Liste de medici ginecologi/obstetricieni (7)

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dariana2010 spune:

laura,ai nascut cu dr.Butnaru?
Da mai multe dealii pt fetele interesate
te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

buna fetelor,
eu am nascut cu dl. dr. Butnaru in 2005 un baietel de 3500 g, sanatos si frumos, asa cum sunt toti copiii nostri. M-am internat miercuri seara la ora 6, a venit m-a vazut, apoi moasa mi-a pus o perfuzie, dar datorita faptului ca sotul era plecat atunci in delegatie la Brasov, moasa tot jongla cu debitul perfuziei pentru a ajunge si sotul la nastere. Dl. dr. a venit si pe la ora 12 noaptea de acasa, m-a consultat, a stat o jumatate de ora si a plecat, apoi la ora 2.30 noaptea a venit din nou si a stat pana la 3.45 dimineata cand am si nascut.
Un dr. deosebit, calm, chiar prea calm cateodata, dar cred ca e asa tocmai ca sa ne insufle curaj....
Inainte de a ramane insarcinata, el a fost singurul care ne-a dat curaj sa incercam (eu avand niste probleme medicale); toti dr.-ii la care am fost mi-au spus sa nici nu incerc, ca voi muri eu sau copilulk; el a fost singurul care a zis sa incercam si daca reusim el ne ajuta sa-l ducem la termen si sa-l nasc. Si asa a fost cum a zis el.
Cred ca am dat destule detalii, dar daca mai sunteti careva interesata, mai am ce scrie si in viitor.
Va pup si va doresc sanatate.
Laura

http://pg.photos.yahoo.com/ph/pitilau2004/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariradu spune:

Buna, tuturor mamicilor si viitoarelor mamici. Eu sunt o proaspata graviduta in 7 saptamani si o mamica de aproape sase ani.
Am un baietel de 5 ani jumatate si am hotarat sa mai facem, speram, si o surioara . Pe baiat l-am nascut la Filantropia, prin cezariana, cu D-na Doctora Chirita. A fost OK la momentul respectiv, dar acum as dori sa merg la un alt doctor. Am fost la un control inainte de a ramana insarcinata la D-na Doctora Ada Albu si mi s-a parut o doctorita foarte deschisa si de treaba cu care ai putea sa discuti orice ( spre deosebire de D-na Chirita, care este mai mereu pe graba si nu iti explica mai nimic). As dori, daca mai este cineva care a nascut cu Dr Ada Albu, sa imi dea mai multe detalii despre ea.

Pupici la toate mamicile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariaprj spune:

Citat:
citat din mesajul lui true_moon

Buna...din pacate doresc pe aceasta cale sa va informez dragele mele, despre dna dr. Doina Sargu, din Bacau, de la Clinica Medical Service. Nu o pot numi medic ginecolog, dupa cele facute mie si poate si altor persoane. Am fot la ea fiind disperata dupa un medic bun, tocmai din Iasi. Am lasat la Medical Service in 2008 nu mai putin de 100
mil, bani luati prin credit bancar pentru a-mi vindeca o rana pe col, de grad 3, destul de profunda. Tot ce a facut Sargu a fost sa imi faca interventie fara sa vada ca de fapt aveam infectie cu Streptococ, si m-a cauterizat degeaba, macar de s-ar fi inchis rana, dar la ora actuala este la fel ca inainte de a merge la ea. MI-a luat bani atat la cabinetul ei cat si la al iubitului ei, unde trimite toate pacientele sa facalaserterapie...hotie pe fata. La toate pacientele aplica acelasi tratament...Acum in 2009, rana mea este la fel, nu s-a inchis, sangereaza , si am de platit timp de 10 ani
rate pentru incompenteta dr. Sargu Doina. Merg in prezent la un medic in Iasi, unde am pus toate sperantele sa imi inchida rana sisa repare de a stricat dr Doina Sargu. Va rog nu cheltuiti banii la Medical Service, din Bacau. Intentionez sa o vizitez pe dr Doina Sargu sa ii solicit banii inapoi, deoarece nu mi s-a vindecat rana si sa o acuz de malpraxis.Pe lista medicilor ginecolgi incompetenti, pe la care am fost si mi-au aplicat timp de 4 ani tratamente gresite pentru rana mea pe col,care nu au reusit sa vindece aceasta rana si
care mi-au inrautatit starea adaug: dr MIhaela Grigore, din Iasi, dr. Popa Lavidia, dr Mihaela Popa, din iasi, dr Popa MIhaela din Iasi.

tratamente gresite pentru rana mea pe col,care nu au reusit sa vindece aceasta rana si

care mi-au inrautatit starea adaug: dr MIhaela Grigore, din Iasi, dr. Popa Lavidia, dr Mihaela Popa, din iasi


Draga mea,
Sper ca intre timp sa te fi vindecat. Pot sa confirm si eu cele spuse de tine. Dr. Sargu Doina din Bacau este un medic care nu are ce cauta in sistemul medical. Strategia ei este de a mulge de bani pacientii iar diagnosticarea si tratarea pacientului sunt ultimele lucruri la care se gandeste. Singurul lucru care conteaza pentru ea este cum sa faca BANI. Sa te cheme oricat de des la cabinet la ea unde o consultatie costa acum 350 lei, sa te trimita la sotul ei pentru tratamente "complementare", sa-ti dea tratamente de care nu ai nevoie doar pentru a parea ca face ceva pentru sanatatea ta, sa nu-ti explice ce problema ai, sa te ia cu vrajeala pentru ca sa nu pui prea multe intrebari. Eu am fost ulterior la un profesor doctor din Iasi care a demontat imediat diagnosticul pus de ea si a recunoscut imediat despre ce "doctor" este dupa tratament si orasul din care vin. Probabil ca nici nu am fost singurul pacient in aceasta situatie.
Sfatul meu pentru toata lumea este sa evitati aceasta individa! Pentru binele vostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cr3@t@ spune:

buna fetelor , sunt din pitesti si a-si dori sa imi spuneti si mie la ce medic pt un chiuretaj ma sfatuiti sa ma duc, vreau sa fie un medic bun, si cam ce preturi, bineinteles cu anestezie astept parerile voastre, urgent, nu pot tine copilul pt ca nu imi permit, am acasa odorasul meu si stiu cate sacrificii fac pt el pt 2 momentan nu pot, ...apelez la voi pt ca nu am nascut aici ci la bucuresti, va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cr3@t@

buna fetelor , sunt din pitesti si a-si dori sa imi spuneti si mie la ce medic pt un chiuretaj ma sfatuiti sa ma duc, vreau sa fie un medic bun, si cam ce preturi, bineinteles cu anestezie astept parerile voastre, urgent, nu pot tine copilul pt ca nu imi permit, am acasa odorasul meu si stiu cate sacrificii fac pt el pt 2 momentan nu pot, ...apelez la voi pt ca nu am nascut aici ci la bucuresti, va multumesc

mamica de ingeras SEBASTIAN
sufletelu' lu' mamica,lu' taticu,lu' bunica


Daca ai mai putin de 7 saptamani sau 7 iti recomand avortul medicamentos. Pt. acesta ai neoie doar de medicamente si de supravegherea unui medic.
Daca ai mai mult...mai intereseaza-te.


**Fur is for petting***
http://accesoriisihaine.blogspot.com
http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts
http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts#!/profile.php?id=100001793812916

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cr3@t@ spune:

xio ti-am trimis mesaj pe privat .....si mai astept si alte mesaje...va pup craciun fericit


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

Cr3@t@ mai gandeste-te!
Nu renunta la bebe...tew rog din suflet.Ce vina are el?
Cum te mai poti uita in ochii fratiorului sau?Gandeste-te ca o sa reusesti cumva sa ii cresti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

La multi ani!

Vin cu o intrebare la care am nevoie de un raspuns urgent:

Stie cineva ceva despre Dr. Florin Popescu de la Filantropia? Peste 2 zile sunt programata la amniocenteza la el si nu gasesc nici o info despre el. Mi-e teama de lipsa de experienta, este foarte tanar.

Multumesc!

Deea 17+ cu piticut dulce-dragut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

adaug si eu si recomand
dr. Munteanu Sorin - Petrosani, jud. Hunedoara
dr. Tamas tot Petrosani, jud. Hunedoara - din pacate dansa nu practica in spital..deci doar pentru urmarirea sarcinii

CODRIN *15.02.2005 si DIANA *10.11.2009


Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mult decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant. Mario Puzo

Mergi la inceput