Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (20)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

Petra iau maltofer+vitamine+incerc sa mananc sfecla,spanac, ficat...sa vedem..poate reusesc sa scap de asta. E foarte nasol ca la o anemie asa mare se poate pierde sarcina:((

Bogdana
17+ Andrei Luca -15.12.2006

POZE



Incearca sa eviti ficatul (chiar sa nu mananci de loc daca poti)si produsele din ficat pt ca are foarte multa vitamina A. Daca sau un search pr google te lamuresti cum sta treaba. Mie dr mi-a interzis categoric in primul trimestru iar dupa pot sa gust cate un piiiiic.
Suplimentele de minerale si vitamine sper ca ti le-a recomandat dr.Ai grija de tine.

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

ce fel de catel vrei?
eu am un amic la buc, e dr. veterinar, si cunoaste toata "marfa", iar cand varamea a hotarat sqa-i ia finutei mele un catel, am pus-o in legatura cu amicul asta al meu.
i-a " consiliat" si acum au o frumusete de cate, ceva micut , cica simpatic tare.
ce viata are bietul catel cu finuta mea care are 2 anisori....e partea a 2-a


17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Si la noi copilul vrea mai mult asta. e resposabil si afectuos, cred ca va fi minunat pt el. Am dschis si un subiect aici pe tema asta.

Uite-ma pe mine mica, cu mami: xx

Monica mami de printisor si printese

"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Mihaela, Bichon Frise sau Bichon Bolognese, dar am ajuns la concluzia de Bolognese. Numai ca din Bucuresti e mai complicat sa ajungem sa-l vedem. Am cautat si am gasit canise, una fiind tocmai in Oradea. In general Canisele trimit la domiciliu animalele, dar as vrea sa leg eu, sau, ma rog, el pe mine/pe noi. Am inteles ca asta e solutia ideala. In plus tin neaparat la alegerea asta pt ca tocmai ce am trecut prin experienta neplacuta cu "fetita" de care nu prea pot si nici nu doresc sa vorbesc public.

Monica mami de printisor si printese

"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

esti scumpica foc.
sa tii poza aproape, sa vezi daca fetitele tale vor semana cu tine cand erai mica.

referitor la caine.
varamea vroia initial un caine mai mare, ca se vor muta la casa, insa medicul le-a explicat ca ar fi mai indicat unul de talie mica.
l-a ales dupa mai multe criterii....sa nu lase par, sa nu necesite multa plimbare, plus multe altele. ideea e ca au plecat sa-si ia ceva si au venit cu altceva.

oricum rezultatul nu a intarziat sa apara....deja e mai responsabila micuta, si mai imparte din dulciuri si cu catelul


17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Multumesc dragelor!
Asa e (ca vor fi niste rasfatate), si eu ma rasfat acum pana mai sunt eu "fetita lui tata". (sotul meu e mai mare ca mine cu aproape 14 ani)

Monica mami de printisor si printese

"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."


Mai, eu zic ca astia ne-au bagat ceva in nume... Al meu e cu 20 mai mare. Dar deocamdata tot eu fetita

Monik 19+

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Ma uitam la nr de fetite si baietei din gasca, pai nici cu ale mele en-gros, nu am echilibrat numarul?

Monica mami de printisor si printese

"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Petrean, nu iei si fier suplimentar? Daca ai o carenta atat de mare, poate spanacul nu e de ajuns (ca ficatul pas).

si ai grija de pui!

Monik 19+

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas
Mai, eu zic ca astia ne-au bagat ceva in nume... Al meu e cu 20 mai mare. Dar deocamdata tot eu fetita

Wow, ce cool De la nume o fi? Ca pe vremea cand eram impreuna doar, lumea "buna" din gasca lui o dadea exemplu pe Monica, stii tu care. dar cand imi amintesc chiar ma tavalesc pe jos de ras ca emotul ala.
Mihaela, multumesc de apreciere (sau cum se zice?)

Monica mami de printisor si printese

"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas
Mai, eu zic ca astia ne-au bagat ceva in nume... Al meu e cu 20 mai mare. Dar deocamdata tot eu fetita

Wow, ce cool De la nume o fi? Ca pe vremea cand eram impreuna doar, lumea "buna" din gasca lui o dadea exemplu pe Monica, stii tu care. dar cand imi amintesc chiar ma tavalesc pe jos de ras ca emotul ala.
Mihaela, multumesc de apreciere (sau cum se zice?)

Monica mami de printisor si printese

"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."


Da, am trecut si noi prin faza "tu si Iri". Ca sa nu mai zic de Monica de la Casa Alba...

Monik 19+

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput