Naturiste si homeopate (31)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Tzcuca 74,trimite-mi e-mail la adresa asta:monica@yahoo.com
am vrut sa-ti scriu e-mail dar vad ca nu ai activat e-mail pe forum.
,MONI
P.s.-spune-mi exact unde o sa gasesti carpiconul ,ca am trimis si eu in cautare pe ai mei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Angela Panduru spune:

Buna fetelor,am si eu o rugaminte la voi ,a incercat cineva produsele aloe si a dat rezultate?eu acum am mia-m facut comanda si mi-au fost recomandate urmatoarele aloe vera gel,ceaiul,Gin_Chia,multi maca,nature min,Royal jelly,precizez ca sotul meu are oligospermie .va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Moni ,Carpiconul il gasesti la Plafar,sint 10 sup intr-o cutiuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuca74 spune:

Chivuta,ti-am trimis un mail! Pupici tuturor! Nu am gasit Vitex inca(inlocuitorul Mastodynonului)...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

Fetele am tot citit si auzit de Carpicon pentru ce anume este bun?Chiar m-ati facut curioasa , am vazut ca e asociat in tratamentele de infertilitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

IDAIRA,ITI MULTUMESC FOARTE MULT


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by maria08

Buna fetelor!
Nu stiu daca va mai amintiti de mine......nu am mai intrat aici de ceva vreme......
Am terminat in martie tratamentul lui A.....dar rezultatele intarzie sa apara ......a trebuit sa-l fac pentru ca altfel ramaneam cu un pitic pe creier..
Adimercedes: Tu ce mai faci? Cum evolueaza sarcina? Iti doresc ca totul sa fie bine si sigur asa va fi!!
Va pup pe toate, dar pe toate!!!



Maria08, multumesc de intrebare, totul e ok, decurge bine si bebelusa e activa, e ahtiata dupa atingeri, incat de multe ori trebuie sa scriu doar cu o mana, ca cealalta o tin pe burtica, altfel e revolutie .

Imi pare rau ca tratamentul lui A nu a dat rezultatele asteptate, dar eu sper ca o bruma de bine tot au facut. Ce planuri ai in continuare, ce incerci sa reglezi? Te pup si astept vesti .

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."


samburici


Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by iuca

Buna fetelor,
E prima data cand scriu la naturiste, desi va citesc destul de des. Povestea mea pe scurt este urmatoarea: sotul are azoospermie (zero pe linie) . Analizele hormonale (LH, testosteronul, prolactina) au iesit intre limitele normale, mai putin FSH care este 10 si limita superioara este 8. Sotul meu avea probleme si cu TSH ( hormon tiroidian) dar cu tratament il tine intre limitele normale. El ia de BU, royal jelly, ginseng, maca, spirulina. Va rog din suflet sa imi spuneti daca se poate rezolva ceva, eu am citit undeva ca nu exista tratament pt FSH, dar stiti cum e, speranta moare ultima. pt toate fetele

hai, bebe, vino la noi... - august 2005
vio



Iuca, royal jelly este cam estrogenic, eu as renunta la el. Poti sa ii dai sotului ceai de napraznic, e foarte bun si la barbati si sa ia si ulei de peste, 2 capsule pe zi (asta a fost recomandat recent unor priteni de aici care au probleme similare). Mult succes si sa vii cu vesti bune .

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."


samburici


Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raly spune:

Fetelor dragi,

Nu am ramas insarcinata 2 ani de zile, si asa am ajuns la o clinica de infertilitte. Dupa prima sedinta i-a dat sotului sa ia PROXEED, un preparat pe baza naturala, calificat drept cel mai bun pt barbatiaici in SUA. Rezultatul: dupa o luna jum iata-ma posesoarea unei burtici de 6 sapt.
Nu stiu daca asta a fost datorita Proxeed-ului ( pana la urma Dumnezeu le aranjeaza pe toate) dar dupa doi ani de incercari nereusite, parca imi trece prin cap o idee ca ne-a ajutat.
Poate va ajuta in vreun fel informatia asta, ca si eu eram disperata si nu stiam ce sa mai iau. Poate doar vine un moment bun, cine stie.
Numai bine tuturor,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Raly,iti inteleg bucuria dar nu inteleg care dintre voi ati avut probleme,tu sau sotul?
ati facut ceva analize,ca nu poti lua numai asa PROXEED-la ce la ajutat ,ca nu prea deduc multe ce probleme ati avut voi?
MONI

Mergi la inceput