Naturiste si homeopate (31)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raly spune:

Scuze pentru intarzierea raspunsului.
Noi am cumparat de pe internet, fara reteta. Cred ca am platit cam 350 pentru un stoc de 3 luni. Se ia un pliculet dimineata si unul seara (sunt praf, se dizolva in apa). Nu am repetat analizele dupa ce a inceput sa le ia, si nu stiu daca au facut diferenta. Dar asa cum v-am spus, am ramas dupa o luna si jumatate dupa ce le-a inceput.Sotul tare s-a bucurat ca a scapat de ele, gustul era cam nashpa.
A inceput sa le ia dupa ce analizele lui au iesit cam proaste. Eu sunt ok.
Numai bine si succes,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marig spune:

in afara de GuGU,nimeni nu m-a bagat in seama.

mai am o intrebare.
de la plantute(BU,napraznic,coada sorieclului..)ma dor din cand in cand ovarele.e normal? ba unul ma inteapa,ba altul.

numai sa nu navaliti cu raspunsurile.ca nu resuesc sa citesc ..

http://tt.lilypie.com/aCa2p3.png

Mai 2005

Puiutule te asteptam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Adimercedes multumesc pentru info
Fetelor din cate inteleg eu Proxeed e bun pt motilitate, viteza, concentratie, daca la noi nu e nici un gigel? Ce credeti?
pt toate fetele

hai, bebe, vino la noi... - august 2005
vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Raly poti sa-mi spui ce probleme avea sotul tau? Ce valori aveau spermograma, analizele ?
Marig eu nu stiu doar sotul meu ia BU si napraznic, el nu se plange de efecte secundare

hai, bebe, vino la noi... - august 2005
vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

naturistele, homeopatele si apicolatele. Eu nu am mai intrat de mult pe aici pt ca nu mai iau nimic pt bb. Naturista sunt inca pt ca iau capsule de urzica si capsule pt ochi de la Gerovital. Vreau sa va spun ca de aprox 3 luni am intrerupt maca si vitexul si CM a venit binisor (cantitativ). Posibil sa fi reglat ceva vitexul.
Marig, nu stiu prima intrebare pt ca nu am timp sa citesc in urma dar incerc sa-ti rasp la ultima . Cred ca e de bine cu intepaturile la ovare deoarece asta arata ca exista o activitate acolo. In ce per a CM esti? Posibil sa fie de la ovulatie ac intepaturi. Pt ce iei ac plantute?
Aditza ce mai face burticul? Ce e bb?
Chivutz tot naturista? A ramas ceva neancercat de tine?Ceva simptome bune? Ai descoperit ceva nou pe taramuri straine pt FSH? M-ar interesa si pe mine pt sotul meu ceva. Stiu ca nu exista dar poate americanii au gasit totusi ceva.
Denisuca-homeopata, cum te simti de la tratament? Ceva rez bune?
Va pe toate si o sa-mi fac timp zilele astea sa va citesc din urma.

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

mariq,na un ca sa nu fii supi!!! La mine singurul care imi revolutiona ovarele,semn ca isi faceau treaba, a fost Carpiconul.Nici BU,nici napraznicul si nici coada soricelului n-au avut nici un efect ca al tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Mi_ki,tare dor mi-a fost de tine
Daca intreb de toate,, plantele pamintului''sa nu crezi ca le si incerc,vreau numai sa vad si eu ce si cum stau lucrurile daca dau rezultate ,...etc.
Hai sa-ti spun eu tie ce e bun pt.FSH-asta care ma doborit.
Zic unele guri asa:ca VITEXUL si BU
Sa stii ca BU-scade tensiunea,daca are tensiune mica sotiorul tau atunci redui din doza.CITESTE PE PROSPECT!
Ce sa-ti mai spun concret:ca eu iau pastile ce mi-au dat desteptii astia,prenatale si mi-au zis sa le iau tot timpul
-VITEXUL
-B- NATURAL COMPLEX
-SI CEAIURI ;ZMEURA SI COADA SORICELULUI
c-am astea le savurez sa zic asa.
marig
si eu la inceput am avut aceleasi efecte,cum spunea si Mi_ki,ca probabil lucreaza ovarele si mie mi-a prelungit CM,de la 21 la 28,34,cind cum,asta la inceput.POATE isi face bine.
MONI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

miki-miki of disparusi!Imi pare bine ca iti vine bine CM , eu acum am luat cu o afurisita de candidoza oarecum cred ca si de la ea imi intarzie ciclu acum, care am cam neglijat-o si in urma unei operatii la un dinte a trebuit sa iau Amoxacilina , Ketonal etc , era cat pe-ci sa fac o complicatie si m-am trezit cu o candidoza si mai urata.Parca momentan n-am stare de spirit sa merg la ginecolog , asa ca incerc sa o tin sub control cu bai de sezut cu bicarbonat , galbenele si ovule de la hovigal.Nu ma mananca , nu ma ustura , probabil ca si faptul ca tin o anumita dieta ajuta ,dar secretia e data peste cap , cred ca voi trece la spalaturi vaginale.
Cu trat. homeopat alta poveste , cand te prind pe net iti povestesc.Cert e ca l-am intrerupt , fiindca nu m-am simtit prea bine si plus de asta homeopatul mi-a zis sub nici o forma sa nu ia antibiotic.Dar ce puteam face sa ma umflu si sa mor de durere , dupa ce mi-a taiat gingia sa-mi extraga puroiul.Cand voi termina sesiunea o sa reiau tratamentul , dar cu altcineva.Pana atunci beau ceai de cretisoara la greu , mai nou beau multe lichide , ceea ce ma bucura enorm.Se vede diferenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu.mic spune:

buna,fetelor ...eu nu am mai scris la acest subiect..dar l-am citit si am urmat sfaturile voastre. iata povestea: la inceputul lui aprilie am fost la gineco si mi-a descoperit un chist de 40 mm pe ovar stang+prescris imediat reteta pt anticonceptionale. buunnn...dar eu nu am luat niciodata asa ceva si in plus ne dorim bebe..asa ca nu le-am luat. am citit ce ati scris voi+livia. am luat tinctura de coacaze negre ,de zmeur si supozitoare de carpicon +credinta ca plantutele astea fac minuni. si asa a fost...ieri mi s-a confirmat la ecograf ca nu mai nici urma de chist. va doresc la toate sanatate multa si sa credeti cu toata puterea in bunul Dumnezeu si in aceste plantute minunate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

FSH-marit
Raspunsul doct.Tutunaru:1. FSH marit inseamna ca rezerva ovariana este redusa dar nu secatuita. deci dvs aveti ovulatie cu pretul unei stimulari ovariene mai serioase (i.e. datorita nivelelor mari ale FSH). 2. spargerea foliculului este "dictata" de catre LH nu de FSH. 3. facem laparo, reparam ce e de reparat, scapam de chisturi, si apoi vedem. niste ovare "sufocate" de chisturi nu pot lucra eficient. 4. nu cred ca e endometrioza

Mergi la inceput