Liste de medici ginecologi/obstetricieni (7)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns criss_85 spune:

cori_mic, si eu am ajuns la dr dincaref luiza de la medlife si nici pe mine nu m-a multumit.am ajuns la ea in sapt 5 de sarcina.eu aveam mari probleme,sangeram, am un uter bicorn predispus la contractii...in fine,cert este ca eu sangeram si de 3 ori pe saptamana,iar eu o sunam sa-i spun probl si sa ma primeasca la consult,iar ea ma trimitea la municipal(unde activeaza),dar nu prea era de gasit nici pe acolo.pot spune ca m-au vazut toti medicii din municipal,numai ea nu atunci cand aveam nevoie de ea,iar la medlife nu ma primea in regim de urgenta.
eu am auzit de dr mirela pop din medlife ca este f buna,lucreaza si la municipal,iar o alta dr ff buna pe care am intalnit-o si la medlife si in municipal este dr Bohaltea.
eu nu am mai mers la medlife,avand o sarcina cu probleme,pt ca aveam risc de nastere prematura si nu ma puteau primi.nu sunt dotati in ceea ce priveste bebeii nascuti prematuri.
am ales o doctorita de la spitalul CF2, DR DELIA MARINCA, o profesionista.
Din pacate sarcina am pierdut-o,dar nu-mi pierd speranta...
am gasit medicul pe care il cautam de mult,disponibil la orice ora din zi si din noapte, profesionist,imi inspira incredere...
pe mine m-a dezamagit medlife-ul cu toate conditiile lui.sunt medici mult mai buni la CF2,iar conditiile sunt aceleasi(ma refer la confort).arata super bine maternitatea si sectia de ginecologie.sunt nou-noute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss_85 spune:

Divaaa, mergi cu incredere la CF2, sunt niste medici exceptionali acolo.Exista o colaborare f stransa intre ei.Recomand cu toata increderea pe dr DELIA MARINCA(sunt pacienta ei si pe ea o stiu cel mai bine).Am ajuns intr-o seara cu contractii la spital, dr mea nu era,iar de garda era dr Gherasie.Nu ai fi zis ca sunt pacienta altui medic,s-a comportat ca si cum as fi fost pacienta lui, aceeasi atentie mi-a acordat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MICKYN spune:

Am nascut acum 2 ani cu Dr Nayel.Un om de milioane.Intreg personalul de acolo este de exceptie, iar conditiile forte bune. Recomand acest spital.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babypusycatt spune:

Hristos a inviat! imi puteti spune ceva de d-na dr.Nestianu de la filantropia.

+37

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

Doresc sa-l mentionez pe medicul care mi-a supravegheat sarcina si nasterea

CELUS TAPAN

mi-e greu sa spun doar cateva cuvinte despre el dar o sa incerc...
isi trateaza pacientele cu PROFESIONALISM, MUUUUULTA INTELEGERE SI RABDARE SI O DOZA INCREDIBILA DE OMENIE.

FELICITARI DOMNULE DOCTOR!
Se vede ca are cu adevarat vocatie pentru meseria pe care si-a ales-o!

Ar fi nedrept sa nu recunosc ca sunt o pacienta extrem de dificila si anxioasa. Cu toate astea, atat in timpul sarcinii cat si la nastere s-a comportat exemplar.
Inca o data, MULTE MULTUMIRI !

Raluca, mamica de Lena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

Am uitat sa spun ca este medic colaborator la spitalul Giulesti.

Raluca, mamica de Lena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami2003 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Divaaa

As dori sa ma elucidati putin in ceea ce priveste maniera foarte greoaie de a gasi post-urile persoanelor care au facut recomandari pt diferiti medici. De exemplu pt dr. Gherasie de la Sp Clinic CF2. nu am reusit sa gasesc decat pagina lui Kitty, in rest, paginile specificate in dreptul celorlalti useri....nu corespund.

Multumesc

Dana


Iti recomand dr Gherasie Cristian de la Sp CF 2. Eu am nascut acum 6 ani cu dansul natural si a fost f bine. Te ajuta f mult. Anul trecut am nascut prin cezariana. Tocmai se daduse in functiune noua maternitate si sunt conditii ca la sp particulare: pat f confortabil, curat, baie cu dus, chiuveta in camera. Mamele cu cezariana stau cate 2, iar celelalte cate 3. Mancarea am refuzat-o. In afara de ziua cu operatia am facut dus in fiecare zi. Mi-au facut calmante fara sa solicit, desi nu ma durea prea tare. Dr. nu m-a lasat sa nasc normal desi eu asa as fi vrut si s-a dovedit ca a avut dreptate si as fi pus in pericol viata copilului. Au acolo si ecograf, dar te cheama la o clinica particulara pt morfologia fatului. Niciodata nu i-am dat bani inainte si nici cand i-am dat nu s-a uitat niciodata cat i-am dat. Marele dezavantaj este ca la spital e f aglomerat si stai cu orele, iar la clinica particulara faci programare cu 2-3 sapt inainte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Imi poate da si mie cineva informatii despre dr. Sendroiu Radu????




Ramona 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teresa spune:

Stie cineva ceva despre dr. Radu I. Draganescu de la Municipal? Sunt in 14 saptamani si am ajuns azi intamplator la dumnealui ca deja intrasem in criza ca nu am facut nici un control ginecologic, nu avem dr. asa ca m-am dus la intamplare. Nu am gasit nimic despre el pe desprecopii. Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marknetx spune:

viitoare mamici si aspirante(si oricine cauta un medic ginecolog bun)incercati pe tot posibil sa-l evitati pe DR.COSTEL VISAN DE LA SPITALUL CARITAS!!!EU AM FACUT O INTRERUPERE DE SARCINA LA EL (FORTATA DE PARINTI)SI DE ATUNCI NU AM MAI PUTUT SA RAMAN INSARCINATA!ATAT TREBUIA SA FAC IAR ASTA MA COSTA 100RON LA EL SI EU AM PLATIT 500RON CA ATAT MI S-A CERUT...ACUM EU M-AM SIMTIT OBLIGATA SA VA IMPARTASESC CE AM PATIT EU.RAMANE LA APRECIEREA VOASTRA CE VETI FACE PE VIITOR .MERCI MULT PTR TIMPUL ACORDAT SI

Mergi la inceput