Topic - pasapoarte, acte, calatorii...

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui soanso

am intrebat, si au zis ca ei nu au ce sa faca atata timp cat buletinul lui este valabil si ca daca vreau sa-l actionez legal , ce presusune asta din partea mea ?

SOSO (20 dec 2005)




iti trebuie un avocat care sa te invete ce sa faci sau sa te reprezinte, il dai in judecata pe respectivul si ...nu stiu cat dureaza, se plangea o cunostinta a mea ca patit ceva asemanator si se tot amanau termenele de judecata, a durat mai mult de un an, asta prin 2003 - 2004.... nu stiu care a fost finalizarea



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

Nina, multumesc pentru raspuns, offf ce complicat este, pai in cazul asta nu stiu ce sa fac imi este "groaza" sa ma car prin tribunal , proces, cu individul cu atat mai mult ca nu-l cunosc personal nu stiu ce fel de persoana este, iti dai seama ca imi cunoaste adresa si risc mult, poate afla cumva si se razbuuna , nu stiu sunt foarte derutata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Nu mai gasesc pasaportul expirat ...


Pasaportul meu a expirat de vreo 7-8 ani. Am nevoie rapid de unul nou, dar l-am ratacit pe cel expirat. Se poate obtine un pasaport nou fara taxe pentru neglijenta :D, declaratii in MO etc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Nu.


Si totusi... Am fost astazi la serviciul pasapoarte ca sa ma conving cu ochii mei. Surpriza: a mers doar cu o declaratie pe proprie raspundere. Pe 31 ian am pasaport nou, fara amenzi si publicari in MO. Se pare deci ca s-au mai schimbat regulile, slava domnului

Iar cand am ajuns acasa am gasit pe email si raspunsul celor de la Minister - scrisesem aseara si acolo - exact ca cel de azi de la ghiseu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

E bine de stiut. Pana acum erau foarte reticenti.

Mergi la inceput