Mamici de septembrie octombrie 2008 (136)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Andree and unde veneam in vizita la spital sa vad pe Mina sau la tine acasa?Care este patutul acela de care zici tu si Boo?

Babytza ce ai mai rezolvat cu pregnylul?vroiam sa-ti zic ca daca iti aduce cineva de afara sa ai grija cu transportul cum faci pt ca ele trebuie sa stea la rece mereu,deci inclusiv pe drum.oricum deocamdata esti acoperita slava Domnului!



asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 2s!

38+LUCA

AMR 11 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Nikolici stai linistita ca asa am fost si eu. Mi-era sa nu fi avut contractii fara sa stiu. Si fetele dragute de aici au zis ca o sa stiu cand o sa am, o sa mi se stranga burtika ghem.
Si asa a si fost, am stiut ca sunt contractii.

Burtika mea e tare in general, partial poate din cauza ca e mica (pentru cat sunt eu de grasana) poate din cauza ca sunt cam la limita cu lichidul (cel putin asa era data trecuta).

Maine ma duc sa imi fac analizele, sper sa nu uit.

37+ - Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Citat:
citat din mesajul lui musettepink

Andree and unde veneam in vizita la spital sa vad pe Mina sau la tine acasa?Care este patutul acela de care zici tu si Boo?

Babytza ce ai mai rezolvat cu pregnylul?vroiam sa-ti zic ca daca iti aduce cineva de afara sa ai grija cu transportul cum faci pt ca ele trebuie sa stea la rece mereu,deci inclusiv pe drum.oricum deocamdata esti acoperita slava Domnului!



asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 2s!

38+LUCA

AMR 11 ZILE




Am facut rost , prin soacra mea. Trimite joi. M-am gandit si eu cum sa facem cu drumul... O sa le punem intr-un recipient special...

Valentina 34 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_and spune:

Musette la mine acasa veneai si aveam amandoua deja copii . Uite asta e patutul http://www.baby comfort.ro/index.php?cmd=show_product&id=321 .

Babytza ce bine ca ai facut rost de pregnyl! Ti-l trimite de departe? Poate folosi o cutie frigorifica.





38+ cu Mina Alexandra

AMR 14 zile
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

feli ieri am fost cu Alexei si i-am cumparat "Torte" iar seara a mers cu noi, la cererea lui expresa la o nunta (doar la biserica am fost ca numai de nunta nu imi ardea) apoi am avut cativa musafiri, prieteni de-ai nostri cu care el se joaca cu mare placere. Cam asta a fost ca de mare lucru nici ca ma mai simt in stare. Ieri m-a omorat o durere de picior de ajunsesem sa il trag dupa mine. A da si s-a bagat sa doarma in cosul pe care il va folosi BB2 in primele luni dar ce sa ii zici???
andreea e surpriza surpriza da nici chiar asa. Va anuntam eu cumva.
Eva nu stiu detalii despre Stafilococ si daca se testeaza in mod expres in timpul sarcinii. Nu stia nici Monica, urmeaza sa intrebe amanunte pentru ca si pe ea o intereseaza foarte tare si ne va spune ce si cum cu detalii.
Mama, mama crema de zahar ars ei uite asta as manca cu toate arsurile de care beneficiez mai nou.

Miruna 38+ si Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

ALexaM La multi ani! Sa te bucuri de viata alaturi de sotz si de micutul tau Matei!

Felicia, multumim de vestile despre Moni. Ma bucur ca e ceva mai bine.

Babytza am intrebat si eu La Valcea de pregnyl (sper sa fi scris bine) dar momentan nu am gasit. Eram pe punctul de a-l intreba pe medicul meu de familie daca ste ceva de el, dar daca spui ca ai gasit...

Clau si Laureta sper sa aveti o noate mai buna.

Nikolici ai ce spune Clau ca sunt contractii de miscare, atunci cand bebe se misca il simti ca un guguloi pe o parte sau pe alta. Poti lua nospa, pana la 6 pe zi am inteles ca e safe.

Irina cate cumparaturi :) Poate totusi te mai gandesti sa exersezi un pic la capitolul bucatareala. Daca nu poate aveti ceva firme de catering prin zona?

Dya imi pare rau sa aud ca mana doare asa de tare, dea DD sa treaca macar dupa nastere.

Eva si eu am gasit la mama crema de zahar ars. Printre multe alte bunataturi pe care ma abtin sa le mai insir (in afara de Raluca desigur, care e numai buna de mancat cand nu e geloasa pe mine cand vorbesc cu mami).

Diarux, dr. boici nu face minuni dar alina putin durerile, mie mi se pare OK. De fapt o iubesc!

LE Miruna, cred ca tie trebuia sa iti multumesti de vesti despre Monica de fapt? Scuze!

34+ Anda Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul-aug2008 spune:

PREDAREA STAFETEI

A fost odat-o odisee
de iulie-august se numea,
si de veneai cu vreo idee
toata lumea te sustinea.

Si uite-asa, treptat-treptat,
mai aparea o graviduta
cu DPN-ul atasat
si-o adaugau pe o listuta.

Trecu o luna, trecura toate,
si fetele s-au implinit.
Iar intre timp vorbeau de toate,
astfel ca nu s-au plictisit.

Si s-au legat prietenii,
plimbari prin parc si ganduri
ce s-au pastrat atat de vii!
Greu le cuprinzi in randuri.

Cand pepenasi soseau deja
pe rand unul cate unul,
o bucurie-imensa-era
si-urale cu duiumul.

Mai aparea cate-o problema
sau vreun pitic tarcoale da,
dar pentru fiece dilema
solutia rapid venea.

Si au fost fete inimoase,
un suflet mare ele aveau.
Au petrecut clipe frumoase
si tot mereu se-ncurajau.

Un sentiment aparte-avem
pentru-o mamica incercata:
Draga CAMY nu te uitam
si nici pe DARIUS, NICIODATA!
*****
Iulie-august va vesteste:
pepenasii-s toti sositi,
odiseea de poveste
a cam ajuns la sfarsit.
La nascut va dam stafeta ,
asa cum e si firesc!
Uite scot si majoreta ,
Sa nu credeti ca glumesc!

Pepenel si mamicutza
va ureaza mult noroc.
Sa nasteti toate fugutza
si sa nu doara deloc.
Pruncusorii sa va fie
unul si unul de frumosi ,
sa vina cu veselie,
sanatosi si papaciosi .

Si acum la incheiere,
va anuntam ca ne mutam :
ne gasiti la scutecele,
in doua luni va asteptam.
Multe sfaturi veti gasi
despre cum copiii cresc
dar si griji si bucurii ,
de mamici, cum e firesc.

Ei, ne-am cam lungit cu scrisul
Gata, ne oprim aici
Si ca sa-ncheiem cu versul
Va trimitem multi pupici .

Este 31 august. Ziua in care odiseea noastra se incheie. Ziua in care ne pregatim bagajele si predam stafeta. Ultima zi de vara!
A fost o odisee plina de frumos, plina de minuni, plina de prietenie adevarata. A fost o odisee speciala. A fost o odisee greu incercata, in multe momente. A fost odiseea in care un ingeras a prins aripi si s-a ridicat la Cer, langa Dumnezeu, ca sa ne vegheze de acolo. Un ingeras care va fi mereu al nostru si pe care nu-l vom uita niciodata - Darius Andrei!
Au fost 9 luni pline de emotie, de asteptare febrila, de griji, de ganduri, de pregatiri. Au fost 9 luni in care am ras si am plans impreuna.
Asteptarea noastra a luat sfarsit. Acum suntem mamici. Acum suntem implinite si fericite! Nu este usor dar e cel mai frumos moment din viata noastra!

Va dorim din suflet, dragi gravidute de septembrie-octombrie, sa fiti sanatoase, sa ajungeti cu bine la final si sa aveti numai bebei sanatosi, frumosi si papaciosi!Sa fiti prietene si sa treceti peste toate problemele impreuna, asa cum am facut noi! Iar Monicai, mamica ingerasului Andrei, ii dorim ca Dumnezeu sa-i sarute fruntea si s-o aiba in paza Sa, ca sa aiba puterea de a se ridica si a merge mai departe! Sa fiti binecuvantate, dragelor! Nasteri usoare si puiuti minunati!

Va predam cu drag stafeta si va asteptam la scutece,
Mamicile celor mai frumosi pepenasi!

P.S. Si cum Odiseea noastra a fost cu totul speciala, fiecare mamica a avut propria-i poezie. Asa ca nici stafeta nu putea sa fie mai prejos. Speram sa va placa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Io plang de nu mai pooooooooot! De tot felul de emotii!!
Multumim din suflet, mamici de pepenasi, sa va traiasca comorile si sa fie sanatoase si rasfatate de ursitoarele cele mai bune!

O viata frumoasa inainte!

36+ AMR 27 zile!!

Peter Pan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Si io plang cred ca de emotie sau nu stiu...e asa frumos ce ne-ati scris fetelor.Multumim frumosmamicilor si sa va creasca pepenasii mari si sanatosi.Tuturor

37+bbelina
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

LAURETA pai cum sa nu! mi-ar lua cam 9 luni sa va cunosc pe toate...da inventam noi ceva...O sa va mai vizitam, ce credeti???Bucurati-va de burtici deocamdata!

ANDREEA AND multumim. . sarcina usoara si un BB sanatos!!!

BABYTZA da, fetele sunt super scumpe! Nu stiu ce m-as fi facut fara ele!

300 ms. am sa incerc. oricum, de stricat nu are ce sa-mi strice. deci n-am nik de pierdut.

pup fetele cu burtici si cu bobocei! va asteptam la scutecele.

Ruxandra,binecuvantata si Andrei Tudor

poezici pentru mamici si pepenasi

www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase

ANDREI TUDOR- minunea noastra -The Story

Mergi la inceput