Mamici din Cluj (1)

Mamici din Cluj (1) | Autor: RAMONELLA

Link direct la acest mesaj

Salut.Eu sunt o mamica din Cluj,si am o sarcina de 12 saptamani.
Am deschis acest subiect,ca sa ne ajutam intre noi,cu anumite probleme.Adica,unde putem merge la cursuri pentru gravidute,unde se fac ecografii 3,4D,unde gasim magazine cu haine pentru gravidute,si eventual poate punem si de niste intalniri.
Va astept cu drag sa povestim si despre doctori si clinicile unde vom naste.

poze
vine bebe

Ramonel15+

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Buna, Ramonela!

Si eu sint tot o mamica din Cluj, bebe are 19 saptamani.
Buna ideea, I'm IN.

Gabriela, 19 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Gabriela se pare ca nu prea vor mamicile din Cluj sa povestim.
Tu ai facut eco 3D sau 4 D???Ca eu vreau sa ma programez de pe acuma,dar nu stiu unde.Tu la ce doctor mergi???

poze
vine bebe

Ramonel12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Ramonela, in Cluj poti face eco 3D sau 4 D la Is X, pe str. Mihai Eminescu, nr. 9, Tel 0264 599479

Eu merg la Dr. Mihu, Stanca. Tu?
Magazine de gravide in Cluj, eu doua stiu: cel din P-ta M Vitezu si cel de pe I.C Bratianu, Mamystic.

In rest...eu bine acum. Am trecut de chinurile primului trimestru. si acum ma bucur de pofta de mancare si miscarile bebelusului.

Te pup,
Gabriela, 19 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Corectez: ISO X.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Gabriela multumesc de informatii.
Eu ma duc la Dr.Mironiu Clara,Gine 1.Sper sa fie bine.In 8 ma duc la a treia ecografie.Atunci voi avea 15 saptamani si sper ca voi vedea ce este.

poze
vine bebe

Ramonel12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mioara2004 spune:

RAMONELLA si eu sunt o viitoare mamica din Cluj.Eu sunt la dr. Cruciat Ginecologie1.
Si eu am facut ecografia 3D la IsoX...Cand suni sa-ti faci programare sa stii ca se face doar martea sau joia; o ecografie 3D-4D costa 180 ron iar daca faci morfologica 100 ron.


Poza 23 saptamani
Mioara 29+ Doru Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Si oare la cate saptamani sa fac aceasta ecografie???Ca eu nu ma pricep.Dar eu n-as vrea sa fac TT.Am auzit ca e o grija in plus.

poze
vine bebe

Ramonel12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Buna Mioara!

Ramonela, eu zic ca acum e destul de devreme sa faci 3D sau 4 D, mai concludent ar fi intre 20-24 saptamani. Daca oricum tot te duci la medicul tau si iti face 2 D, mai poti astepta putin cu 3D/4D! Vezi tu! Masuratorile se fac foarte bine si in 2D. E drept ca 3D si 4 D sunt mai spectaculoase! Referitor, la TT, si eu am decis, in cele din urma sa nu il fac. La cate am citit si am auzit despre el....

Mai vb,

Gabriela, 19 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mioara2004 spune:

Salutare fetelor!
Da, cel mai bine du-te la 3-4D intre 20-24 saptamani. Si mie asa mi-a spus medicul, in intervalul acesta se vad cel mai clar eventuale probleme.
Eu am facut triplul test, anul acesta am implinit 35 ani si dupa ce am primit rezultatele am fost mult mai linistita...
TT se face la Gine1, in aceeasi zi iti recolteaza sangele si iti face ecografia...Rezultatele le-am primit in 3 zile.

Poza 23 saptamani
Mioara 29+ Doru Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Asa ma gandeam si eu,sa nu fac TT.Doctorita mea stiu ca e buna in ecograf si am incredere in ea.Eu am 25 de ani,sper sa nu fie probleme.Ma gandeam la 4D sa ma duc mai incolo sa-i vad fatuca.Varamea cand a fost a spus ca exact asa arata bebele cand doarme cum l-a vazut acolo.
Fetelor,voi mergeti la cursuri de gravidute???Eu as vrea sa merg,dar nu stiu de cand sa incep si unde.Ca sunt mai multe variante.

poze
vine bebe

Ramonel12+

Mergi la inceput