Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

gust amar in gura

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

laurabb
laurabb
membru incepator

USA
buc

237 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 28/04/2007 :  01:25:05 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj

gust amar in gura

as vrea sa va intreb,daca cuiva i s-a intimplat sa simta gust amar in gura.
Incerc sa-mi dau seama de la ce ar putea sa fie,...e cred,a treia oara cand mi se intimapla,si ma tine cam 7 zile.
Nu am nicio problema de ssnatate(sau asa cred eu)in sensulca nu ma doare nimic,,nu ma deranjeaza colecistul(ca am citit ca asta ar putea fi una din cauze),..mai e ceva,am o punte dentara,portelan la exterior si pe baza de metal,sa fie de la lucrare?
m=am gandit ca daca ar fi de la ea,gustul ar fi in continuu.
chiar nu-mi dua seamade la ce ar putea sa fie,...si e destuld e deranjant,ca tot imi vine sa manac cate ceva,numai sa-mi treaca gustul asta amar.
va multumesc pt eventuale sugestii.
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

nikole
member of Human Kingdom

Brazil, SP
3007 Mesaje
14 Prieten(i)
Trimis la: - 28/04/2007 :  07:13:30 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luinikole Adauga semn de carte la raspuns Trimite nikole un Mesaj Privat
Si eu ma confrunt cu o astfel de problema, mai ales de cand am ramas insarcinata, si la fel cred, si stiu ca poate fi mai ales de la colecist, daca sunt exculse problemele dentare.
Insa nu e regula sa te doara/deranjeze, asta poate fi un semn ca e bila incarcata,poate un tranzit intestinal lenes,constipatie(mai ales daca si limba e incarcata, e alba)de obicei probleme de de digestie mai "explodeaza" printr-un gust amar, metalic in gura...
eu insa am si dureri in partea dreapata si valorile au iesit usor marite, deci la mine sigur e de la fiere...
cat despre lucrare, si eu am o lucrare, de fapt doua,din portelan, cu metal pe interior, si de cand am pus lucrarile(acum 3 ani) nu am avut probleme de acest gen, pana in prezent.Nu cred sa aiba nici o legatura

27+
vacanta Brasil
foto burtik
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
coraly
coraly
membru matur

Romania, cluj-napocaCLUJ
1883 Mesaje
4 Prieten(i)
Trimis la: - 28/04/2007 :  07:57:09 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite coraly un Mesaj Privat
De la colecist de regula. E suficient sa nu ti se goleasca bila, fara sa ai alte simptome, gen greata sau durere.
Ia ceva pastile, gen fiobilin/colebil+triferment cateva zile si mananca de regim.

mai este posibilitatea unei parazitoze - si in lambliaza stiu ca poti avea gust amar in gura.

Coraly si Sergiu (3 ian 2005)

poze
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
briza_marii
briza_marii
membru matur

Romania, bucurestiBUCURESTI
2039 Mesaje
4 Prieten(i)
Trimis la: - 28/04/2007 :  09:19:06 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite briza_marii un Mesaj Privat
Acum cativa ani am patit si eu la fel, dar eu aveam si limba "incarcata" (nu stiu cum sa ii spun altfel). am primit tratament cu fiobilin, vitamina E si capsule cu ulei de peste (arata tot ca vitamina E, adica asa ca niste bilute, pe care le inghiti). Din pacate nu imi mai amintesc cum le luam, dar stiu ca m-am pus repejor pe picioare.
Sanatate!

briza_marii
poze
Clover
Clover
membru matur

Romania
2425 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 28/04/2007 :  09:24:22 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Clover un Mesaj Privat
Laura incearca sa bei cateva zile ceai hepatic/colecist sau ia pastile de anghinare inainte cu 10-15 min inainte sa mananci si vezi daca se amelioreaza. Daca se amelioreaza e colecistul. Daca nu bei ceaiuri(mai sunt cazuri) treci pe o dieta foarte usoara, in primul rand fara grasimi, fara prajeli, fara cruditati(clasica paine prajita si legume, fructe fierte). Daca esti foarte motivata, combina cateva zile ceaiurile cu dieta. Daca nu vezi nici o diferenta du-te la doctor.

Keep the promises you make to yourself.
laurabb
laurabb
membru incepator

USA, buc
237 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 28/04/2007 :  21:53:48 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
va multumes enorm de mult pt sfaturile voastre,..incerc sa tin seama de ele.
tb sa-mi fac si niste analize,ca nu mi-am mai facut de mult,dar e asa complicat aici.
bine ca m-ati linistit,ca nu e de la lucarrea dentara,ca ma gandeam speriata ca cine stie cu ce metale ma intoxic.
Eu sant o psersaona sanatosa,dar avd ca de la o anumita varsta,oricat te-ai casni sa-ti menti sanatate,tot apar probleme.
Si,da,ma confrunt si cu un tarnzit intestinal cam incetinit,si parac,uneori simt ca ma doare putin in aprtea dreapa,cum spuneti voi,dar eu nu cam am dat atentie,..tb sa fiu mai atenta.
Inca odata va multumesc pt ajutor.
copilutzu
copilutzu
Cu motz un pic blondutz

Romania,
1273 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 29/04/2007 :  17:57:09 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite copilutzu un Mesaj Privat
Incearca sa mananci morcov + telina rase.
Eu cu asta " ma tratez" .
Am avut o perioada cand orice mancam imi parea amar, ...si cum am ororare de dr. ...am aflat de acest leac de la mamaica mea .
Ptr. mine este deajuns sa pap o data morcov cu telina si GATAAA!!
Sper sa-ti fie de folos!!

PERLUTZA sufletzelul meu!

V A
copilutz'-> Mama diminutivelor

Kya
Mami de Cristal

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator R. Moldova
 Saint Croix
4780 Mesaje
23 Prieten(i)
Trimis la: - 30/04/2007 :  08:03:37 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Kya un Mesaj Privat
quote:
Initial creeata de laurabb

as vrea sa va intreb,daca cuiva i s-a intimplat sa simta gust amar in gura.
Incerc sa-mi dau seama de la ce ar putea sa fie,...e cred,a treia oara cand mi se intimapla,si ma tine cam 7 zile.
Nu am nicio problema de ssnatate(sau asa cred eu)in sensulca nu ma doare nimic,,nu ma deranjeaza colecistul(ca am citit ca asta ar putea fi una din cauze),..mai e ceva,am o punte dentara,portelan la exterior si pe baza de metal,sa fie de la lucrare?
m=am gandit ca daca ar fi de la ea,gustul ar fi in continuu.
chiar nu-mi dua seamade la ce ar putea sa fie,...si e destuld e deranjant,ca tot imi vine sa manac cate ceva,numai sa-mi treaca gustul asta amar.
va multumesc pt eventuale sugestii.

Eu am patit asa cind aveam gastrita (alcalina cu reflux biliar), deci tot de la bila este. Daca mai ai si dureri de stomac, cind te duci la doctor poti sa investighezi si aspectul asta.
Multa sanatate!

Kya
  Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
 Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com