Campanie de responsabilizare a autoritatilor (3)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Sper ca ministrul sa isi consulte inboxul:

Citat:
Intrucat Ministerul Sanatatii nu s-a aratat receptiv la zecile de petitii adresate pe subiectul sustinerii financiare de catre stat a cuplurilor care au nevoie de proceduri de reproducere asistata medical, am initiat o petitie publica.

Poate in fata miilor de semnaturi veti fi mai receptivi. Daca e nevoie, venim si sa va strigam sub ferestre.

Pana atunci, poate ne oferiti o semnatura de sprijin in nume privat: http://www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html

Va multumim. Si veti mai auzi despre noi. Pentru ca a fi ajutati pentru a avea un copil este un drept, nu un privilegiu.

Numai bine, succes in alegeri! :)


PS: am dat fwd si la Directia Presa & Directia de Relatii cu Publicul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

LucaLuca: esti tare, ce mai. Sper ca ai reusit intre timp si tu sa semnezi. Si eu sunt in strainatate si am reusit sa semnez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Luca ma bucur ca ai revenit si iti multumim mult pentru idei si implicare!
Mi-a placut mesajul tau pentru Nicolaescu!
Si noi ne-am gandit sa trimitem pe mail link-ul catre petitie tuturor senatorilor si deputatilor, dar hotarasem sa asteptam sa treaca vacanta lor, ca sa nu treaca mesajul neobservat prin multele mesaje care li s-or aduna in inbox.
Oricum, ne organizam pana la sfarsitul lui augist sa trimitem, pana atunci mai trebuie completata baza de date cu adresele senatorilor, asteptam voluntare pentru treaba asta!
Mariaa mai tinem legatura!

Ioana
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!
www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">SEMNEAZA SI TU petitia pentru legea mamelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

super tare mesajul Luca
Am trecut de o suta de semnaturi
Suntem tari fetelor
Pupici

elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

am semnat si dat linkul mai departe :)
ministrul nu prea isi consulta mail-ul, cred ca are alt mail(ascuns) pentru ca eu i-am scris de 2 ori si am primit raspunsuri(ne pare rau etc) de la 2 persoane diferite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Unde e lista cu adresele de email "colectate" pana acum? As putea sa mai adaug zilnic cateva adrese dupa cum gasesc timp.
Nu stiu daca ati vazut pe site-ul senatului, este un link "trimite petitie"
http://www.senat.ro/PaginaPrincipala.aspx?tdID=76&divID=36&adr=%2fIndexSQL%2fTemplates%2fPetitie.xml
Nu stiam daca s-a discutat sau daca s-a trimis ceva de aici asa ca n-am mai trimis si eu.
Ce ziceti, putem folosi si asta?
CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Eh, Psj, stiu din pacate prea bine cum merg lucrurile cu adresele de mail publice; am pus si pe o adresa privata, sper sa mai fie functionala. Dar, cum ziceam, nu avem nimic de pierdut. Sa trimitem tuturor personalitatilor publice, dar sa fie spam inteligent, cu mesaj cat de cat personalizat, scurt si percutant. Chit ca dau "delete" in secunda doi, informatia tot se inregistreaza, fie si vag.

Vorba ceea - popularizati, popularizati, ceva tot ramane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_p spune:

Am semnat si eu.
Toata admiratia pentru voi, fetelor!

Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

PSJ, linkuri catre adresele politicienilor (baza de date ce se facuse la un moment dat; incompleta insa) sunt pe prima pagina. Da, putem sa postam petitia si catre Senat, desi acolo va ajunge pe mana unor functionari, care nu au putere de decizie, ne vor raspunde (dupa cateva luni, probabil, dupa cum am mai patit) cu cateva fraze de circumstantza. Singurii care pot face realmente ceva sunt politicienii. Cei care vor ramane fara fotoliul de parlamentar - si sunt muuuulti, cateva dintre partidele care sunt acum in Parlament nu vor mai atinge pragul, plus ca e mare batalie pentru colegiile eligibile si in randul partidelor cu sanse - nu se mai implica nicicum, trebuie gasit sprijin la cei care vor fi realesi, eventual la cei care vin din urma, poate or avea un entuziasm initial, vor dori sa se remarce... Zic si eu, sper utopic.

Cand ma gandesc la politica romanesca, ma pocneste un reflex de voma, mai ceva ca in primele saptamani de sarcina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Oare am putea vorbi cu administratorii forumului sa se poata trimite un mail referitor la petitie si la link-ul catre aceasta petitie din partea forumului la toate adresele de mail inregistrate? Pentru ca ma gandesc ca exista o baza de date cu toate adresele de mail ale persoanelor inscrise vreodata pe forum. Cu siguranta unele persoane nu mai intra pe forum, dar poate ca ar semna petitia. Ce spuneti?

Mergi la inceput