Mamici norocoase de sept-oct 2008 (152)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laureta spune:






www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cu%20inghetata%20din%20Danonino&page=2" target="_blank">Concurs DANONINO lau1 si lau2


------------------------------------------------------------------
de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Laureta foarte interesante si utile clipurile de la tine. Multumim mult

Valentina 37 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Citat:
citat din mesajul lui laureta

Se descarca greu filmuletele de la calculatorul meu pe Google

Andreea, eu am avut de gand sa dau 1000 ron la doctoritza mea( cezariana) daaaar m am interesat in jur cat am fost internata si cu alte prietene si am ajuns la concluzia ca merge si 800 ron.
Deci, 800 ron doctoritza, anastezista nemek ( i am zis ca vrea sotul sa vorbeasca cu ea si nu a iesit la usa asa ca ata ete), 30 ron asistenta de la reanimare care a avut grija noaptea aia. Nu am dat la nimeni altcineva gen neonatolog etc. La spalat 2 ron (puteai si sa bagi mana goala ca nu se intelegea cat dai, avea buzunarul plin).La spalat bebei tot 2 ron.
Mi am promis ca la nasterea asta n am sa mai repet greseala de la prima nastere cand am aruncat efectiv cu bani, si bine am facut. Si daca dai si daca nu dai la Polizu se face treaba. N am avut surprize neplacute cu nimeni pe acolo.

Asa ca pastrati bani pt puiutz





www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cu%20inghetata%20din%20Danonino&page=2" target="_blank">Concurs DANONINO lau1 si lau2


------------------------------------------------------------------
de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole



Sar'na mult Laureta, mi se par rezonabile preturile, mai ales ca eu auzisem numai de varianta cu peste 1000 ron medic + celelalte. Totusi pt. anestezist cat pregatisei?
Filmulete sunt super utile, multumim mult. Anca are dreptate...cu cata usurinta si siguranta manevreaza dr. bb-ul. Am bagat la cap, insa vedem cat putem sa aplicam cand va fi momentul.


Andreea
37+ Eva Maria
poze
Vineee bebelusa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Buna burtici,

vad ca s-a dat drumul pe banda la bobocei
Felicitari proaspetelor mamici si numai sanatate lor si bebelusilor lor:

EvaF si Luca Noah

Irina si Andreea

Cristineescu

Musettepink si Luca

Piolica si Elsa Maria

Andy.p si Alexia Maria

maria2004 si Luca

Iriss si Andrei

Denisa.g si Mihai Edwin

Nerantula si Gruia

Sabinel si Amalia Stefania

Ratonelu & Sasha Luca


Dragi mamici sper sa ma puteti ajuta cu o mare problema , pitica mea mananca destul de bine atat de la san cat si completare cu lapte praf (ca e nehalita ) insa intampin o mare greutate dupa ce termina de papat cand trebuie sa eructeze (raghaie). Nu reusesc indiferent de pozitia in care o tin sa o fac sa eructeze si de aici intru intr-un cerc vicios: daca nu raghaie, o apuca sughitul cum o pun in pat (si nu ii trece decat daca o iau in brate si o tin lipita de mine si ma plimb cu ea in brate), apoi daca ii trece sughitul o apuca colicile si nu o mai ia somnul. Si uite asa ne chinuim cate 4 ore sa adormim copilul.
va rog mult da-ti o solutie sa o fac sa eructeze ca sa poata sa doarma linistita

Din aceste motive nu am mai avut timp sa intru sa va salut si sa citesc ce s-a mai intamplat, pur si simplu nu mai am timp nici sa mananc.

Apropo de slabit, pt cele care isi faceau probleme ca au luat mult in greutate, eu am slabit deja 8 kg , asa ca nu va ingrijorati ca surplusul se da jos dupa cateva saptamanai de nesomn si nervi

Va pup si incerc sa mai intru ca acum as vrea sa trag si eu un puiut de somn cat mai doarme pitica.





37 + weeks - Mami fericita de Irina Alexandra

Doamne ajuta-ne sa ajungem pe 8 septembrie cu bine si sanatoase si nasterea sa nu aiba complicatii!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

AMR 6 zile +/- cateva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zambetmic spune:

Azi la 12.10 a aparut Daviduta de Tzitziri, 3600 grame, 54 cm, natural cu epidurala
amandoi sunt bine sanatosi, sa ne traiasca alaturi de ceilalti pitici si mamici !!!

37+ cu Vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Clau, bine ai venit!!! Cat o tii pe pitica in brate ca sa eructeze? La noi dureaza si 30 de minute uneori (si bineinteles ca noaptea se intampla asta), adormim amandoua, ea in brate eu plimbandu-ma ca un zombie prin casa. La mine cel mai bine merge sa o tin in fata, cu mana mea stanga peste pieptul ei si cat mai pe verticala. Sper ca intelegi cum. Si oricat aer da afara tot sughite uneori cand o pun in pat si cateodata atat de violent incat aud cum ii tresalta laptele din stomacel.

Bine ai venit pe lume Davidutza de Tzitziri, sa cresti mare si sanatos si sa le aduci numai bucurii parintilor tai.

Mami fericita de Carla Alexandra
Povestea puiului meu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Xor spune:

anca81...ne-a recomandat glicerina boraxata cu nistatina o sapt de 3-4 ori pe zi iar daca nu ii trece, prafulete de stamicina....eu sper sa ii treaca!!
Laureta, multumim, f educative filmuletele....dar se cunoste ca nu e copilul ei Cum plangea putin ii arunca cu ceva apa intre ochi ii trecea copiluluiplansul....si l-a frecat de la sfarsit avea pielea rosie ca un rac...Mie imi e mile de el si il spal usor, usor....il mai pup, il mai dragalesc, il mai fotografiez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

FELICITARI TZITZIRI !!!!!!!!!!!!! Multa sanatate si un bb papacios si necolicios !!!!! Sa iti traiasca !!!!

Valentina 37 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Xor, multumesc pentru raspuns.

Mie mi-au prins bine clipurile, in special cel cu baita. Bine, n-am s-o trantesc chiar asa pe Carla dar am sa fiu putin mai ferma si mai sigura in miscari. Si chestia cu clatitul e utila, eu o clateam cu apa din cada si ramanea plina de sampon, nu m-a dus capul sa o clatesc cu apa curata

Mami fericita de Carla Alexandra
Povestea puiului meu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Tzitziri, tocmai intrebam de tine mamico si cand colo tu esti cu Daviduta in brate! Sa fiti sanatosi si papaciosi! felicitari!

Laureta, hai ca-mi aduc aminte din 2 in 2...la cezariana nu exista si mana a 2 a sau cusatura o face tot medicul?

Andreea
37+ Eva Maria
poze
Vineee bebelusa!!!

Mergi la inceput