Liste de medici ginecologi/obstetricieni (7)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

La Cluj va rog sa o treceti pe d-na dr ROTAR Daniela...Super OM , SUPER MEDIC...MULTUMESC!

mamica a 2 prematuri ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

O intrebare :stie cineva ,ceva despre doctorita Carciu Angelica din Arad?Mi-a fost recomandata si-mi amintesc ca in liceu am fost o data la ea si dupa un simplu control mi-a spus ca voi ramane insarcinata doar cu tratament si se pare ca s-au adeverit spusele ei.As vrea totusi niste detalii daca o cunpoasteti cumva?De cand am fost eu la dansa au trecut vreo 12-13 ani.Vreau sa schimb medicul actual.


poate luna asta da!

un moment de iubire
La plimbare si altele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Ce stiu eu este ca a fost singura care s-a implicat in mentinerea pe linia de plutire a unui bebelus nascut in urma unei cazaturi a mamei la 26 de saptamani,acest copil are acum 7 ani si e sanatos tun.Deja i-as da o bila alba,sa vad ce-mi va spune si mie,si va anunt.


poate luna asta da!

un moment de iubire
La plimbare si altele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sasha.p spune:

Dr. Luminita Dima - Polizu, Euroclinic, Sanador. Merg pe mana ei cu ochii inchisi !

Anca si Sasha

Nazdravani de Aug-Sept. 2003
"Iubiti-va parintii, caci viata fara ei este inspaimantatoare si absurda".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeacati spune:

salutare,fetelor!
ma ajuta si pe mine cineva sa gasesc lista cu comentariile despre ginecolog. mihaela popescu? nu o pot gasi.
am nevoie de un link va rog!

andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TAVI072007 spune:

EU AM NASCUT PRIN CEZARIANA CU DR AYED KAMAL DIN CRAIOVA SPITALUL NR 1 ACUM 9 LUNI.ESTE UN DOCTOR EXCELENT.UN ADEVARAT PROFESIONIST.AM AVUT O SARCINA CU RIST CRESCUT DAR CU AJUTORUL ACESTUI MEDIC AM REUSIT SA AM O BEBELINA SANATOASA.IL RECOMAND CU PLACERE.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

quote:
citat din mesajul lui andreeacati

salutare,fetelor!
ma ajuta si pe mine cineva sa gasesc lista cu comentariile despre ginecolog. mihaela popescu? nu o pot gasi.
am nevoie de un link va rog!

andreea



Popescu Mihaela/ Anda24(IV-1), spic_de_grau?(IV-2), anca2207*(IV-2):
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=33818 -
"Alina Balan
Trimis la: - 26/10/2004 : 09:14:32
--------------------------------------------------------------------------------


Stie cineva ceva despre dr. Mihaela Popescu de la Medicover? Ma duc la ea de vreo 4 ani si sint foarte multumita, dar pentru nastere as vrea sa stiu mai multe amanunte. Lucreaza si la Giulesti, dar nu am vazut-o pe lista intocmita de voi. "

"Anda24
Trimis la: - 28/10/2004 : 16:28:31
--------------------------------------------------------------------------------

Draga Alina,
Si eu merg la Dr. Mihela Popescu de la Medicover.
Ca dr. de gineco mi se pare super. Ca persoana imi inspira incredere.
Si pe mine ma intereseaza daca stie cineva despre ea in calitate de dr. de ostretica.
Nu stiam ca lucreaza la Giulesti. De fiecare data cand merg la ea uit sa o intreb unde profeseaza."

"spic de grau

Trimis la: - 06/12/2004 : 15:21:30
--------------------------------------------------------------------------------
Alina - iti spun ce am auzit de la o prietena: ea a avut-o ca medic care i-a supravegheat sarcina (mergea la Medicover). Pe toata perioada sarcinii i s-a parut super ok! cand a fost sa nasca, durerile au apucat-o dimineata devreme. Doctorita nu era la spital. A sunat-o si i-a spus ca vine. Doctorii ceilalti o asteptau sa vina, nimeni nu se baga sa intervina. La un moment dat a sunat medicul de garda si a intrebat daca mai vine, ptr ca prietena mea neceista cezariana. La care dr Popescu i-a spus ca nu mai vine, ptr ca ea la cezariana nu se baga . Asta e tot ce stiu. ca nu vroia sa se bage la cezariana amicei mele, ca o fi considerat ca ajunge prea tarziu (desi trecuse de pranz in momentul in care medicul de garda a sunat-o), asta nu mai stiu... "

"anca2207
Trimis la: - 08/12/2004 : 07:52:32
--------------------------------------------------------------------------------

Alina,
Din pacate trebuie sa-ti confirm si eu ceea ce ti-a spus deja Spic de Griu. Si eu mi-am urmarit sarcina la Medicover, la dna. dr. Mihaela Popescu (in 2001) si am fost foarte multumita.
M-am ingrijorat atunci cind mi s-a evidentiat la ecografie "placenta praevia" si dna. dr. mi-a spus ca dupa parerea ei nu e cazul de cezariana, ca n-are rost sa o planificam ci sa asteptam sa inceapa travaliul si doar "daca nu se poarte si nu se poate".
Dupa afirmatia asta, care contrazicea toate informatiile pe care le aveam eu (atunci cind este confirmat diganosticul de "placenta praevia") , am inceput sa ma informez la Giulesti si din nefericire feed-back-ul a fost negativ. Ce mi s-a spus este ca dna. doctor "nu se baga" la cezariene si nu te asista la nastere decit daca se intimpla sa fie in tura la momentul respectiv, altfel nici o sansa.....
De atunci, fiind in continuare pacienta Medicover mi s-au confirmat de mai multe ori aceste informatii.
Sa nu ma intelegi gresit, ca ginecolog pentru urmarirea sarcinii este foarte buna insa parerea mea este ca ar trebui sa te orientezi catre un alt medic care sa te asiste la nastere.
Eu am nascut la Pantelimon cu dr. Bogdan Davitoiu (apropo, chiar a fost necesara cezariana!) si am fost foarte bine ingirjita iar doctorul este excelent!
Alegerea este insa a ta, bine e sa pui cap la cap informatiile si sa iei decizia pe care o consideri cea mai potrivita pentru tine si bebele tau.
Anca "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinabulina spune:

recomand si eu cu caldura pe dna dr. Iordache Mihaela de la clinica Ginemed/Spitalul Judetean Bacau. de cativa ani sunt pacienta dumneaei, iar in mai am nascut o fetita perfecta. mie imi place si ca medic si ca om si o recomand cu caldura.

georgiana, mami de gogoasa balerina teodora maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras70 spune:

In Ploiesti,pentru tratament inflamatii pelvine si anexita,foarte foarte buna dr.Schwarz.Decit antibioticele luate aiurea de la alti medici,macar laserul de la dinsa este FOARTE BUN.Pe mine m-a salvat,altfel luam la antibiotice si antiinflamatoare cu nemiluita,ficatul nu mai suporta,dar laserul de la dinsa este foarte eficient.Cu vreo 30 sedinte am scapat de probleme si de mers pe la alti doctori,platit consultatii si pe degeaba.Om de treaba mi s-a parut si Topolog.Iar de Luchian FUGITI.Vorbeste groaznic cu pacientele si i-a intrat in cap ca e directoare.Am inteles ca pe Praga ar mai fi o doctorita tinara,noua,buna.Nu Munteanu,evident.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_prea spune:

Pentru ca nu stiu daca cititi si la subiectul "Campanie pt sensibilizarea autoritatilor", redau si aici link-ul catre petitia creata de noi - Sustinere pentru reglementarea legala a reproducerii umane asistate medical si introducerea procedurilor inseminare artificiala si fertilizare in vitro in programele nationale de sanatate.
Fac un apel la voi sa semnati petitia si sa inaintati link-ul catre ea mai departe in lista voastra de mess, pe mail, etc.
Acesta este link-ul: http://www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html Va rugam semnati, semnatura vostra conteaza enorm pentru noi. Va multumim.


Mergi la inceput