card finans..mai exista?

card finans..mai exista? | Autor: daniella4

Link direct la acest mesaj

A fost o discutie mai demult pe forum despre cardurile finansavantaj, dar nu reusesc s-o mai gasesc. N-am gasit nici pe net prea multe informatii, poate ma lamuriti voi.
am retinut corect: e un card cu care poti sa platesti in rate egale fara dobanda?
...sau cum?
Si la care magazine il poti folosi (am inteles ca nu la toate)



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melina34 spune:

da exista, am eu si...l-am golit!!!
l-am folosit in februarie, am luat o canapea mobexpert cu el; mi-au tras banii atunci si in fiecare luna timp de 5 luni am de platit o suma; dk respect termenul si platesc nu am dobinda daca platesc mai tirziu atunci mi se palica dobina la suma cu care sint restanta;
de abia astept sa-l umplu si sa iau alte kestii cu el, e f util!!
lista cu magazinele ti-o dau cei de la finans, ai incercat sa intri pe site sa vezi conditiile ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Daniela, eu mi-am facut luna trecuta. Banca nu se mai numeste Finansbank ci Credit Europe Bank (asa se numeste si cardul acum). Eu eram cam sceptica si am refuzat de cateva ori, dar pana la urma mi-am facut ca am zis ca poate voi avea ocazia sa-l folosesc.


Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Multumesc.
Auzisem eu ceva despre transformarea bancii Finansbank in altceva si de aceea nu reuseam sa gasesc informatiile pe net.
Totusi, din cate am citit vad ca au o dobanda marisoara, cel putin eu n-am gasit nicaieri nimik despre rate egale fara dobanda!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela_r spune:

http://www.finansbank.ro/p-fizice_carduri.php


Pupici

Ionela siDora
Varsta Dorei
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10708;116/st/20050413/e/DORA/dt/7/k/2b8c/event.png
POZE CU PITICA 2 ANI
http://pg.photos.yahoo.com/ph/raduionela/album?.dir=68b8re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora35 spune:

daniella daca spre examplu cumperi de la mediagalaxy un produs il poti achita in 4 rate fara dobanda si asemeni acestui magazin sunt multe altele uite www.cardavantaj.ro/" target="_blank"> aici ai toate magazinele din care poti cumpara cu cardavantaj si iti spune si in cate rate da magazinul respectiv

familia mea de-ale croitoriei animalutze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

la noi in firma cred ca 80% din salariati au card avantaj. si eu am si pot spune ca l=am golit de vreo 2 ori pana acum, 1 data ne-am luat combina frigo in 7 rate, iar alta data o parte din biblioteca in 5 rate. + multe alte maruntisuri(carti, imbracaminte, decoratiuni)
sunt foarte incantata de el, singurul comision este in jur la 30 roni si se plateste 1 data pe an.



Mari

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Si eu ma pregatesc sa imi iau card avantaj, dar inca mai studiam piata. Sper sa iau decizia cea mai buna.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

buna

vedeti ca veti fi contactate de banca pentru a primi un alt card finansbanc cu care eu am luat mare teapa.a incercat careva sa renunte la acest card?este total aiurea.

si ca sa va faceti o idee eu am folosit acest card acum un an.5milioane.am achitat sub forma de rate cca 7 milioane si am incercat sa-l achit pentru ca vreau sa nu-l mai am.surpriza mare.mai am de plata 6 milioane.si am intrebat de dobanzi si comisioane iar raspunsurile au fost foarte evazive.am stat acolo o ora jumatate sa ma lamureasca.nimic.spun ca nu inteleg eu mecanismul de virare al banilor.

acum spuneti voi fetelor:daca am luat de pe card 5 milioane si am achitat deja 7 milioane si mai am de plata alte 6 milioane asta inseamna ca platesc 13 milioane pentru 5 milioane.nu, ele spun ca nu inteleg eu.ce e de inteles.sunt un am simplu am luat 5 mil am dat 13.unde e gratuitatea de care vorbesc sau unde e dobanda de 25%?basme.daca aveti card avantaj nu-l schimbati , mai bine renuntati.

"mai bine mai tarziu decat niciodata"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

quote:
Originally posted by gabriela_tutuianu


acum spuneti voi fetelor:daca am luat de pe card 5 milioane si am achitat deja 7 milioane si mai am de plata alte 6 milioane asta inseamna ca platesc 13 milioane pentru 5 milioane.nu, ele spun ca nu inteleg eu.ce e de inteles.sunt un am simplu am luat 5 mil am dat 13.unde e gratuitatea de care vorbesc sau unde e dobanda de 25%?basme.daca aveti card avantaj nu-l schimbati , mai bine renuntati.




ai cumparat produse din magazine(in rate) de cei 5 mil sau ai scos banii de la bancomat?
pt. ca este o diferenta.



Mari

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

fetelorrrrrrrrrrr....eu lucrez la Finansbank acum Credit Europe Bank....si promovez cardul avantaj.....daca aveti nelamuriri intrebati-ma orice si va raspund...si INCA CEVA...VA POT FACE EU CARD CHIAR DACA LOCUIESC IN ORADEA...POT FACE ORIUNDE IN TARA....AM MAI FACUT IN BUCURESTI, PLOIESTI, BACAU, GALATI, RAMNICU VALCEA...SO....

chiar m-as bucura....

un an de convietuire-13 august

Mergi la inceput