Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Lectii si know how on line, Sport

Sonor la calculator

Subiect nou  Raspunde  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2

pisimuky
pisimuky
inima de mama

Romania
790 Mesaje
2 Prieten(i)

Trimis la - 04/05/2007 :  20:10:31 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite pisimuky un Mesaj Privat  Reply with Quote

Sonor la calculator

Nu stiu ce shmekerii tot fac la calculator, pe ce apas, dar vesnic imi dispare in coltul dreapta jos semnul cu volumul sunetului.( iconita respectiva ) habar nu am de unde sa-l pun inapoi. Ma poate ajuta cineva ?

Mamica de nazdravan Rares si Mihnea

Good things last forever.
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

joxy
.

Romania
2545 Mesaje
13 Prieten(i)
Trimis la: - 04/05/2007 :  20:51:07 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui joxy  Trimite mesaj yahoo luijoxy Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
START - control panel - sounds - (volume TAB) - [bifa] pe place the icon...

Cu respect,
G.

www.siteaudit.ro
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
pisimuky
pisimuky
inima de mama

Romania
790 Mesaje
2 Prieten(i)
Trimis la: - 05/05/2007 :  22:34:17 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite pisimuky un Mesaj Privat  Reply with Quote
joxy, mii de multumiri si un pupic !

De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

alayna
membru junior

Germany, Frankfurt am Main
1405 Mesaje
5 Prieten(i)
Trimis la: - 06/05/2007 :  14:48:58 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luialayna Adauga semn de carte la raspuns Trimite alayna un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ca tot vorbim de sonor la calculator,eu l-am pierdut de tot,nu pot asculta nimic
Cand vreau sa ascult o melodie ceva,imi apare eroarea

Bad Direct Sound Driver.Please install proper drivers or select another device in configuration (Error Code 88780078)

Ce drivere?De unde sa le iau?Ce-i de facut?

"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

codruta_grg
mamica de schioare

Donator desprecopii.com
 Romania, cluj-napocaCLUJ
5228 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 06/05/2007 :  17:17:46 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui codruta_grg  Trimite mesaj yahoo luicodruta_grg Adauga semn de carte la raspuns Trimite codruta_grg un Mesaj Privat  Reply with Quote
Vezi ce placa de sunet ai in calculator si cauta driverele la ea pe net.
Succes!

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

pisimuky
pisimuky
inima de mama

Romania
790 Mesaje
2 Prieten(i)
Trimis la: - 06/05/2007 :  19:29:16 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite pisimuky un Mesaj Privat  Reply with Quote
Am revenit pe traseu fiindca nu am putut remedia problema. Am un monitor de 19' LCD cu boxe incorporate, deci stiu precis ca nu are nici un fel de probleme. Insa meniul PC-ului e in limba romana pt. ca asa a vrut sotul meu sa il faca. M-am dus pe Control Panel si acolo imi scrie la Dispozitive de sunet si audio - Dispozitiv audio lipsa ( nici nu mai pot asculta nimic, e ca la TV pe mute. Mai jos, in aceeasi casuta unde scrie Volum dispozitiv ( de unde poti regla volumul ) e tot de culoare dintr-aia mata, pe care degeaba dai click ca nu raspunde la nici un fel de comanda. Ce-i de facut ? Ajutati-ma, va rog !

codruta_grg
mamica de schioare

Donator desprecopii.com
 Romania, cluj-napocaCLUJ
5228 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 06/05/2007 :  20:13:21 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui codruta_grg  Trimite mesaj yahoo luicodruta_grg Adauga semn de carte la raspuns Trimite codruta_grg un Mesaj Privat  Reply with Quote
Cand ai cumparat monitorul probabil ca ti-au dat si un CD cu drivere de instalere. Incearca sa rulezi din nou aplicatia !

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

joxy
.

Romania
2545 Mesaje
13 Prieten(i)
Trimis la: - 06/05/2007 :  22:20:38 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui joxy  Trimite mesaj yahoo luijoxy Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Pentru amandoua fetele:
Problema este la placa de sunet, nu la boxe. Boxele se infig (mufa de la ele) in gaura verde de la placa de sunet sau in gaura care are scris langa ea OUT sau semnul ((*))-->

Placa de sunet are niste "drivere" pe un CD. Acesta pot sa fie pe CD-ul placii de baza (motherboard) sau pe un CD separat special pt. placa audio.

Sfatul meu este sa re-instalati aceste drivere.

1. Apasati simultan - [Windows]+[Break]
2. Va duceti la Hardware [TAB] (click)
3. Va duceti la Device Manager (click)
4. Va duceti la "Sound, video and game " (click pe +)
5. Cautati placa de sunet, click dreapta si update driver (de pe CD - recomandat sau de pe internet)

Bafta...

sau

sunati un prieten.

Cu respect,
G.

www.siteaudit.ro

alayna
membru junior

Germany, Frankfurt am Main
1405 Mesaje
5 Prieten(i)
Trimis la: - 07/05/2007 :  15:26:33 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luialayna Adauga semn de carte la raspuns Trimite alayna un Mesaj Privat  Reply with Quote
quote:
Originally posted by codruta_grg

Succes!

Ce lucruri sfinte imi zici tu aici....

Poate imi bag dejetele prin unitatea computerului si mai patesc ceva

"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)
dante01
dante01
...letivube...

Romania
1175 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 07/05/2007 :  15:45:35 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite dante01 un Mesaj Privat  Reply with Quote
downloadeaza si instaleaza acest program.
http://www.belarc.com/free_download.html
stai linstita ca nu are bube
dupa ce-l instalezi, dublu click pe iconul care iti va aparea pe desktop.
asteapta pana face ce zice si apoi vei putea vedea o lista intreaga cu ce hardware ai in pc, respectiv si ce placa de sunet ai.
apoi da un google dupa ea si eventual driver, ia ce gasesti sin instaleaza. restul ar trebui sa fie f usor, un restart si apoi sa ai sunet...
spor!
sau suna un prieten...

INDEX SUBIECTE LA KNOW HOW ON LINE

IN MEMORIAM LAURA STOICA
zana
zana
membru junior

,
931 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 07/05/2007 :  16:52:13 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite zana un Mesaj Privat  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alayna

quote:
Originally posted by codruta_grg

Succes!

Ce lucruri sfinte imi zici tu aici....

Poate imi bag dejetele prin unitatea computerului si mai patesc ceva

Nu patesti nimic, pe cuvantul meu ca am avut si eu de a face cu sunetul asta.
In principiu faci cum ti-a zis prietenul! motiv sa-l chemi din nou daca nu merge .

Succes!

Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Raspunde la subiect
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com