Liste de medici ginecologi/obstetricieni (7)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aandreea27 spune:

quote:
Originally posted by madina71

dr. Lemnete Gabriel -Polizu...am nascut cu el natural si pot sa zic ca mi-a insuflat curaj cu toate ca un medic din localitatea mea imi spusese nici sa nu incerc sa nasc natural....
Nota 10....


buna.caut de mult pe cineva care a nascut cu doctorul lemnete.si eu o sa nasc la inceputul lunii octombrie cu acest doctor.
te rog mult imi poti spune cum se comporta in timpul nasterii?
multumesc anticipat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Codruta27 spune:

Despre Dr. Luminita Dima ce credeti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisAli spune:

SAlut!Eu asi mai adauga un medic foarte un pe lista de aici.Eu am nascut cu el si pot sa garantez ca este un MEDIC in adevaratul sens al cuvintului total dedicat meseriei sale.Iti inspira incredere,e serios,explica absolut tot......nota 10...e dr Mahmoud Alajmi si lucreaza la spitalul din cimpia-turzii./

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aandreea27 spune:

[quote]Originally posted by sim23v

Buna tuturor.
E prima oara cand scriu pe acest forum, si ma bucur tare mult ca l-am gasit.
Nu sunt mamica si nici graviduta, dar am pb dpdv ginecologic si de multe luni incerc sa le rezolv.
De ani de zile merg la ginecologi care ma dezgusta si ma dezamagesc - si nu numai ginecologii sunt sub nivelul la care ar trebui.. din pacate marea majoritate a medicilor din Romania este la pamant!.
Sa va povestesc.
Acum 2 ani am fost la Dr. Mubarak - Policlinica Titan; se poarta f bine, dar rezultate IOC... problema persista.
De cateva luni merg la dr. Magdalena Dorobantu - la Medicover Grozovici (am inteles ca lucreaza si in Giulesti) si sunt foarte dezamagita de rezultate; analizele mi le-a facut - au iesit toate minunat (sa nu aveti incredere in analizele de la Medicover), tratamente imi da de luni in sir si problema persista.
Am citit aici mai multe mesaje negative referitoare la Dr. Dorobantu si sunt de acord cu ele...

Am fost si la Dr. Constantinescu - spit. Universitar.. dezgust total... ustensile ruginite, usi larg deschise, te plimba dezbracata pe coridoare.. acelasi lucru.. tratament prescris, respectat si niciun rezultat.

Va rog mult mult de tot sa ma ajutati sa gasesc un medic bun - nu vreau sa risc sa nu pot fi mamica.. imi doresc f mult un bebe peste vreo 2-3 ani .. si mi-e tare frica k problema mea sa nu fie una f serioasa, mai ales ca nu e rezolvata de f mult timp.

Cineva mi l-a recomandat pe Dr. Preda de la Spit Giulesti; nu am gasit nimic aici despre acest medic.. il cunoaste cineva??

Raman recunoscatoare pt raspunsuri.
Fetelor cu burtici - sarcini usoare!
Si fetelor cu bebe sa va bucurati de ei!


Simona
buna simona.cred ca am pe cineva care ti s-ar potrivi dar nu stiu daca am voie sa scriu aici.uite adresa mea de mess:andreea26ramona.
aveam aceeasi problema ca si tine,acum datorita acestui om in cel multo sapt imivoi tine baietelul in brate.
daca vrei si te intereseaza,contacteaza-ma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aandreea27 spune:

[quote]Originally posted by madina71

dr. Lemnete Gabriel -Polizu...am nascut cu el natural si pot sa zic ca mi-a insuflat curaj cu toate ca un medic din localitatea mea imi spusese nici sa nu incerc sa nasc natural....
Nota 10....
buna.si eu voi naste in aproximativ osapt cu acelasi doctor.
te rog mult imi poti spune cum se comporta la nastere?
multumesc anticipat si multa sanatate si multnoroc bebelui tau si tie sa te bucuri de el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emiluta spune:

Salut!Cine poate sa-mi spuna ceva despre Dr. Anastasiu din Brasov?
Sunt insarcinata in luna a 2-a si urmeaza sa merg la el pentru prima consultatie.Mi-a fost recomandat de o prietena,dar nu stiu mai nimic despre el.Este un medic bun? Va multumesc tare mult! Ma bucur ca am gasit acest forum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Heeelp!!!

Buna! Am si eu o problema destul de grava... De fapt, nu am eu, ci matusa mea care are 40 de ani... De curand a facut un test Papanicolau si i-a iesit 2 - 3 nu stiu ce inseamna asta exact, numai ca medicul care i-a citit analizele i-a spus ca e suspecta de cancer. Eu am vazut aici o listuta cu cei mai buni medici ginecologi, dar ma gandesc ca acestia practica mai mult nasteri. Stie careva vreun medic / care dintre acesti medici de pe lista este bun si ca oncolog, adica sa depisteze daca intr-adevar e vorba de un inceput de cancer pe col si sa prescrie un tratament corespunzator?? Va multumesc mult!

22+ cu baby neidentificat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Mitsu, iti recoman cu caldura Dr.Peltecu de la Filantropia, care este bun si ca ocnolog si ca ginecolog. Este extraordinar! daca vrei mai multe detali...ti le dau cu cea mai mare placere.
Sanatate multa matusii

N.Petros

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Nina, multumesc mult! O sa imi activez PM, daca poti sa imi oferi mai multe detalii... Sanatate si tie!

22+ cu baby neidentificat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmb spune:

Buna fetelor,

in prezent sunt la dr Alina Dascalu si nu sunt prea incantata; ea e cat de cat ok,dar as vrea oricum sa mai aud si alte pareri mai ales ca am fost diagnosticata cu HPV (dar nu cu o tuplina high-risk)...am tot citit parerile voastre apropo de acest subiect" doctori buni" dar sunt asa de impartie parerile pentru fiecare doctor, incat nu stiu ce sa mai cred...acum zic ca e ok, dr asta pare bun, ca imediat sa descoper si un argument contra...
Daca v-ati lovit de problema mea (HPV) astept sa imi impartasiti experienta voastra si cu ce doctor ...

va multumesc din suflet si va pup

Mergi la inceput