Oligospermie(27)- putini da'(ne)buni!

Oligospermie(27)- putini da'(ne)buni! | Autor: Liana30

Link direct la acest mesaj



Lista oligospermistilor dedicati, invingatori,
combatanti, plini de speranta

Nr.1 Titelu o familie fericita!!!3 baieti si'o strengarita -Bogdanel- 07.04.06 s'a nascut superbebicul prin cezariana.
-Dragos s-a nascut luni 20.08.07. un fomist paros ,un adevarat dac.

asteryaro-una dintre dovezile ca SE POATE si cu... putini

Tia ...cu Alexandru ...cel cu plete dupa care moare tasu

AYSHA

monica70.. o mamica fericita cu Diana si numai cu 1,2 mil la purtator.

flavia ramonaBogdan (05.09.2006, ora 12, 3600 gr, 51 cm)



princess.. in lupta cu Oligospermia a iesit invingatoare..cu 5 mil..

beatrix

Nicole... cu 1 mil

inas a reusit cu 200.000 deci inca o data SE POATE
anastasia13 care acum isi plimba bebica prin parc.
Sherita
irlandeza
housepocket480


...Visele completeaza ceea ce nu indraznim sa facem, dar totusi perseverenta ne ajuta sa indraznim. Eu chiar am incredere in VOI ca veti reusi in tot ceea ce va propuneti!


Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Nasica

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

indrazniti chiar daca mi s'a intamplat ceea ce s'a intamplat sper din tot sufletul sa va port noroc..
greuleee se pare ca raza am pierdut'o sper din suflet sa o gasesti tu..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"15

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Buna, dragele mele!!!
Eu sunt un pic trista, ca iar am mai pierdut o luna, de tratament pentru sotul meu. Abia aseara am citit ca pentru barbati este buna MULTI MACA, si MACA simpla este pentru femei.
VAd ca Titelu' nu mai intra pe aici, as fi vrut sa-mi rapsunda si mie la intrebarea>>>>daca a reusit sa aiba un bebe cu putini, sau a facut tratament in urma caruia i s-a imbunatatit numarul si calitatea gigeilor?????
O sa mai caut poate gasesc discutiile mai vechi., adica de cand erau problemele.
VA pup pe toate si va doresc cat mai repede un bebe!!!!

http://tt.lilypie.com/1WGYp3.png
IRINA, aspiranta optimista din noiembrie 2006


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_72 spune:

Bitza037 sa stii ca si eu ii dau sotului meu tot MACA de la Innovatics.Nu cred in chestia asta cu MACA pentru femei si MULTI MACA pentru barbati ....cred ca cine a spus chestia asta nu a citit suficient prospectul.....citeste ce scrie la MACA ....Pe langa MACA sotul meu mai ia si Tribulus Terrestris si Zinc si alte alea....chiar mi se pare o prostie.......
Haideti sa ne lamurim.....

Ella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

ella, diferenta dintre Maca si Multimaca este foarte mare. iata si de ce:
maca, contine doar maca radacina 500 mg pe cand multimaca...

Informatii nutritive pe o portie(=2 tablete) de multimaca:
Maca radacina=500 mg,
Tribulul terrestris,fruct=200 mg
Muira puama, radacina=200 mg
Catuaba,scoarta=200 mg
L-arginina=150 mg
Serenoa repens,fruct=150 mg
Pygeum africanum,scoarta=50 mg
Co-enzima Q10=10 mg
extract soia=10 mg

la incepul fiecarui capitol de la Azoospermie, (parca), gasesti informatii despre fiecare in parte sau poti citi in engleza www.raysahelian.com/" target="_blank">AICI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica11 spune:

buna fetele
si eu sunt o aspiranta la titlul de mamica..speram in curand sa ne ajute Dzeu cu un bebe...sotul e cu 1,4 mil de gigei la purtator..momentan ia un tratament naturist de 2 luni si asteptam asteptam....

pupici fetelor
monica

bebe, te asteptam
http://tt.lilypie.com/Picgp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Ella: subscriu la ce a scris Noella. Diferenta se vede clar daca citetsi prospectul de la Multi Maca,pus pe prima pagina la sub."Azoospermie". De altfel,noua , chiar dr.Soare ne-a recomandat aceasta maca de la FLP,subliniind ca e foarte buna.

Liana: multumim pentru noul capitol. Inainteeeee!!!! Nu-i asa,olteanco?

Monica: mult succes si bebelul sa apara cat mai repede!

Bitza: Titelu a reusit sa-si imbunatateasca nr.gigeilor( a ajuns pe la 14 milioane/ml) la un interval cam de 8 luni de la operatia de varicocel,timp in care a luat tratament naturist( imi amintesc doar de pulbere de branca ursului si panaxginseng fiole) plus injectii cu pregnyl.Dar daca citesti la capitolele anterioare postarile lui te vei lamuri.

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

asa e nusy...iti tin pumnii..sper ca ti'a zis zuza
dac nu apreti incep iar sa urlu ca nebuna

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by bitza037

Buna, dragele mele!!!
Eu sunt un pic trista, ca iar am mai pierdut o luna, de tratament pentru sotul meu. Abia aseara am citit ca pentru barbati este buna MULTI MACA, si MACA simpla este pentru femei.
VAd ca Titelu' nu mai intra pe aici, as fi vrut sa-mi rapsunda si mie la intrebarea>>>>daca a reusit sa aiba un bebe cu putini, sau a facut tratament in urma caruia i s-a imbunatatit numarul si calitatea gigeilor?????
O sa mai caut poate gasesc discutiile mai vechi., adica de cand erau problemele.
VA pup pe toate si va doresc cat mai repede un bebe!!!!

http://tt.lilypie.com/1WGYp3.png
IRINA, aspiranta optimista din noiembrie 2006






Din cate stiu eu, Titelu a avut varicocel. Dupa ce l-a operat si a facut tratament , a avut rezultatele dorite. Un bebe si inca unul pe drum.
Poate intra el si-ti spune mai multe.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_72 spune:

Nusy multumesc mult pentru precizari, insa mi se pare cam mult spus "MACA e pentru femei si MULTI MACA e pentru barbati " .....ma rog....cine a spus asa ....
Diferenta este ca MULTI MACA e mai complexa (si numele precizeaza asta),iar MACA e doar ...MACA .Asta nu inseamna ca daca ii dau sotului meu MACA , Tribulus Terrestris,Branca Ursului,Zinc,Coenzima Q10...etc ....nu vor avea efect....sper...

Si sotul meu s-a operat de varicocel acum o luna si jumatate ...iar acum asteptam rezultatele (speram pozitive ca Titelu sau Flavia-Ramona).

Ella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Ella: asa e, ai si tu dreptate. Nu e corecta afirmatia ca una e pentru femei si una pentru barbati. Ideea e ca Multi Maca e " mai buna pentru barbati", nu neaparat ca e numai pentru ei.Dar,daca sotul tau ia toate medicamentele acelea, e foarte bine, sunt completarea care trebuie la Maca simpla. Si trebuie sa aveti rezultate! Multa bafta!

Nusy

Mergi la inceput