Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Scoli, gradinite, crese, bone...

scoala generala nr. 11 Bucuresti

Subiect nou  Raspunde  Versiune imprimanta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

terry
terry
membru junior

Donator desprecopii.com

Romania
Bucuresti

586 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 03/05/2007 :  16:40:26 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite terry un Mesaj Privat  Reply with Quote

scoala generala nr. 11 Bucuresti

Am auzit ca este o scoala buna, cu renume, dar m-ar ajuta si cateva informatii din interior.
Imi poate povesti cineva cum este acolo?

Va multumesc
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

Editat de - terry on 03/05/2007 16:52:28
liliana csaki
liliana csaki

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.com
 Romania, bucurestiBUCURESTI
2177 Mesaje
6 Prieten(i)
Trimis la: - 04/05/2007 :  23:49:45 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui liliana csaki  Trimite mesaj yahoo luililiana csaki Adauga semn de carte la raspuns Trimite liliana csaki un Mesaj Privat  Reply with Quote
Fiica-mea e acolo, in clasa I. Nu stiu ce anume te intereseaza mai exact, poate-mi spui mai mult.
Am inteles de la d-na ca nivelul clasei e ridicat si prin urmare se lucreaza mult, au uniforme(cei mici), paza, deocamdata la capitolul disciplina n-avem plangeri, oricum sunt prea mici, d-na zice ca sunt neastamparati dar asa sunt toti copiii. Dupa ce vad dimineata si la pranz pe-acolo sunt si multi copii din familii potente material, figuri cunoscute, asta inseamna ca si pretentiile lor sunt mai mari(ceea ce nu insemna neaparat un punct in plus)-fiica-mea de exemplu a avut o perioada cand tot cerea telefon, ca are cutare si cutare(lucru cu care eu nu sunt deloc de acord la varsta lor), n-a fost simplu dar am lamurit-o ca mai are multe altele de facut inainte de a-si agata un telefon de gat.
Noi veneam de la o gradi privata si eram usor ingrijorata de cum va decurge totul, avand in vedere si toate povestile care circula referitor la sistemul de stat. Ei, cel putin pana acum eu ma declar multumita, d-na mi se pare extrem de calda si apropiata copiilor, are mereu timp pt. cateva vorbe cu parintii daca acestia se intereseaza de evolutia copilului, n-am avut nici un moment impresia ca as avea si alte "obligatii", mai mult, nici Laura nu mi-a spus ca d-na ar favoriza pe unul sau altul din clasa. O sa mai vedem ce-o sa mai fie. Poate am fost noi mai norocoase sau poate chiar se schimba ceva in sistem.
Eu sunt multumita de alegerea facuta, pt. noi singurul neajuns e ca pierdem in fiecare zi o gramada de timp cu drumul dar a fost alegerea noastra.
mult succes daca va hotarati pt. aceasta scoala,

Si referitor la faptul ca e pe lista scolilor periculoase, eu n-am auzit inca sa fi fost nici un fel de incident, sper nici sa nu fie, paza e asigurata de o firma de paza si mereu vad prin preajma cate-o masina de politie.

Pozele noastre
Poze noi
poze nou-noute

Editat de - liliana csaki on 04/05/2007 23:52:58
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
terry
terry
membru junior

Donator desprecopii.com
 Romania, Bucuresti
586 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 05/05/2007 :  17:51:37 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite terry un Mesaj Privat  Reply with Quote
Multumesc pentru raspuns.
Majoritatea copiilor de la gradinita Dariei se duc acolo.
Ai punctat foarte bine ceea ce ma interesa cel mai tare. Sa nu fie favorizati copiii in functie de cadouri.Nu suport aceste atentii. Vreau ca Daria sa aibe parte de un mediu in care sa se dezvolte, sa aibe parte de un nivel ridicat in clasa pentru o buna dezvoltare.
In zona noastra nu avem foarte multe optiuni si problema drumului ne roade si pe noi, venind din zona Unirii (in apropiere).
Ai idee cum sunt celelalte invatatoare?
Ai auzit ceva de cele care vor fi anul viitor (2008)?
Incepand cu luna noiembrie-decembrie anul acesta se fac inscrieri deja pentru 2008, asa ca trebuie sa decid ce scoala va urma.
Care au fost criteriile tale de alegere a scolii?

multumesc,
Terry
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
liliana csaki
liliana csaki

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.com
2177 Mesaje
6 Prieten(i)
Trimis la: - 05/05/2007 :  20:32:39 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui liliana csaki  Trimite mesaj yahoo luililiana csaki Adauga semn de carte la raspuns Trimite liliana csaki un Mesaj Privat  Reply with Quote
Din ce stiu, sunt invatatoare bune la ciclul primar, poate ca unele sunt mai ridicate in slavi decat altele dar noua ne-a fost recomandata ca fiind o scoala f. buna, asta de catre cineva din sistem. O colega de-a Laurei are sora in clasa a III-a si am inteles ca e tot o invatatoare f buna, nu stiu cum o cheama dar daca vrei pot s-o intreb pe mamica ei. Ne mai fusese recomandata 19 dar pt. ca aici mergeau mai multi colegi de-ai Laurei am ales-o pe asta, desi noi stam in 13 sept.

Pozele noastre
Poze noi
poze nou-noute
terry
terry
membru junior

Donator desprecopii.com
 Romania, Bucuresti
586 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 05/05/2007 :  21:12:08 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite terry un Mesaj Privat  Reply with Quote
Da, m-ar ajuta un nume de educatoare de acolo (pe PM daca nu vrei sa il faci public).
Eu am terminat MF1 (acum Tudor Vianu) si am avut colegi de la aceasta scoala si care erau f. bine pregatiti.
Si colegii Dariei de la gradi, cei care opteaza pt. aceasta scoala sunt inscrisi toti in aceeasi clasa. Ii va fi mai usoara acomodarea, zic eu.
Cred ca o sa ne indreptam spre aceasta scoala pana la urma.
Banuiesc ca se poate comunica si la telefon cu educatoarea.
Daria deja face la grupa mare f. multe (cam ce faceam noi in cl. I-II) si pentru asta imi doresc sa continue la acelasi nivel.
Vad deja la grupa pregatitoare de la gradi ca se fac vizite la scoala, sa discute parintii cu directoarea si educatoarea, copiii au mers saptamana trecuta in vizita la scoala sa vada cum e. Mi se pare o metoda buna, pentru a vedea ce ii asteapta.
lvalutanu
lvalutanu
nou venit

Romania, Bucuresti
2 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 27/11/2009 :  12:26:23 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Am citit cu interes informatiile dsp Sc. Nr. 11 din Buc si as fi si eu interesata sa-mi duc acolo copilul, peste 2 ani. Am inceput deja sa ma interesez ca m-au speriat unii cum ca ar fi deja f tarziu...Daca staim il inscriam de cand s-a nascut!
Ce invatatoare bune cunoasteti? Sunteti multumite de mediu, securitate, nivel?
Va multumesc anticipat pt sfaturi
Luciana
ligeea
ligeea
membru matur

1521 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 29/11/2009 :  19:01:39 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiligeea Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Noi locuim chia in zona asa ca e prima optiune. Stiti cumva o educatoare buna , pe care sa mi-o recomandati pentru anul viitor ?
va multumesc

ligeea
  Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
 Subiect nou  Raspunde la subiect
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com