Top destinatii favorite

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Paris, Florenta si insulele grecesti. Si da, eu as reveni cu placere in locurile pe care le-am vizitat, nu o sa reusesc niciodata sa vad tot sau sa ma satur de ceea ce am vazut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Pun si eu pe lista PARIS, FLORENTA si VIENA, in toate 3 doresc sa revin caci le-am vizitat in adolescenta,mai pe fuga asa...acum le-a as savura altfel frumusetea.

Apoi din Caraibe: Cuba (Varadero, Cayo Coco, Santa Lucia si coasta de sud , la Marea Caraibelor: Trinidad), Republica Dominicana (La Romana, coasta de sud). In cazul lor nu as mai reveni exact acolo caci mai am multe locuri de vazut in zona: Havana, Santiago de Cuba, Holguin, din Dominicana Punta Cana, Puerto Plata, Santo Domingo.

Lista cu destinatii unde nu am fost inca si as vrea sa merg e mult mai vasta, sper sa ajung sa bifez cat mai multe din ea...in viata asta. Doar spicuiesc: Milano, Torino, Barcelona, Praga, tarile nordice, Rio de Janeiro, Mexic, Peru, Japonia, China, Jamaica, Hawai, Grand Canyon, California, Florida. Destinatiile din US Mexic si Caraibe sunt destul de accesibile geografic restul...sa vedem. Bani si timp sa avem!

26 + X Ioan

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri pe care nu le vom vedea" (John W. Whitehead)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lara_c spune:

Tocmai m-am intors dintr-o vacant mai lunga ( 6 saptamani- Malaysia, Australia, Noua Zeelanda, Bora Bora, Malaysia )si am venit sa ma contrazic zingura! Da , in Bora Bora m-as intoarce cu siguranta...de fapt m-as muta acolo!!!

Si in Malaysia am mai fost( si m-am intors de 2 ori numai in vacanta asta) dar m-am intors mai mult pt ca asa am organizat zborurile si am decis sa ramanem cateva zile ca sa mai ‘fracturam’ calatoria pt ca zborurile au fost ff lungi si cu doi copii mici nu tocmai relaxante.
Am cam ramas fara destinatii ( si fara concediu!!!) anul asta . Poate o scurt sejur (pe care l-am amanat de ceva vreme ) in Sri Lanka.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luxe spune:

Ok Lara.....acum asteptam poze !!!!:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Poze Lara!

De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput