Liste de medici ginecologi/obstetricieni (7)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns true_moon spune:

Buna...din pacate doresc pe aceasta cale sa va informez dragele mele, despre dna dr. Doina Sargu, din Bacau, de la Clinica Medical Service. Nu o pot numi medic ginecolog, dupa cele facute mie si poate si altor persoane. Am fot la ea fiind disperata dupa un medic bun, tocmai din Iasi. Am lasat la Medical Service in 2008 nu mai putin de 100
mil, bani luati prin credit bancar pentru a-mi vindeca o rana pe col, de grad 3, destul de profunda. Tot ce a facut Sargu a fost sa imi faca interventie fara sa vada ca de fapt aveam infectie cu Streptococ, si m-a cauterizat degeaba, macar de s-ar fi inchis rana, dar la ora actuala este la fel ca inainte de a merge la ea. MI-a luat bani atat la cabinetul ei cat si la al iubitului ei, unde trimite toate pacientele sa facalaserterapie...hotie pe fata. La toate pacientele aplica acelasi tratament...Acum in 2009, rana mea este la fel, nu s-a inchis, sangereaza , si am de platit timp de 10 ani
rate pentru incompenteta dr. Sargu Doina. Merg in prezent la un medic in Iasi, unde am pus toate sperantele sa imi inchida rana sisa repare de a stricat dr Doina Sargu. Va rog nu cheltuiti banii la Medical Service, din Bacau. Intentionez sa o vizitez pe dr Doina Sargu sa ii solicit banii inapoi, deoarece nu mi s-a vindecat rana si sa o acuz de malpraxis.Pe lista medicilor ginecolgi incompetenti, pe la care am fost si mi-au aplicat timp de 4 ani tratamente gresite pentru rana mea pe col,care nu au reusit sa vindece aceasta rana si
care mi-au inrautatit starea adaug: dr MIhaela Grigore, din Iasi, dr. Popa Lavidia, dr Mihaela Popa, din iasi, dr Popa MIhaela din Iasi.

tratamente gresite pentru rana mea pe col,care nu au reusit sa vindece aceasta rana si

care mi-au inrautatit starea adaug: dr MIhaela Grigore, din Iasi, dr. Popa Lavidia, dr Mihaela Popa, din iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique73 spune:

Buna,
Despre dr.Mateescu Razvan de la Elias puteti sa imi dati niste informatii. Am 36 ani, un copil de 10 ani si ma gandesc sa ii fac un fratior (sau surioara). Imi este putin teama, ma gandesc ca este cam tarziu dar cu voia lui Dumnezeu poate reusesc. Poate ma ajutati cu niste relatii despre dr.Mateescu (unde are cabinetul particular, tarife,etc). Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Buna!

Am mai scris despre doctorul meu - Prof. Dr. Valerica Horhoianu dupa ce am nascut prima fetita, laudandu-l.
Revin pentru a va spune ca acest Doctor minunat mi-a salvat viata la cea de-a doua nastere. Mi-a urmarit sarcina cu deosebita atentie, mi-a facut o cezariana ca la carte, s-a purtat extraordinar de frumos cu mine tot timpul (dupa externare de exemplu m-a pus sa il sun zilnic sa ii spun cum ma simt) dar, mai presus de toate a stiut sa ma opereze inainte sa fac ruptura uterina, salvandu-ma pe mine si pe fetita mea, care s-a nascut astfel mai devreme, micuta, dar sanatoasa.


Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisilvia spune:

Am avut incredere deplina in dr. Ion Ionut caruia nu stiu cum i-as putea multumi pentru faptul ca acum pot zambi din nou.A stiut intotdeauna cum sa ma linisteasca, sa-mi inteleaga temerile si sa glumeasca pentru a le indeparta.Stiu ca l-am innebunit cu spaimele ca voi naste din nou prematur si se va intampla a doua nenorocire, dar tocmai pentru ca m-a suportat cu stoicism noua luni ii sunt recunoscatoare ( mi-a declarat, in gluma , faptul ca jumatate din firele de par albe de pana atunci eu i le-am scos ) si pentru ca m-a ajutat sa aduc pe lume un copil perfect sanatos care ne umple viata. Am inteles ceva si anume ca nimic nu este intamplator- referitor la oamenii pe care ii intalnim in aceasta viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 777A spune:

pentru cine nu se uita la bani, am si eu o sugestie. Dr Elena Voiculescu - Clinica Elite, Dorobanti. Super doctor, super femeie. vei avea senzatia ca vorbesti cu o prietena , este o femeie foarte deschisa si foarte calda. Eu una eram atat de stresata cand mergeam la alti doctori ca trebuia sa il rog pe sotul meu sa isi noteze si sa imi spuna acasa despre ce era vorba. Nu eram interactiva. Cu ea, a fost altfel. Are foarte multa rabdare si iti inspira incredere.Cu ea am reusit la varsta de 32 ani sa am primul meu copil. O sarcina cu foarte multe probleme dar atent monitorizata - totul a fost OK.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_mami spune:

din iasi maternitatea cuza voda dr carmina sachss si dr slatineanu sebastian f de treaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

pentu actualizarea listutei:

dr. Pelinescu Onciul nu mai este la Filantropia. il puteti gasi la Medlife.

este un medic si un ecografist extraordinar. cu ajutorul dansului am adus pe lume o fetita minunata

-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=15" target="_blank">Sofia - Clipe de viata ( ma1 & ma2 )


Mami Marina - Gospodina

Marina & ANA SOFIA 05.08.08

Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikyl21 spune:

buna ziua.. as dori si eu niste informatii cu privire la d-na doctor Gilorteanu ( spital Caritas).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi2008 spune:

buna ziua la toata lumea. numele meu este simona si sunt din piatra neamt
imi pare rau pt ce a patit true_moon, dar as vrea sa se inteleaga ca nu trebuie sa generalizam situatia si sa stigmatizam un om din prima. sunt sigura ca dr. sargu de le Medical Service Bacau, nu este nici primul nici ultimul medic care are si esecuri in cariera sa. eu personalam reusit sa raman insarcinata datorita dr. sargu. mentionez ca am 33 de ani si ca nu am ramas insarcinata niciodata pana acum. cand am vazut ca nu reusesc sa raman am intrat in panica si cineva mi-a recomandat-o pe dr. sargu. am fost la ea, mi-a facut analizelesi controlul necesar, punandu-mi diagnosticul de ovare polichistice. de la bun inceput mi-a spus ca nu este adepta taietutii si mi-a dat un tratament pt chisturile de pe ovare. dupa tratam,ent am ramas insarcinata si acum am 6,5 luni de sarcina. sunt fericita purtatoare a unui baietel pe care abia astept sa-l aduc pe lume sa vad cum arata.
nu vreau sa fiu inteleasa gresit, in sensul ca nu ii fac reclama doctoritei. vreau doar sa se stie ca nu toata lumea e nemultumita de ea si ca are foarte multe reusite pe linia fertilitatii.
inca odata va spun ca imi pare sincer rau pt true_moon si sper ca, in viitorul cat mai apropiat, sa fie o mamica fericita sisa aiba parte de noroc , sanatate si tot ce e mai bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutza23 spune:

simona multumesc mult pentru ca ai scris.
am inceput si eu sa merg de f putin timp la acest medic, fiind si eu tot din piatra neamt si imi da mult curaj faptul ca tu ai reusit sa ramai insarcinata cu ajutorul doamnei doctor.
acum parerea fiecaruia este subiectiva, de asta e bine sa aflam cat mai multe pareri.
felicitari pt bebe, sarcina usoara in continuare si asteptam sa ne mai scrii.
multumesc inca o data

Mergi la inceput