initiat si o petitie on line prin care solicitam statului roman implicarea in recunoasterea acestei probleme actuale a tineretului, -infertilitatea, care este clasificata drept boala de Organizatia Mondiala a Sanatatii. Prin petitie solicitam implicarea statului roman prin reglementarea legala a reproducerii umane asistate medical si prin introducerea procedurilor inseminare artificiala si fertilizare in vitro in programele nationale de sanatate. Majoritatea tarilor europene sustin financiar costul mai multor proceduri de reproducere umana asistata / per cuplu si Romania, in calitate de membra Ue si de tara care doreste sa sustina natalitatea, este datoare sa se alinieze la nivelul tarilor UE si din acest punct de vedere.
Petitia noastra on line o gasiti accesand link-ul urmator: http://www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html
Daca sunteti de acord cu petitia noastra si doriti sa ne sustineti in viitoarea dvs candidatura, asteptam ajutorul dvs si introducerea cererilor noastre in platforma dvs program.

Vă multumim!
Din partea unui grup de cupluri de tineri care au nevoie de tehnicile de reproducere asistată medical,
nume, prenume

Eu voi trimite acest text chiar acum celor ale caror adrese le-am scris in mesajul anterior.
Va rog si pe voi sa cautati adrese de mail si sa trimiteti ori acest text mai scurt, ori ce text doriti voi.

Ioana Driving in my car
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Am trimis la toti care aveau adrese de mail, in afara de Lavinia Sandru, va rog sa-i trimiteti voi, pt ca eu i-am trimis de 2 ori, sa mai fie si alt semnatar al mesajului.
La unul din candidati am lasat mesaj pe site , intrati aici: http://bogdanpetre.ro/2008/09/21/infiin#539;area-muzeului-comunismului-la-bucure#537;ti/#comment-177 tot aici ar trebui sa ne lase si raspunsul.


Ioana Driving in my car
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Buna fetelor
Ma bucur sa vad ca sunteti active
Din pacate nu ma pot implica acum pt ca sunt in plina desfasurare FIV
De indata ce termin cu fivul o sa ajut si eu cum pot
Pana atunci va tin pumnii sa aveti numai rezultate pozitive.
Va pup dulce!

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Multa bafta, elenada!

Am intrat sa va spun ca am primit raspuns de la staff-ul LuminiteiAnghel.

In primul rand iti multumim pentru ca te-ai gandit sa ne scrii.


Noi vom aduce la cunostinta D-nei Anghel problema pe care ne-ai sesizat-o, si vom cauta solutii pentru a va sustine si pentru a va ajuta!

D-na Luminita Anghel, a demarat initiativa de a se intalni cu oamenii din colegiul 25, in fiecareseara pentru a discuta cu acestia, si pentru a cauta solutii pentru problemele lor! In cazul in care tu, impreuna cu prietenii si sustinatorii cauzei tale, veti considera necesar si oportun, putem discuta despre posibilitatea de a organiza o intrevedere cu d-na Anghel, in cadrul careia sa ii puteti expune intrega situatie!



In cazul in care veti dori organizarea unei asemenea intrevederi, te rog sa imi transmiti adresa ta, sau cel putin blocul unde locuiesi, iar noi vom face tot posibilul pentru a organiza o intrevedere cu D-na Anghel, cat de curand posibil!

Cu consideratie!


PS i-am scris ca locuiesc in colegiul 25, dupa cum se vede si din raspuns. Locuieste cineva dr. Taberei?
Ce facem?

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Ioana, ma gandesc ca Lavinia Sandru nu vrea sa raspunda, am vazut ca i-a scris o mamica de pe forum in legatura cu legea asta de 85% initiata de ea si ei i-a raspuns. Tot asta era mailul.
Nu stiu daca mai are sens sa insistam.

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Psj e bine ca au raspuns asa de repede, acum insa trebuie sa va adunati cateva fete din Buc, chiar si 2-3 cred ca ar fi de ajuns si sa va intalniti cu Luminita si cred ca intr-o ora de discutii se va lamuri, oricum din textul petitiei se intelege cel mai bine ce dorim noi si puteti vb in primul rand despre asta, apoi despre ce am facut noi pana acum in campanie, cui am mai scris petitii, ce raspunsuri am primit, etc, va listati prima pagina de la subiect sa aveti la indemana si unele link-uri care contin raspunsurile. Daca as fi din Buc as veni cu siguranta, prefer sa merg la astfel; de intalniri dceta sa particip la vreo emisiune si sper ca si voi care puteti merge, ganditi asa.
Ref la Lavinia Sandru, cum ziceti voi, mai ales ca acum Luminita Anghel pare interesata de problema noastra si ea e contra-candidata, sa mergem pe mana ei.
Si ref la link-ul pe care vi l-am dat mai sus, pe site-ul candidatului Bogdan Petre, acum am vazut ca acolo se dezbatea alta problema, acum asta e, daca il intereseaza si vrea sa ne ajute, ne va raspunde si acolo..
Elenada stai linistita si ai grija de tine! iti tinem pumnii sa te intorci fericita cu bb in burtik!

Ioana Driving in my car
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Eu nu prea am cu cine sa las copilul, sotul lucreaza seara de multe ori. E putin mai complicat, locuiesc si in zona de nord si nici nu am masina. Mai negociez si va anunt.

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Dragele mele, ala e raspunsul standard de la staff-ul de campanie al respectivei, un copy-paste nepersonalizat nici macar asa, un piculetz. Niste profesionisti ar fi acordat patru secunde si ar fi precizat subiectul despre care pasamite discutam. Deci, daca nu insistam, e egal cu zero. E cineva care locuieste sau are prieteni in Drumul Taberei? Caci pe ea o intereseaza o intalnire cu alegatorii de la ea din colegiu, nu cu oamenii care au probleme indiferent de domiciliu. Sincer, eu sper sa nu fie aleasa respectiva, dar aici fac uitate optiunile mele politice si jucam pana la capat orice carte care ni se ofera. Deci: in cazul in care nu locuieste nimeni dintre noi acolo, poate aveti prieteni in Drumul Taberei, care ar fi de acord sa va gazduiasca o jumatate de ora pentru o eventuala intalnire cu candidata, cat ii expuneti problema. Faza aia cu intrevederea din bloc este de fapt pentru probleme curente gen gunoaie sau caini vagabonzi, nu pentru chestiuni de principiu ca a noastra, dar va marsa. Se pupa si cu profilul ei personal, stiu ca a adoptat doi copii.
Daca nu se anunta nimeni, poate facem un topic de help, in speranta ca se ofera cineva din Drumul Taberei.
Oricum, trebuie musai sa ii scriem inapoi.


Eu nu am timp acum sa scriu pe indelete sau sa ma apuc eu sa caut, dar iata asa, la prima strigare, o lista (incompleta) de candidati vizibili si eligibili de la care trebuie sa obtinem promisiuni (caci mai mult nu vom obtine deocamdata): C. Popescu-Tariceanu, Mircea Geoana, Emil Boc, Vasile Blaga, Victor Ponta, Adrian Nastase, Adriana Saftoiu, Sulfina Barbu, Elena Udrea, Lia Olguta Vasilescu, bogdan Olteanu, Ludovic Orban, Teodora Bertzi, Toader Paleologu, Razvan Teodorescu, Dan Voicuylescu, Ecaterina Andronescu, Crin antonescu, Dida Dragan, Anca Boagiu... Lista ramane deschisa, nu prea ii stiu pe cei care candideaza in provincie, nu ezitati sa le scrieti celor care candideaza in orasele voastre.

Cautati-le va rog adrese de mail si haideti sa le scriem, mesajul propus de Ioana fiind foarte bun - scurt si la obiect.

Revin curand!



---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Fetelor am trimis maill lui Tariceanu
am trimis mail si lui Mircea Geoana . mai caut nu gasesc adresele de maill la toti daca maitrimit va spun cui am trimis sa nu trimitem de 2 ori la unul si la unul niciodata .Va pup si Doamne ajuta

Cu ajutorul Bunului Dumnezeu si al Maicutii Domnului voi reusi







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

AM primit raspuns de la Iulian Urban. Si-a trecut pe site problema noastra si va rog pe toate sa intrati sa semnati si sa lasati un comentariu.

AICI: http://www.urbaniulian.ro/2008/11/11/sustineti-initiativa-legislativa-vizand-reproducerea-umana-asistata-medical-la-tinerii-care-se-confrunta-cu-probleme-de-infertilitate/

Imi place de d-l Urban, a inteles problema si nu-i mai trebuie intalniri sau negocieri, insa vad ca vrea sa se convinga de faptul ca pt orice proiect legislativ va intreprinde, va avea adeziunea cetatenilor.

Ioana Driving in my car
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!


Mergi la inceput