test de sange pt paraziti intestinali

test de sange pt paraziti intestinali | Autor: ayla

Link direct la acest mesaj

Stie cineva daca exista si o analiza de sange care depisteaza existenta parazitilor intestinali la copii, si cum se numeste aceasta?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

pentru giardia exista testul numit antigen giardia si hemoleucograma cu formula leucocitara pt depistarea eozinofilelor.

mami de miruna(27.01.1996) si vlad (20.07.2005)

www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Imi cer scuze ca intervin peste subiectul tau dar si pe mine ma intereseaza un test de sange pt parazitii intestinali (nu neaparat giardia). Baietelul meu face alergie la ceva si nu reusesc sa descopar cauza asa ca dr de familie a spus ca poate face bubitele si pt ca are viermisori si mi-a prescris Zentel.......bineinteles ca nu am de gand sa-i dau asa ceva doar in ideea ca "poate avea viermi si de aia ii ies bubitele"!
Am inteles ca la copro nu ies mereu parazitii asa ca i-as face si eu ceva test de sange (chiar daca dr de familie nu mi-a recomandat).

Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)

www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2


"E important sa ai in viata un scop precis
Scopul meu este sa fac... shopping la Paris"




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayla spune:

Antigen giardia i-am facut, dar din fecale, iar o asistenta de la Budimex mi-a spus sa nu mai arunc banii de pomana ca nu iese decat daca copilul e plin de giardia, ce-o insemna asta pt ea nu stiu, plin sau mai putin plin, daca are, atunci trebuie sa iasa la analiza.
Exista analiza asta si din sange?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinusha06 spune:

Eu i-am facut zilele trecute niste analize fetitei mele a fost racita si in spital i-au laut coprocultura ocazie cu care am intrebat daca se face si coproparazitologic la care imi raspunde ,,nu se face pt giardia la un copil asa mic -11 luni decat pt cei mai mari de 5-6 ani ,este adevarat? a mea nu prea mananca si ma tot gandesc la ce as mai putea investiga ,stiti cand si unde se poate face?

oprescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela2001 spune:

uite ce-am gasit aici:

http://www.desprecopii.com/newsitem.asp?id=483






Mergi la inceput